Hier vlekkeloos de speen afgebouwd. We vertelde haar weken voordat we dat gingen doen aan haar dat haar speen weg zou gaan want dat is voor baby's. En dat ze zelf een knuffel mocht uitzoeken in de plaats van de speen. Daar heeeeel veel over gekletst met haar. Een week na haar tweede verjaardag was het zover. Ze had het anderhalve dag een beetje moeilijk als ze moe was maar daarna geen probleem. Zelfs niet op het kdv waar kinderen met spenen liepen. Succes!
Mijn dochter was 4 toen ze overdag van de speen afwas en 5 toen ze ook 's nachts zonder kon. Dit ging vrij simpel omdat er makkelijk te onderhandelen viel op die leeftijd. Ken zat kinderen die duimen tot de 8ste, dus ik vond 4 jaar nog wel meevallen.
Mij leek het altijd dat hoe ouder ze waren hoe bewuster ze er mee omgingen en afscheid nemen lastiger zou worden. Vanaf 1 jaar dus heel bewust speen in bed laten als ze eruit kwamen. vanaf 3 helemaal weg. Een tijdje voorbereiden of evt een duidelijk plan ervoor hebben dus iets ervoor terug krijgen of cold-turkey. Op zich maakt het niet uit hoe je doet, als je er zelf maar volledig achter staat. Want dan kun je pas overtuigend overkomen en help je je kind ermee. Als ze dan verdrietig zijn of erom blijven vragen leg je het kort uit en leidt je ze af. En de één doet dit een dag en de ander drie dagen maar hoe minder reactie ze erop krijgen en hoe rustig, duidelijk en standvastiger je hierin zelf bent hoe makkelijker dit gaat. Je moet het zelf vooral echt willen. Dan vind je het minder zielig
Nou, hier een reserve speen kapot geknipt die ze daarna "toevallig" ergens vond. Deed ze gewoon in dr mond en ging gewoon sabbelen. Maakt haar niks uit. Dus ik denk dat kapot knippen hier niet gaat werken helaas
Nou ik ken zelfs iemand van 24 die duimt. Gewoon schaamteloos overal. @ts. Ik zou de speen helemaal weg doen. Doe hem samen in een enveloppe en leg uit dat de speen naar een baby'tje gaat die m nodig heeft. En zet je schrap voor eventuele zware dagen Succes!
Mijn dochter ging zich echt een beetje schamen dat ze nog een speen had op haar vierde, ze zat in groep 1 en als er een kindje kwam spelen mocht die haar speen beslist niet zien. Vandaar dat we toen zeiden dat het tijd was om ermee te stoppen. En kostte het ook niet zoveel moeite omdat ze er zelf ook achter stond. Was natuurlijk ook een voordeel dat ze merendeel van de dag op school zat, dus op een gegeven moment vergat ze haar speen ook als ze eenmaal thuis was.
Wij hebben haar een aantal weken voor sinterklaas gezegd dat de speen dan mee moet met de sint voor de nieuwe baby's. Ze heeft hem zelf gegeven en natuurlijk een mooi cadeau gekregen. Nooit meer over gezeurd 😆
Tegen oudste hebben we netzolangzolang gezegd dat de speen voor babies is dat hij hem vrij makkelijk wegreed. Jongste doet er duidelijk langer over. Die vind het leuk om klein te zijn. Speelt vaak baby en is nog erg verslaafd. We hebben wel heel duidelijk de regel ingesteld dat ie alleen in bed mag. Wat het naar bed brengen ook lekker makkelijk heeft gemaakt. Zodra je hem erin legt grijpt ie z'n speen en begint overdreven gelukzalig te zuigen Daar zijn we dus nog niet vanaf....
Hier hebben we alles steeds met uitleg gedaan en de keuze bij haar gelaten. Overdag speen weg was vrij makkelijk. In de zomer was ik haar al aan het voorbereiden dat met sinterklaas de speentjes naar de babypietjes moeten want die hebben geen speentje. En in ruil mag ze een mooie kado uitzoeken. Ik zei er ook bij dat ze ook eerder de speentjes mag geven als ze dat wil. Geregeld vroeg ik voor het slapen, zullen we nu zonder speentje proberen? Vaak was het Nee, maar inene was het ja!
Dit! Mijn oudste was enorm speenverslaafd. We gingen dan ook van grote slaapdrama's uit toen we hem weggooiden, temeer ze nooit een top slaapster was. De grote drama's bleven echter uit. Twee dagen beetje jammeren, derde dag nog een keer wakker geworden, daarna letterlijk nooit meer naar de speen gevraagd. Het viel zooooo mee!
Onze dochter wordt deze maand 2, maar we willen bij het sluiten van de Apenheul komend seizoen, de speen aan de baby-aapjes geven. De link van speen en baby heeft ze al, want ik was gister op bezoek bij een pas bevallen vriendin en ze kwam meteen de speen van de baby brengen toen hij wakker was. Nu moeten we dat nog wat verder uitwerken
Wij hebben de speen toen half kapot geknipt en voor zijn ogen verder kapot getrokken en gezegd 'kijk dat komt door jouw grote tandjes de speen is helemaal kapot gegaan, nu kun je er niet meer op sabbelen' en toen samen met hem de kapotte spenen in de prullenbak gegooid. Hij heeft er nog 1 nacht om gehuild maar daarna niet meer. Hij was toen bijna 3,5. Ik heb elke keer als hij erom vroeg gezegd dat de speen kapot was en dat hij in de prullenbak lag.
Update! Vanavond was ik uit eten en kreeg ik een app van mijn man. De speen was zoek! Ik maakte me dus een beetje zorgen of ze wel zou gaan slapen. Ze heeft geen kik gegeven en is gewoon gaan slapen!! Ben benieuwd of ze vannacht niet wakker gaat worden en me gaat roepen, maar ben superblij! Ik heb de speen inmiddels weer gevonden en ga dit natuurlijk niet tegen mn dochter zeggen. Echt een mijlpaal dit!