Leidsters crèche gaan peuter en dreumes spelenderwijs leren - RTL Nieuws Leren leren leren.... Alle leidsters worden opgeleid om baby's dreumers en peuters voor te bereiden op de basisschool Wat vinden jullie ?
Ik vind dat kinderen nog lekker kind moeten zijn. Tegenwoordig moeten ze zo jong mogelijk al van alles kunnen....
Spelenderwijs wat dingen leren lijkt me geen probleem? Dat doen kinderen hoe dan ook, dus in die zin kunnen ze dan gewoon 'kind zijn' lijkt me. Ze aan tafel zetten en dingen 'drillen' lijkt me niet de bedoeling Maar spelenderwijs bv kleuren en vormen leren, knippen, plakken, aan- en uitkleden... Prima toch?
Volgens mij was er toch uit onderzoek naar voren gekomen dat VVE nauwelijks effect heeft? Maar spelenderwijs leren lijkt mij verder geen probleem. Maar het lijkt mij dat dat nu ook al gebeurt. Ik vraag mij af hoe ze daar verder invulling aan willen geven.
Ja joh super handig! Mocht het toch werken om de kleintjes al wat te leren weet je zeker dat de kinderen van tbm's die niet aan het minimum zitten sowieso starten met een achterstand. Helemaal top!.....grrrr
Ik vraag me af hoe ze dit voor zich zien en wat ze willen dat de inhoud van die lesuren gaat zijn. Als het inderdaad gewoon het kleuren en knippen en plakken enzo is dan prima toch? Zeker voor de kindjes die al bijna naar school gaan. Maar ik zou niet willen dat er druk op komt te staan, niet MOETEN en geen toetsen en eisen stellen. Ze moeten gewoon lekker kunnen spelen zonder de stress die ze op school vaak al te wachten staat in het begin(als ik zo hoor hoe veel kinderen van slag zijn als ze naar school moeten of naar groep 3, zelf geen ervaring mee).
Je hebt genoeg kinderen die helemaal niet naar een peuterspeelzaal of kinderdagverblijf gaan. Spelenderwijs vind ik geen probleem. Waarom niet als ze nu al zoveel kunnen leren. Mijn dochter krijgt een betere basis qua rekenen en taal dan ik heb gehad. Hoe zij leert rekenen is zo goed. Had ik dat maar zo geleerd!
Ik zag het op het nieuws en riep gelijk al ... oh oh oh ... daar gaat een hoop gedoe over komen Iedereen gaat er maar vanuit dat dreumissen opeens in een schoolopstelling dingen gaan zitten opdreunen... ik snap niet hoe men dat kan denken. Ik vind het een goed plan om al jonge kinderen spelenderwijs dingen te leren ... daar hebben ze lol aan en de meeste kinderen willen graag nieuwe dingen leren, hun brein is net een spons, als ik zie hoeveel Eva opzuigt aan informatie zou die er alleen maar gebaat bij zijn. Ik denk dat wel met z'n allen op moeten passen dat we in onze drang kinderen kind te laten zijn, niet teveel gaan doorslaan en dat kinderen op de basisschool komen zonder enige vorm van voorbereiding. Kinderen kunnen meer hebben dan wij allemaal wel niet denken hoor
Alsof je geen kind meer kan zij als je kind spelenderwijs op de crèche, peuterspeelzaal spelenderwijs gaat leren . Ik snap deze tegenstelling niet zo goed. Nergens leer je zoveel als in de kinderleeftijd en dat lijkt mij ook de bedoeling. De kinderhersentjes zijn gemaakt om te leren. Inderdaad net sponzen . Bij onze jongste gebeurde dit overigens al op de peuterspeelzaal volgens een bepaalde methodiek. Bij de oudste op de opvang veel minder. Ik zie er eigenlijk alleen maar voordelen in. De overgang naar de basisschool verliep voor de jongste veel makkelijker en daarnaast vond ze het ook nog hartstikke leuk! Eens met Strijkkraal dat het leren heel speels gebeurt en aangepast op de sociaal-emotionele leeftijd en de behoefte van het kind. Denk hierbij aan beurt nemen in de kring, werken met allerlei thema's zoals verkeer, ziek zijn, kunst etc, maar ook met taal, zoals leren om te vertellen wat je het weekend hebt gedaan etc. Veel hiervan gebeurt ook al op de opvang en pzs dus zo schokkend zal deze verandering niet zijn . Verschil is dat het meer gestructureerd aangeboden gaat worden met een betere aansluiting op de stof van de basisschool.
dus? dan maar allemaal maar met een "achterstand" beginnen? natuurlijk onzin dit he? dat is het probleem van de thuisblijfmoeders. die kiezen ervoor om hun kinderen thuis te houden dus dan neem je ook dit "risico". en wil je niet dat je kind start met een "achterstand" dan breng je ze ook maar een dag naar de opvang.
