Hallo allemaal, Zit me even iets dwars en moet echt van me afschrijven. Ik ben inmiddels bijna 23,5 week zwanger en ik heb een behoorlijk scala aan klachten gehad. Elke keer als ik de verloskundige praktijk belde met een klacht zeiden ze meteen dat het er allemaal bij hoorde. Al vrij snel kreeg ik bekkenklachten en had ik moeite met lopen. Verlos stuurde me naar de huisarts en die zei dat het ischias was. Ben bij de fysio terecht gekomen maar die zei; nou, gewoon bekkenklachten wegens je buikomvang (instabiliteit is nooit genoemd). Hij heeft me 5 keer behandeld en toen ging het op zich redelijk dus hij hoefde me niet meer te zien. Daarna heb ik nog een keer de verlos moeten bellen wegens voorweeen, maar toen werd zelfs ook gezegd; ach, wacht het maar even af! Heel mijn omgeving zei dat ze hadden moeten controleren maar dat vonden ze niet zo prettig en ik moest niet naar anderen luisteren want die wisten er niks van. Met vragen moest ik hen maar bellen. Ook mocht ik echt niet op internet kijken hoor. Vorige week kon ik ineens niet meer opstaan uit bed. Gigantische pijn links in mijn zij. Ik kon niet meer zelf naar het toilet etc. Alle klachten van bekkeninstabiliteit (toch op internet gekeken ). Een dag later kon ik mijn schoenen niet aan wegens vocht. Nu begon ik sinds enkele dagen echter nog flinker te zwellen.. vast ook vanwege het weer. 2 dagen lang een en al ellende. Niks zelf kunnen behalve wat schuifelen met veel pijn in mijn bekken, benen en voeten (en een non stop slapende arm). De onderkanten van mijn voeten zwellen ook mee en ik zag gisteren een soort met vocht gevulde blaren. Ik wilde nog afwachten, totdat ik gisteravond overvallen werd met een belachelijke hoofdpijn. Vandaag weer en manlief is niet gaan werken om er voor mij te zijn. Nu kwam ik er een paar uur geleden bij dat ik me algeheel niet lekker voel en met vlagen misselijk en duizelig ben. Bel naar de verlos en ja hoor; "ben bang dat je er niks aan kan doen. Hoort er nu eenmaal bij". Ik voel me echt totaal niet serieus genomen en ben begin er echt moedeloos van te worden. Ik wil eigenlijk nu gewoon een afspraak bij de huisarts maken , waar ze het in ieder geval nog nodig vinden mijn bloeddruk een keer te meten, maar dat willen ze bij de verlos ook niet want mag hen niet 'passeren'. Ik maak me zorgen. Had voor mijn zwangerschap al geen beste gezondheid (aantal chronische aandoeningen / klachten, o.a. aan heup en met mijn doorbloeding in mijn benen!)... moet er dan zo met je omgegaan worden met dergelijke klachten? En moet ik nu maar van mijn vriend verwachten dat die niet meer gaat werken? Wat me ook opvalt.. ik krijg telkens een andere vlos want ze werken er met 5 ofzo en ze willen dat je ze allemaal kent. Ik merk dat ze nooit terugkomen op eerdere klachten. Als ik met week 19 voorweeen / erg pijnlijke harde buiken heb en ik kom met week 21 op controle vragen ze niet hoe het verder gegaan is en of ik er nog last van heb gehad. :x Wat moet ik hier nu mee?
Misschien kan je een andere vk praktijk zoeken? En ik zou nu even schijt aan hun hebben en naar de ha gaan voor je bloeddruk.. Ik heb er geen ervaring mee maar hoofdpijn ineens, biet lekker voelen, misselijk, ineens vovht vast houden kunnen ook klachten Van zw vergiftiging zijn
Mijn verloskundiges komen ook nooit terug op dingen en ik merk vaak ook dat ze dingen niet noteren. Erg gaotisch dus en dan nog elke keer een andere stagiere die mee loopt te kletsen en het hoogste woord heeft. Nee die bezoekjes word ik ook nooit vrolijk van! Ook ik hoor trouwens vaak 'ja het hoort erbij, het is normaal, etc..'. Maar geloof me als er echt iets zou zijn signaleren ze dat wel hoor, daar gaan ze echt niet lax mee om. Toen ik nog erg ziek was zei mijn man ook vaak tegen mij 'ja en nou ga je maar is naar de dokter!!!!'. Maar ik zeg dan altijd 'maar zwangerschap kan je niet genezen'. Veel dingen zal je dus wel even mee moeten leren leven hoe vervelend ook. Als jeje erg specifiek zorgen maakt om iets moet je gewoon WEL naar de dokter gaan natuurlijk daar heeft jou vk helemaal niks over te zeggen.
