psychologie

Discussie in 'De lounge' gestart door Zara75, 2 sep 2008.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
?

Draait ze naar links of naar rechts?

  1. Links

  2. Rechts

  3. Beide kanten

Meerdere stemmen zijn toegestaan.
De resultaten zijn alleen zichtbaar na stemmen.
  1. Zara75

    Zara75 VIP lid

    10 jul 2007
    12.033
    6.135
    113
    Happyland
    [​IMG]

    Draait deze dame nu rechts of links om.
    Dat kan verschillen.

    Afhankelijk van de werking van je hersenen.

    Als ze rechtsom draait is je rechter helft actiever

    Linker hersenhelft:

    denken Rechtlijnig, abstract, analyserend
    kennis Rationeel, logisch
    taal Veel woordkennis, goede grammatica.
    tijdsbesef Geordend, ‘zoveel seconden’
    specialisatie Rekenen, lezen, schrijven, bewegen en voelen.
    ruimtelijke oriëntatie Nogal slecht

    Rechter hersenhelft:

    denken Toegepast maar toch overizcht houdend.
    kennis Intuïtief, artistiek
    taal Geen grammatica maar beeldspraak.
    tijdsbesef ‘voelt’ hoe lang iets duurt.
    specialisatie Muziek, dromen, fantasie, goede herkenning van gezichten en emoties
    ruimtelijke oriëntatie Heel goed, ook bij 3d-vormen.




    Weetjes over links en rechts:
    Wanneer je iets nieuws leert, kan je rechterhelft dat snel verwerken. Immers, er zijn vele verbindingswegen die ook makkelijk en snel op nieuwe plekken aanknopen aan andere zenuwen. Dit is feitelijk wat iets nieuws leren inhoudt.

    Op het moment dat je vertrouwd raakt met de leerstof of vaardigheid en deze vaak herhaalt, zal er een verschuiving plaatsvinden naar je linker hersenhelft. Die slaat alles uiteindelijk op en werkt het geleerde materiaal uit. Wanneer je dus 1x je woordjes voor een taal hebt geleerd en ze een paar weken later weer verdwenen lijken uit je geheugen, is dat dus zo gek nog niet. Er waren wel een paar prille verbindingen aan de rechterkant, maar door te weinig herhaling en aanknopingspunten aan andere stof hebben ze de sprong naar links niet gemaakt.

    Links en rechtshandig
    De linker hersenhelft is meestal dominant. In verband met de kruisingen is het dus niet zo vreemd dat meer dan 90% van alle mensen rechtshandig is. Als iemand linkshandig is, moet de rechterhelft wel het meest ontwikkeld zijn. Als heel wat geleerden hebben gevochten over de vraag of ‘lefties’ nou creatiever zijn of niet. Hoe dan ook, je bevindt je als linkshandige in goed gezelschap: zowel Leonardo da Vinci als Michelangelo gebruikten hun linkerhand. De componist Beethoven was linkshandig, net als Kurt Cobain en Paul McCartney. Wat wetenschap betreft kun je Benjamin Franklin, Isaac Newton, en Albert Einstein noemen. En in de filmwereld: Tom Cruise, Keanu Reeves en zelfs muppet-man Jim Henson.
     
  2. Daan78

    Daan78 VIP lid

    25 jun 2008
    8.202
    1
    0
    Apeldoorn
    Ow, ik hou er van, dit soort dingen.

    Ik zie haar linksom draaien en ben extreemlinkshandig.
     
  3. Marieke1983

    Marieke1983 Niet meer actief

    ik zie haar rechtsom draaien en ben rechtshandig. dus dat links meest actief is en dat je dan rechts moet zijn klopt niet. (altijd)
    maar wel leuk om over na te denken! :D
    zal eens vragen wat mijn vriend (als psycholoog) ervan zegt als ie thuis is.
     
  4. meisje0123

    meisje0123 Fanatiek lid

    24 aug 2007
    3.343
    0
    0
    Noord Brabant
    Yep, hier nog een 'rechtsdraaiende'!
    Vaag he, dat dat zo kan!
     
  5. luuus

    luuus Niet meer actief

    ik zie haar ook de rechterkant op draaien kheb het even nagedaan in me hoofd haha
     
  6. Amanthis

    Amanthis Fanatiek lid

    7 aug 2006
    2.015
    0
    0
    Ik zie haar allebei de kanten opdraaien.
     
  7. Hanneke

    Hanneke VIP lid

    18 jun 2007
    14.894
    275
    83
    Onze roze wolk!
    Das een moeilijke vraag gaat het erom hoe ik het zie als ik haar zie draaien? Of gaat het erom hoe zij zelf draait?

