Hallo, Ik zit met mijn handen in het haar. Mijn dochter en ik hebben spruw. Ik heb naast zere tepels ook pijn in mijn borsten na de voeding. Dit is een stekende, prikkende pijn en ik word er gek van. Sinds gisteren hebben we medicatie. Mijn dochter heeft nystatine en ik heb miconazol. Ik merk bij mijn dochter al dat ze minder wit in de mond is. Hoe kang duurt het dat de pijnklachten minder worden? Dl is 3 weken oud en door verschillende oorzaken heb ik nog niet zonder pijn kunnen voeden. Ik wil heel graag doorzetten, maar ik twijfel nu of ik niet moet stoppen. De pijjn zit me echt in de weg. Dus, wanneer moet de pijn minder worden? Ik neem trouwens ook alle hygiëne voorschriften in acht.
Wat naar dat het zoveel pijn geeft bij het voeden. Gaat het aanleggen wel goed? Hier periodes dat dochtertje slecht aanhapte door spruw en sterke tsr en ik liet dat een beetje gebeuren omdat ze anders gefrustreert raakte. En dat deed zeer! Ik start morgen met medicatie dus ik ben benieuwd. Sterkte, ik heb dus geen tips
Aanhappen gaat op zich goed, maar ze laat nu een paar keer los. Heb wel op beide tepels een klein kloofje. Ook clustert ze vrij veel, waardoor mijn tepels niet echt rust krijgen. Het vervelendste vind ik het gevoel in mijn borsten, dat kan echt wel een paar uur duren.
Smeer je na elke voeding je tepels in? Droge compressie? Vochtigheid is een broedplek voor de schimmel. En bij je baby kan je je het beste de nystatine op een wattenstokje doen en dan door hele mond gaan en gehemelte. Lastig dat je nog steeds niet pijnvrij kan voeden. Heb je al een lactatiekundige ingeschakeld, zij heeft misschien nog wel tips voor aanleggen en aanhappen ed. Als je kloofjes hebt door verkeerd aanleggen heeft de schimmel ook meer kans om zich te nestelen.
Hier vanaf vrijdag dochtertje aan de medicijnen voor spruw, en de daktarin voor op mijn tepels en ik moet zeggen vanaf vandaag doet het minder zeer, wel voedt ik der nu nog even met tepelhoedjes, zodat het wat minder zeer doet. Mijn dochter is nu 2,5 week, in haar mondje is het bijna weg. Maar ga nog zeker n week door met de medicijnen. Wat je ook zou kunnen doen en wat ik heb gedaan is een kolf gehuurd en tot gisteren alles gekolfd en daarna met de fles gegeven. Dit geeft je tepels ook de kans om te genezen en niet opnieuw besmet te worden. Succes in ieder geval. Ik heb ook al 3x op t punt gestaan van ik stop ermee maar ben er o zo trots op dat ik nog steeds heb doorgezet!!
Laat een lactatiekundige komen. Echt, je krijgt er geen spijt van. Ik heb bij de eerste gruwelijke kloven gehad en spruw, na 3 weken eindelijk een lactatiekundige gebeld. Zij heeft meegekeken met het voeden en meteen daarna ging het al beter. Binnen een week was ik klachten vrij.
Mijn dochter en ik hebben van dinsdag tot gisteren in het ziekenhuis gelegen, met benauwdheidsklachten bij dl. Het ziekenhuis heeft een lactatiekundige in dienst en ze heeft meegekeken. Ik heb nog wat tips gekregen voor het aanleggen en dat scheelt al in pijn. Mijn pijn komt ws niet van de spruw. Verder heeft ze een wat dieperliggend tongriempje die wat moeilijkheden kan geven. Maar daar was ze niet erg overtuigd van. We gaan nu eerst bezig met het aanleggen en als we dan nog klachten houden laten we daar ook naar kijken.
Wat naar meid. Gelukkig heb je inmiddels hulp en lijkt het de goede kant op te gaan. Heel veel succes en niet met pijn blijven zitten hoor.
Wat sneu, gaat het nu beter met je dochtertje? Fijn dat de lk gelijk mee kon kijken en dat het aanleggen beter gaat! Succes en hopelijk snel klachtenvrij
Het gaat goed. Ik kan zo goed als pijnvrij voeden. Ik geloof dat de spruw weg is, alhoewel ik heel bang ben dat het terugkomt. Wel heb ik een sterk toeschietreflex die me pijn doet. Maar verder gaat het gelukkig goed.