Ik vind dat onze zoon van net 2 zo weinig slaapt. Al is het een supervrolijk en tevreden manneke, toch maak ik me dan wee een beetje zorgen omdat hij klein is. Ik ben dan bang dat dat door weinig slaap komt. Aan de andere kant, ik kan hem natuurlijk moeilijk dwingen meer te slapen. Hij slaapt niet meer overdag sinds zijn verjaardag, nu een maand of twee. Dat trekt hij makkelijk! Hij gaat rond 20:00 slapen en is dan rond 6:30/7:00 wakker. Vandaag zelfs 5:45. Volgens mij komt dat door zijn dutje op het kdv gisteren. Dus in totaal tussen de 10 en 11 uur op een dag. Is dat niet wat weinig?
Hoi, mij lijkt het weinig, maar elk kind is anders. Ons kleintje slaapt nog 2 uur 's middags, en gaat dan 's avonds om 19 naar bed. Hij is dan 9 van de 10 keer aan het kletsen en zingen tot ongeveer 21 uur, maar wij vinden dat niet erg. Hij is 's middags altijd meteen vertrokken dus denk wel dat hij het nodig heeft. Dat je hem niet kan dwingen meer te slapen dat begrijp ik wel, maar ons mannetje zegt ook vaak dat ie niet mee naar boven wil, toch weet ik dan beter en is hij toch vrijwel meteen stil. Natuurlijk doen ze nu liever andere dingen dan slapen. Anders overleg je het toch een keer bij het CB? Hier lees je ook wel eens van ouders die hun kleintje om de dag 's middags laten slapen. Denk dat je niet over zijn lengte in hoeft te zitten in verhouding tot veel of niet slapen. Eet hij verder wel goed? Charlie
Tja, elk kindje is anders natuurlijk. Maar mijn oudste zou datniet trekken. Die is nu 2 jaar en 8 mnd en slaapt 's middags ongeveer 2,5 uur. 's avonds ligt ze om 19.30 in bed, slaapt uiterlijk 20.00 en is de volgende morgen om 7.30 wakker. Slaapt dus totaal gemiddeld zo'n 14 uur. Maar ja, ze is ook wel een slaapkop hoor...
Hij eet als een slootgraver . Is ook supergezond! Itt dochter die tot 2 jaar veel heeft gekwakkeld. We hebben elk avond hetzelfde ritueel, maar als we hem eerder op bed leggen slaapt hij ook niet voor 20:00.
Mijn zoontje van 3 slaapt smiddags nog ongeveer 2 uur en savonds gaat hij om 19 naar bed en is hij tussen 6:30 en 7 uur wakker
Zoon sliep met 2 jaar nog ongeveer 14 uur per dag, dochter zelfs 15 Zoon stopte met overdag slapen tussen 2,5 en 3 jaar en na 3 jaar nog sporadisch en slaapt nu met 5 jaar circa 11 uur per nacht Dochter is 3 en slaapt 12-13 uur per nacht. Overdag slaapt ze sporadisch en met als nadeel dat ze dan 's avonds later gaat slapen. 10-11 uur voor een 2 jarige is weinig maar elk kind is anders en jij weet als ouder wel of je je kindje voldoende in de gelegenheid stelt om te slapen en stimuleert op te slapen. Even goed naar voeding kijken wil ook nog wel eens helpen
Elk kind is anders natuurlijk en ik denk eigenlijk niet dat slapen met de groei te maken heeft. Mijn dochter wou met 2 jaar smiddags niet meer op bed en dat ook zo gelaten ze is nu 3.5. Ze sliep/slaapt van 19.30 - 7.30/8.30 en ze is een lange dame en kreeg dus zoals sommigen dat vinden ook te weinig slaap. Maar als je zorgen maakt je kan altijd naar het cb gaan om te vragen en misschien valt het wel mee wat lengte betreft. Het ene kindje is ook wat langer dan het andere kindje. Gelukkig zijn we niet allemaal gelijk.
oh overheen gelezen. Als een kind te weinig energie heeft dan kan dat invloed hebben op de groei maar zo te horen heeft dit kind voldoende energie en is jijndus gewoon klein.