Tja beetje te gemakkelijk antwoordt natuurlijk! Misschien toch een keertje laten merken dat je er niet van gedient bent en graag beetje serieus genomen wordt!!! en aangeven dat je toch graag een keer de zelfde persoons terug ziet,Wij hebben hier het zelfde gehad al loop ik nu bij de gyn al 5 jaar!!! Gelukkig want ze hebben hier ook domme fouten gemaakt.... dit hoor en zie je vaak!!!! pff elke afspraak een ander persoon spreken, vervelend vind ik persoonlijk! zo kan je nooit echt aan iemand wennen en niet de vertrouwen vinden die je zoekt en nodig hebt! wees duidelijk het moet voor jou goed voelen!
Er is hier weinig te kiezen (dorp) of ik moet verder gaan reizen. Vandaar deze praktijk in de eerste plaats. Wat je schrijft is mij door meer mensen verteld en daarom vind ik ook dat zij het risico niet mogen nemen. Alleen als ik dat zou zeggen over zs vergiftinging krijg ik de volle laag dat ik naar mensen heb geluisterd of op internet heb gekeken. Dus ik haal het al niet aan. Ga idd maar gewoon naar de huisarts.
Ik vraag me af hoe ze dat dan signaleren aan de telefoon? Ik wil zelf er de nadruk niet op leggen maar je krijgt eerst te horen dat je als zwangere zelf een paar dingen in de gaten moet houden. Bellen bij rood bloedbverlies bijvoorbeeld.. of alle klachten van zwangerschapsvergiftiging.. heb je die klachten... bel je.. en zeggen ze dat het erbij hoort. Ze zeggen idd dat zwanger zijn geen ziekte is. En dat klopt. Maar als je niet meer kunt lopen of je eigen billen af kunt vegen op het toilet als je op de helft bent lijkt me dat toch echt niet normaal. (werken deed ik al niet meer).
Ja daar zit ook een stukje van mezelf op dit moment. Ik zit in een ontslagsituatie op mijn werk en met burn-out en ik merk dat ik het daardoor niet goed op kan brengen voor mezelf op te komen. Kennelijk ook niet buiten de werkplek. Ben van nature niet op mijn mondje gevallen, maar merk dat het de laatste tijd anders is. Moet ik ook wat aan doen. Ik vind het inderdaad ook niet prettig.. die werkwijze maar ik zie dat veel praktijken zo werken.
Overigens over dingen niet noteren.. bij mij stonden er verkeerde medicijnen (die ik slik) op mijn zwangerschapskaart. Moest voor iets anders naar de gyn en die constateerde dat. Ik denk trouwens niet dat ik echt zwangerschapsvergiftiging heb. Denk dat je heel ziek daarvan bent en dat ik hier dan niet zo zat te typen. Maar als het die kant op zou gaan of mijn bloeddruk zou ineens omhoog geschoten zijn zou ik het toch graag gewoon weten.
Off-topic: wat een onzin, dan had ik mijn dochter* misschien nog gehad. Ik had overigens hele andere klachten dan TS, maar ik zou zeker een afspraak met de huisarts maken. De verloskundige is voor het begeleiden van de zwangerschap, je huisarts is nog steeds je huisarts. Daar ga je heen als je je ziek voelt. Als je vriend thuis moet blijven om voor je te zorgen, dan voel je je duidelijk ziek. Misschien heeft de huisarts wel iets voor je om al dat overtollige vocht kwijt te raken. Het is net zoals met misselijkheid, de helft heeft er last van, hoort erbij, maar 1% komt toch mooi in het ziekenhuis terecht.
Ik denk ook dat je mss naar je ha moet gaan. Een vk kan idd niet over de telefoon jou beoordelen. Probeer toch voor jezelf op te komen en je klachten duidelijk aan te geven. Desnoods neem je iemand mee naar je volgende afspraak die je hierin kan ondersteunen Je mag echt zeggen dat je je niet serieus genomen voelt! Het gaat hier wel om jou en je baby! Sterkte.
Zo had ik met 8 weken bloedverlies en krampen. Kreeg een stagiare aan de telefoon die zei dat het erbij hoorde en toch 4 weken moest wachten op een echo. Ze kon wel ff voelen :S. Heb met mn stomme kop ook nog 4 weken gewacht tot de 12 weken echo. Toen ik ook nog niet eens naar een ziekenhuis naar keuze kon gaan was voor mij de maat vol. Het kon wel maar dan kreeg ik vanaf week 36 een andere VK uit een andere stad. Daar werken ze met 8 VK's in 1 praktijk. De nazorg zou die doos uit mn eigen dorp weer doen. Gebeld naar een stad verderop en mn verhaal uitgelegd, ze zei je komt gewoon bij ons. Tot op de dag van vandaag geen seconde spijt gehad. Ik heb nu echt 2 fijn VK's waar ik alle vertrouwen in heb. Succes meid en kom voor jezelf op. Als je je niet serieus genomen voelt zeggen. En doet ze er niks aan dan ga je gewoon een andere VK zoeken .
