Ik wil graag meer gaan bewegen. Gewoon omdat het goed voor me is en hopelijk een wat strakker lijf. Maar ik heb bekkenklachten. Wat het is geen idee, artsen hebben niks kunnen vinden en therapieën werken niet. Ik kan dus maar heel kort fietsen, wandelen ed, de makkelijke dingen die je zelf wel kan bedenken van begin daar maar eens mee. Het gaat gewoon te snel pijn doen. Dus wat doen degene met bekkenklachten onder ons om toch wat meer te kunnen bewegen?
Medische fitness bij een Fysio praktijk? Langzaam opbouwen met een persoonlijk schema. Heeft bij mij wel gewerkt.
Serieus? Ik ben zelf hypermobiel en heb snel last van mijn bekken. Heb een aantal keer yoga gedaan en kon bijna niet lopen van de pijn. Fysio raadde me yoga ook af toen ik er naar vroeg. Ik zou gaan zwemmen.
Bij mij werkt zwemmen juist niet Daar werden de klachten erger door En werd idd door de fysio afgeraden. Mede omdat de schoolslag belastend kan zijn voor het bekken Kwestie van uitproberen dus Deed wel aangepaste oefeningen, maar daar kan je om vragen .
Daar zat ik laatst ook al aan te de denken dat dat misschien wel iets zou kunnen zijn wat ik wel kan. Zal me daar eens in verdiepen
Ben je bij een gespecialiseerd bekkenfysio geweest? Ik ben daar tijdens m'n derde zw geweest en zij gaf mij tips/oefeningen die ik gewoon in m'n dagelijkse routines kon toepassen, maar waarbij ik dan dus op de juiste manier bewoog en tegelijk 'oefeningen' deed. En ik noemde hierboven al pilates dit is oa gericht op het versterken van je bekken. Succes!
Ik heb ook bekkenklachten (en ben hypermobiel) en ben 2 jaar geleden begonnen met Bodypump. Wel even aangegeven natuurlijk. Mijn klachten zijn met 80% verminderd, mede doordat ik veel sterker geworden ben. Na een dagje winkelen kon ik de volgende niet lopen van de pijn.... nu heb ik zelfs helemaal geen last meer. Recentelijk zelfs ook begonnen met fitness. Iedereen is natuurlijk anders, dus ik zou me even goed informeren en het sowieso rustig opbouwen.
Elk lijf is anders idd, en zelf had ik voornamelijk onderrug klachten, dus dat is weer anders. Bij mij hielp spieren sterker maken wel het best. Als je eigenlijk niets kan vinden wat geen pijn gaat doen, misschien van alles een beetje? Ligt er natuurlijk aan of van al die dingen je precies op dezelfde plek of manier pijn krijgt? Misschien gaat het bijvoorbeeld wel om 5 minuten te wandelen, 5 minuten te fietsen, nog een korte gewichtentraining te doen, etc. Ik noem maar wat hoor, maar al die bewegingen zijn weer anders, als je stopt voordat je pijn krijgt, maar dan wel weer wat anders gaat doen, kun je het misschien wel opbouwen? Geen idee of het helpt dus, maar kan het proberen waard zijn toch?
Ik had veel last van heupen, knieën, bekken.. yoga icm krachttraining hielp bij mij. In het begin krijg je juist iets meer last, maar goed je lichaam is ook aan niks gewend. Als bekken je zwakke punt zijn dan kun je je rug, benen juist sterker maken om dat op te vangen lijkt me (ik ben ook niet gespecialiseerd). Net als met een "slecht oog", dat wordt ook Door je "goede oog" weer rechtgetrokken .
Daar ben ik ooit mee begonnen. Later weer terug geweest en tijdens de laatste zwangerschap nog weer. Het hielp maar minimaal..
Dit is geprobeerd met revalidatie therapie. De spieren om het bekken heen sterker maken zodat het bekken minder te verduren krijgt. Dat heeft helaas ook niet geholpen terwijl ik toch een flinke tijd de therapie gevold heb. Ik had toen een zeer uitgebreide aanvullende zorgverzekering. De therapeute adviseerde toen zelf om toch eerst meer onderzoek te eisen voor ik verder ging omdat er dus geen verbetering in zat. Ik heb gezien dat de plaatselijke sportschool pilates aanbied dus ik ga dat van de week eens informeren. Yoga lijkt me ook wel wat maar dan moet ik weer een stad verderop gaan. Dus ik ga eerst pilates een kans geven
Welke omgeving woon je? Ik heb zelf jaren extreem last gehad ven mijn bekken/onderrug. Heb tijden morfine moeten slikken om een beetje in beweging te kunnen blijven. Sinds 2 jaar ga ik in Deventer naar een Chiropractie gespecialiseerd in bekken klachten en in het begin in combinatie met mensendieck en fysiofitness. Op dit moment heb ik nog wel last maar het is 80% beter. Ik slik geen pijnstiller meer ( voor het eerst in 6 jaar) ik kan weer werken, sporten (zwemmen maar geen schoolslag met mijn benen en fitness) ik fiets dagelijks 20 km (elektrisch) Ik kom van erg ver (bedlederig/bijna afgekeurd) en deze combi van therapie heeft mij zo goed geholpen! Geen lijf werkt hetzelfde, maar misschien is het iets om te proberen.
Misschien aqua joggen? Wel de ontspannende werking van het water - maar niet de slechte schoolslag (voor je bekken tenminste) . En ondertussen worden romp en benen wel versterkt. En dan misschien juist in het begin een groepje zoeken met wat minder fitte mensen bv ouderen; overdag dus als je dan zou kunnen.
Ik heb een tijdje aquatherapie gedaan om te kijken of dat zou helpen. Idd tussen de oudjes met mijn toen 23 jaar kwam met meer pijn thuis dan ik weeg ging..