Straffen werkt nauwelijks bij peuter 2jaar3 mnd

Discussie in 'Peuter en kleuter' gestart door snoebeltje, 20 apr 2012.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. lennylenn

    lennylenn Niet meer actief

    als ze erom zou vragen"mag ik op de gang?" dan had ik daar niet aan toegegeven want dat is iets dat ze juist wilt en dus geen straf meer is.

    ik maak nauwelijks gebruik van een strafhoekje..niet omdat mijn zoontje geen stoute dingen doet maar ik vind dat praten beter werkt dan een strafhoekje. hier in ieder geval wel
     
  2. Luun

    Luun Bekend lid

    24 mrt 2007
    875
    0
    0
    SAHM (Stay at home mom)
    deventer
    Straffen werkt niet erg goed, zeker niet op die leeftijd. Bedenk wel dat het gedrag erg bij de leeftijd past: ze weten nog niet wat ze met alle emoties moeten, hoe goed te reageren. Het werkt veel beter om te zeggen en laten zien hoe ze ermee om moeten gaan, hoe ze het kunnen uiten en benoemen. En eventueel 'natuurlijke' consequenties, zoals slaan met speelgoed = speelgoed weg. En bedenk dat ze voordat ze drie zijn nog geen impulscontrole hebben. Dus ook al heb je iets al 1000x gezegd en ze dat ook 'donders goed weten' zoals veel mensen dat zeggen, dan nog zijn ze nog niet in staat om de gevolgen te overzien en zichzelf tegen te houden. Dit leren ze pas met 3 jaar. Een kwestie van de lange adem, maar de aanhouder wint!!
     
  3. zwangervan4e

    zwangervan4e Fanatiek lid

    23 jul 2009
    1.037
    0
    0
    uuuhhhh... mijn kinderen
    Mijn zoon van 26 mnd heeft dit ook ik ben voor hem. Begonnen met een stikker systeem hij is vrij ver in zijn ontwikkeling dus snapt alles heel goed hij moet 2x op de strafstoel 2 minuten omdat hij 2 is de oudste is 4 daar passen we deze metode nu 1.5 jaar toe.3x waarschuwen/op de stoel is 10 minuten naar de kamer en geen stikker aan het eind van de dag, zijn ze lief krijgt de oufste een. Prinses stikker onze zoon van cars, dit gaat best goed maar ja t blijft een dwarsliggertje t gasr vanzelf over. Haha.
     
  4. snoebeltje

    snoebeltje Bekend lid

    3 mrt 2009
    951
    3
    18
    Ik werk in de psychiatrie
    Haarlem
    Heb ik natuurlijk ook niet gedaan:)
     
  5. dorisn

    dorisn Fanatiek lid

    2 jun 2007
    4.319
    37
    48
    ede
    hier zetten we daymian op de deurmat zodat ie even kan nadenken en rustig worden.
    het nadeel is dat hij ons ook op de deurmat wil zetten.
    van de week was ik met de was bezig en toen hoorde ik alyssa heel hard huilen. toen ik ging kijken zat ze op de deurmat.
    ze vertelde dat dat van daymian moest. heb toen uitgelegt dat alleen papa en mama (en degene die oppassen) dat doen en dat daymian niemad op de deurmat mag zetten.

    heb ook het idee dat hij met zichzelf in de knoop zit (begon bij alyssa ook rond deze leeftijd).

    blijven volhouden is het enige en duidelijk zijn.

    liefs doris
     
  6. adi

    adi Niet meer actief

    Een oprechte vraag, maar is een sticker dan bijzonder voor hun?

    Wij jagen hier 2 stickervellen per dag doorheen met knutselen. Als ik ze s avonds een sticker zou geven, zouden ze me echt vreemd aankijken. Zo van 'moet ik nu gaan knutselen of slapen?'
     

Deel Deze Pagina