Ze zegt dat hij klein is en is bang dat het te maken heeft met te weinig slaap Of lees ik dat nou verkeerd of begrijp ik het verkeerd
Ik dacht dat daar een verband tussen zit. Maar dat is niet zo? Dan maak ik me al minder zorgen, want voor mijn gevoel rust hij genoeg om de dagen goed door te komen.
Onze dochter slaapt overdag niet meer. Ze slaapt van half 8 en wordt wakker tussen half 9 en 10 uur. Heb echt een uitslapertje! Ze is sinds 3 weken van de speen af, en wordt gemiddeld nu een uurtje eerder wakker. Meestal rond half 9- 9 uur maar dat is een prima tijd. Toen ze twee was sliep ze er overdag nog 2 a 3 uurtjes bij en dan moest ik haar ook 9 van de 10 keer wakker maken. Die heb ik er uiteindelijk zelf afgehaald iets na haar 3e verjaardag omdat ze anders in de avond uren lastig in slaap kwam. Alleen ik zou niet teveel naar andere kinderen kijken, maar kijk naar je kind. Je merkt echt wel snel genoeg als hij slaap te kort heeft. Voor twee jaar staat gemiddeld 13 uur slaap.
Mijn moeder geloofde dat ook .. Extreem weinig slapen kan natuurlijk wel invloed hebben op de ontwikkeling van een kind, maar dan praten we niet over verschil tussen 10 of 12 uur slaap. Als je van veel slapen langer kunt worden zouden veel meer mensen dat trucje gebruiken
Mijn dochter is nu 4. Ze slaapt iedere nacht 12 uur van 20/21 tot 8/9 uur i.v.m vakantie. Dat ze nog op de creche zat sliep ze verschillend en soms ook niet van 30 min tot 1,5 uur. Ieder mens is verschillend en zelfs bij volwassene is 8 uur per nacht maar een gemiddelde. Ik ken mensen die deden het op 5/6 uur per nacht Zolang je kereltje goed eet en energie voor 10 heeft denk ik niet dat hii tekort komt hoor. Als ie wel tekort komt haalt ie het waarschijnlijk vanzelf wel een x op een nacht of overdag in
Mijn dochter sliep tussen 1,5-2 jaar 's nachts maximaal 11 uur (maar problematisch) en deed overdag sporadisch een middagdutje. Tussen 2-3 jaar sliep ze goed van 20-8u en geen middagdutjes meer, dus 12u. Qua ontwikkeling en groei heeft ze nooit ergens last van gehad.
Toch ben je na een goeie nachtrust langer dan de avond ervoor . Mij neef heeft dit flink uitgebaat toen hij in dienst moest. Hij heeft de hele dag in bed gelegen zodat hij te lang voor de keuring zou zijn,... dat is gelukt met 1,5 cm marge Kinderem groeien door energie. Energie krijg je door te eten. Wanneer die energie gebruikt kan worden voor groeien (lengte en breedte) en niet op gaat aan niet slapen, dan gaat het goed. Een kind wat structureel te wrinig slaapt zal daardoor mogelijk niet goed groeien maar je merkt snel genoeg san een kind wanneer het echt te weinig slaap krijgt.
Hier slaapt hij sinds een maand 's middags nog maar sporadisch. Hij gaat naar bed om half acht, spookt veel 's nachts en is dan om 6u uiterlijk weer wakker. Toch lijkt hij niet erg moe overdag, hij speelt wel veelal rustig. Ik denk dat hij een uurtje of 9 slaapt op een dag, hopelijk wordt dat wel weer wat meer. Ik daarentegen ben wel moe