Ik heb een huishoudhulper opleiding grdaan en in het pakket zat er ook een strijken. Ik werk nu ook als huishoudhulpster en strijk ook als ze dat willen. Het is niet moeilijk, bij de overhemden eerst bij de plooien beginnen en dan de rest strijken.
op youtube kun je inderdaad filmpjes vinden, jammer dat dat niet werkt voor je. Denk dat je voor een cursus bij buren/vrienden/familie moet zijn. Is ook nog het goedkoopste En wat is niet kunnen strijken? Iedereen kan strijken denk ik. Alleen de een mooier/beter dan de ander. Ik ben ook een persoon die niet meer strijkt. Vind het zonde van mijn tijd, duurt zo lang en voor mijn gevoel kan ik het ook niet. Strijken wordt hier in huis niet meer gedaan. De overhemden van mijn man gaan in de wasmachine op het programma overhemden/blousen, daarna nat ophangen en ze kunnen zo de kast in. Tshirts worden ook niet gestreken, die gaan toch 'ergens' onder Verder zou ik niet weten wat er gestreken moet worden.... Ik hoor van anderen wel dat je strijken beter/leuk wordt als je een goede stoomstrijkijzer hebt, het schijnt dat het dan super gaat. Mijn moeder heeft zelfs gezegd, als jij weer gaat strijken krijg je van mij een stoomstrijkijzer.
Zo'n opleiding lijkt me wel wat! Ik heb nooit veel hoeven doen thuis, aangezien m'n moeder alles deed. Ik ben dus niet zo'n held in de huishouding. Kan wel schoonmaken, hoor, maar knopen zetten en strijken etc. lukt niet zo. Eigenlijk moet ik gewoon naar de huishoudschool, maar dat bestaat denk ik ook niet meer.
Strak op de waslijn ophangen. En inderdaad wat beschreven werd. De machine niet te vol, meteen ophangen. Echte kreukelbroeken hebben we misschien niet...
Ik vind strijken juist heel leuk Vind de stapeltjes in de kast veel netter gestreken, ook shirtjes, theedoeken, en *schaam* zelfs handdoeken en over de washandjes even snel Erg he, ik vind het gewoon heel ontspannend om te doen ook
Dat komt omdat we niet durven Ik strijk met stoomgenerator, supersnel en het ziet er netjes uit. Gaat veel makkelijker dan met een gewoon stoomstrijkijzer. Zelfs temperatuur instellen hoeft niet meer!
oooowwwww wat snap ik je! ik streek de vouwen erin!!!! nu kan ik het....als de beste...oefenen...serieus...waar woon je? kom maar hierheen! dan leer ik het ke!
Ik strijk dus nooit. 1 of 2 overhemden in een wasje, kort programma en maar 600 toeren laten centrifugeren. Op een klerenhanger ophangen, handdoek eronder voor de druppels alle kraagjes, zakjes, randjes etc rechttrekken met de hand en voila geen kreukel meer te bekennen. Linea recta de kast in en ik ben wel eens gevraagd hoe ik dat toch doe zo netjes. Nou ehm.. zonder strijken. Die gezichten zijn goud waard. Broeken ook weer niet te vol 600 of 800 toeren centrifugeren en aan de beide broeksbanden ophangen ipv aan de pijpen. Dus niet alleen aan de achterkant van de broek dat de voorkant open valt maar dubbel tussen de wasknijpers. Kreukels zakken er door het gewicht van het water vanzelf uit. Wel even de pijpen rechttrekken natuurlijk.
Let op neem wel plastic kledinghangers. Ik heb met houten kledinghangers witte overhemden nat opgehangen alleen gaven die kledinghangers af. Geel geworden.
Dan moet je wel weer meer tijd besteden aan sorteren, wassen en ophangen. Voor geïnteresseerden; ik woon in lelystad. Misschien kan ik wat dames optrommelen voor een strijkparty? Weer eens wat anders dan tupperware
Nee hoor ik was vier wassen per week: witte was, spijkerbroeken, kleding en een met overhemden. En we hebben geen droger dus moet het zowieso ophangen.
Ik vind het ook moeilijk hoor! Het gewone 'recht toe, recht aan-werk' niet, maar kleding met plooien of asymmetrische kleding....t is aan mij niet besteed