    Voor mij draait zij zelf naar links. (Als je zelf zo zou draaien, draai je dus richting je linkerkant)

    Maar als het gaat hoe ik het kijk als ik ervoor zit, dan draait ze naar rechts. (Dat komt omdat je ervoor zit, net als ik voor jou zou zitten dan zit jou linkse hand voor mij aan de rechter kant)
     
  8. SandraK

    SandraK Fanatiek lid

    29 mei 2006
    3.282
    1
    0
    Aan het IJselmeer....
    Ik ook...
     
  9. knorretje21

    knorretje21 VIP lid

    1 jan 2008
    5.805
    0
    0
    ikzi haar linksop draaien
    en ben rechtshandig
     
  10. Xmas06

    Xmas06 Niet meer actief

    Ze draait zowel links als rechts!

    Zo als ik voor de computer zit, zie ik haar eerst tegen de klok indraaien en een paar rondjes verder gaat ze met de klok mee!

    Dus dat wisselt in de afbeelding... :D (je moet wel eventjes naar het plaatje blijven kijken, kan even duren voordat ze verandert van draaipositie :p)
     
  11. Minyaweth

    Minyaweth VIP lid

    20 aug 2006
    9.082
    1
    0
    Overijssel
    Dat ze van rechts- naar linksom draait komt omdat je te lang naar het plaatje kijkt en je hersenhelfden elkaar afwisselen. (gezichtsbedrog)

    Ik zie haar linksom draaien btw :)
     
  12. Trees

    Trees Niet meer actief

    Dat is raar, want dat zou dus niet kloppen?! Jouw linkerhelft zou dominant zijn en doordat de meeste functies kruizen (van links naar rechts en andersom) zou je volgens dit verhaal juist rechtshandig moeten zijn.

    Ik ben neuropsycholoog en het verhaal klopt niet helemaal. Er zit zeker wel een kern van waarheid in, maar het is zeker niet zo rechtlijnig als het hier geschetst wordt. Als je bijvoorbeeld rechtshandig bent betekent dit dat het gebiedje in de linkerhersenhelft dominant is. En dus niet de hele linkerhelft. Hetzelfde geldt voor andere functies en vaardigheden zoals taal, ruimtelijk orientatie etc.

    Afgezien daarvan vind ik dit wel een erg leuk plaatje en het idee erachter ook :D
     
  13. Jalea

    Jalea Fanatiek lid

    24 jun 2006
    2.396
    0
    0
    leuk! heb je nog meer van dit soort leuke dingen? :D
     
  14. knorretje21

    knorretje21 VIP lid

    1 jan 2008
    5.805
    0
    0
    ik heb at ook had ik al gezegd ;)
    maar dacht laat me vriend kijken en zegt exact hetzelfde ;) haha
     
  15. Xmas06

    Xmas06 Niet meer actief

    Mijn vriend zegt dat is niet waar :) :)
    Maar goed alles kan natuurlijk, ik zie haar echt na een bepaald aantal rondjes de andere kant opdraaien en weer een paar rondjes verder gaat ze wéér de andere kant op :p:p
    edit: wij zien haar tegelijkertijd van richting veranderen, hoe kan het dan gezichtsbedrog zijn ....... (i'm confused :( :p )


    hahaha wel erg grappig en frustrerend dit zeg! :)
     
  16. Minyaweth

    Minyaweth VIP lid

    20 aug 2006
    9.082
    1
    0
    Overijssel
    Oh... dan heb ik het misschien fout? Zo is mij dat eerder eens uitgelegt (ik kende deze namelijk al, en zat toen met dezelfde vragen :) )
     
  17. Trees

    Trees Niet meer actief

    Met mijn hersenen is zeker wat mis, want ze draait bij mij echt maar één kant op. Ik zit er echt al een half uur na te staren...maar nee hoor het blijft rechts!
     
  18. Jutte

    Jutte Fanatiek lid

    27 jul 2008
    2.186
    0
    0
    Ik zie haar beide kanten op draaien, net waar ik me op concentreer. Maar ik heb dan ook geen voorkeurshand, één van de gelukkigen die tweehandig zijn, héééél handig!
     
  19. knorretje21

    knorretje21 VIP lid

    1 jan 2008
    5.805
    0
    0
    als iknaar het scherm toe kijkt draai ze rechts inderdaad...

    maar ik verplaats me in haar en weet zeker linksaf ;) dan... niet te misse ;)
     
  20. Xmas06

    Xmas06 Niet meer actief

    Gek hoor, ik heb het even getest....(dus lang naar gekeken :p ) toen versprong het plaatje weer de andere kan op! :( Begin ik nou echt gek te worden ? hahaha!

    Toen ze oppeens rechtsom draaide knipperde ik met mijn ogen maar ze bleef rechtsom draaien! en weer ongeveen 15 rondjes verder ging ze linksom!

    Vaaaaag :p
     

Deel Deze Pagina