Thanks meiden! Ik ga inderdaad nu eerst naar de huisarts voor de 'eerste hulp' en ik ga dan eens verder kijken. Ik zie het nu ook niet echt meer zitten dat zij mijn bevalling straks gaan doen. Gelukkig schopt de kleine goed. Voel haar echt de hele dag dus daar lijkt alles nog goed te gaan. Niet onbelangrijk natuurlijk!
Dat begrijp ik goed, ik zag het ook niet zitten om die doos mijn bevalling te laten doen haha. Mijn huidige Vk zei ook tegen me die bevalling kom je wel door. De nazorg is iets wat nog belangrijker is dan de bevalling. Stel dat ik mn bevalling door een (voor mij) onbekende vk laat doen, en de nazorg weer door die doos. En ik heb klachten over de bevalling of het verloop er van dan wordt ik van het kastje naar de muur gestuurd haha no thnx.. Succes bij de huisarts en vk xxx
Ja inderdaad. Nou, het is mijn eerste kindje en ik kan dus behoorlijk enthousiast zijn maar ook daar krijg ik tot nu toe niet echt een leuke reactie op terug van hen. Voel me echt een nummer daar. Heb steeds gedacht... ach, laat maar doen.. zolang ik wel de zorg krijg die ik nodig heb.. Maar dat is nu ook niet het geval dus. Snap niet waarom die mensen dat werk doen. Thank you. Komt goed!
ik was allang naar de huisarts gegaan zeker met jouw klachten het kan echt gevaarlijk zijn hoor wat jij allemaal beschrijft in je verhaal,wij moeten gelijk de vk bellen als je dit hebt en jij word afgescheept me thet hoort er bij appart hoor,en hier vragen ze altijd hoe het nu met je gaat en na de vorige afspraak vragen ze ook hoe je klachten nu zijn is normaal hoor.ik zou even sterk zijn en echt zeggen wat je er van vind want dit kan echt niet.succes liefs esther
sterkte zeggg pff k zou het zo erg vinden om niet sirieus genomen te worden gelukkig heb ik een lieve vk die me overall in steunt heb 2x bloed verloren maar mogt gewoon langs komen voor hartje enzz sterkte er mee
jeetje, die van mij noteren alles, en heb ook 3 verschillende verloskundigen, en 3 verschillende assistentes. Maar bij wie ik ook geweest ben, bij de volgende afspraak worden altijd even de klachten of vragen van de vorige afspraak aangehaald... Werkt erg prettig vind ik, al is het soms wel rommelig dat je steeds een ander gezicht hebt, heb ook geen idee wie ik straks naast mn bed heb... Ik zou naar de HA gaan als ik niet serieus genomen werd, hij heeft ook een lijst van verloskundige praktijken in de omgeving als het goed is...
oja, en er is bij de praktijk waar ik bij zit elke donderdag inloop spreekuur, waarbij je ook gewoon langs kunt komen als je zin hebt om naar het hartje te luisteren, hoef je niet eens klachten voor te hebben!
Vraag me stiekum af welk dorp je woont haha, want mijn verloskundigepraktijk was precies hetzelfde! Dit heb je nu juist niet nodig als je zwanger bent.
Ik heb in ieder geval de bevestiging dat deze werkwijze dus inderdaad niet klopt. Ik ben voor het eerst zwanger en ken weinig mensen die zwanger zijn geweest wat ik van dichtbij meegemaakt heb dus ik wist het niet goed. Ik zie hier maar telkens staan: als je iets niet vertrouwt moet je de verlos bellen.. daar zijn ze voor. En dan dacht ik.. tja.. bij mij niet.. Ik ben overigens al iemand die niet zo heel snel voor alles belt. Mijn ouders en schoonouders geven al weken aan dat ze het niet normaal vinden en dat het bij hen wel anders ging, maar goed.. dan hebben we het over zoveel jaar geleden. Ik ben gelukkig na het eten van veel komkommer redelijk wat vocht verloren. Ik moest gisteravond en vannacht ineens heel erg vaak plassen en zo te zien helpt dat wel iets. Aangezien de hoofdpijn blijft ga ik het alsnog niet afwachten en nu wel naar de huisarts. Sowieso wil ik weten wat te doen als ik dus echt weer niet kan lopen... of ik eventueel ergens hulp kan krijgen of hulpmiddelen etc.