Zolang het spelenderwijs gebeurd en er geen druk op de kinderen komt te liggen denk ik dat het alleen maar goed is.
Dit plus dat thuisblijfmoeders hun kinderen natuurlijk ook op eigen initiatief eventueel kunnen voorbereiden.
Zouden ze dan ook een Cito gaan afnemen? Moet natuurlijk wel gemeten worden of het effect heeft. Misschien naïef van mij, maar ik was echt in de veronderstelling dat groep 1/2 de voorbereiding was voor het echte schoolse. Loop weer compleet achter de feiten aan.
Mijn kids zijn alle drie onderworpen aan de peutercito's Niet dat je daar veel waarde aan kunt hechten, maar goed. Spelend leren hoeft niet aan tafel te gebeuren. Dat kan ook buiten of in de bouwhoek, of, nou ja, vul maar in. Ook kinderen van tbm's kunnen naar de psz, toch? En vooralsnog heb ik niet het idee dat een kind een vreselijke achterstand heeft als het niet naar de opvang of psz is geweest.
Als kinderen leren op de psz volgens een schema dat word aangehouden zullen ze van daaruit ook het eerste jaar op de basisschool gaan berekenen. Dus denk ik dat het juist voor meer achterstanden zal zorgen. Ook nog omdat de speciale peuterklas of hoe het ook heet niet genoeg winst boekte. En verder, kan jij in mijn portemonnee kijken of wat? Wie zegt dat het een volledige eigen keuze is om er niet heen te kunnen gaan? Natuurlijk laat je aan je kinderen zien wat cijfers en letters etc zijn. Maar dat is toch heel anders dan via een programma werken. Ze hebben al opgepikt dat de nieuwe regelingen van 2015 de boel schever trekt. Dit trekken ze weer recht maar dat word dan weer verwacht in 2021. Als ze dit willen gaan uitvoeren dan moeten ze wel op dat moment het totaal plaatje in orde hebben.
Ik denk niet dat ze baby's gaan voorbereiden op de basisschool 😉. En peuters worden als tientallen jaren op de psz voorbereid op de basisschool, en al jaren op heel veel kdv's. Niks nieuws onder de zon..
Ze hadden het financiële plaatje gelijk getrokken. Maar blijkbaar hebben ze weer terug gedraaid. Heb je misschien een link waar ik meer kan lezen over dat het terug gedraaid is? Ik neem aan dat je vast wel weet waar je over praat.
ik denk dat je je kinderen in deze leeftijd thuis minstens even veel kan leren! Thuis heb je 'maar' 1-3 om op te letten, een leidster heeft er 6-8 (afh van de leeftijd). Iets leren doe je spelenderwijs de hele dag thuis toch? 'de kinderen horen een geluid. he wat is dat nou? een vliegtuig? helemaal boven in de lucht? he kijk, nou gaat ie door de wolken. En nou zie je hem weer! En wie zitten er in het vliegtuig. mensen? gaan die misschien op vakantie? Dat hebben wij laatst ook gedaan he.' toen ik laatst bij een psz ging kijken voor onze dochter viel me op dat de groep kinderen bijna alleen maar alleen (of samen met een ander kind) aan het spelen waren. Er werden luiers verschoond, kinderen naar de wc gebracht, speelgoed tussendoor opgeruimd, ruzietjes gesust. Maar weinig echt aandacht/leren. Voor mij mag en kan dat veel meer Op tv lieten ze een voorbeeld zien van een groep waarbij ze een aantal speeltjes in een bak met water lieten, sommige dreven sommige zonken. Dat vond ik een heel leuk, simpel maar leerzaam spelletje. en kun je makkelijk thuis doen Rietje!