Hi Dames, Sinds juli 2010 is er een nieuwe geboorte centrum in het Amphia ziekenhuis het heet nu origine centrum. Aangezien ik eerst zou bevallen in het ziekenhuis ( wat nu geboortecentrum origine is) ben ik benieuwd of er dames zijn die daar gaan bevallen of zijn bevallen en wat de ervaringen zijn.... Groetjes sjan
Ik ben eigenlijk ook wel benieuwd idd! Ik wil in het ziekenhuis bevallen net zoals de vorige keer, toen werd me ook verteld over dat origine geboortecentrum en dat ik dan daar zal bevallen. Maar zie dat je al 36 weken bent, dus mocht niemand hier meer ervaringen delen kun jij mij vast wel vertellen hoe het was tegen die tijd?
Hey Sabinekuhh, Grappig eindelijk iemand die er ook bevalt hihihi. Ja idd aangezien ik eerder beval zal ik je wel vertellen hoe het was. Blijf jij ook 24 uur daar of langer? ik wil er 24 uur blijven. Kom je uit breda?
ik ben ook wel benieuwd. al ben ik de eerste 2x op medische indicatie bevallen, dus een andere verdieping. Het lijkt me wel heel fijn...
Ik heb geen idee eigenlijk hoelang ik daar zal blijven. De vorige bevalling is vrij vlot gegaan, was binnen 3,5 uur klaar en mocht een paar uur daarna weer naar huis, en vond het ook wel fijn om gewoon in mijn eigen bed te liggen haha, dus ik denk dat ik er niet echt heel lang zal zijn. Voor jou is het wel spannend he, kan nu eigenlijk elk moment wel gebeuren! Is dit je eerste? Ik kom idd uit breda ja!
Hopen dat je volgende bevalling niet medisch is maar het is idd fijn dat het in het ziekenhuis zelf is dus stel dat er iets missgaat dat je wel gelijk in het ziekenhuis zelf bent.
Je mag daar 24 uur gratis blijven en er mag daar ook bezoek komen er word zelf beschuit met muisjes gesmeerd. ik wil daar zowiezo 24 uur blijven. Idd erg spannend volgens me banner bijna 37 weken maar laatst met de echo kwam ze 1 week verder uit dus bijna 38 weken. Ben erg benieuwd! Het is voor ons de eerste jah dus weet echt niet wat me te wachten staat hahahaha en het is zo onwerkelijk dat ik mama ga worden want wij konden geen kinderen krijgen volgens artsen ( man had dode zaad) en we wouden toen in januari 2010 beginnen met behandeling maar december 2009 raakte ik toch zwanger. Ik kom uit oosterhout dus niet zo ver van breda. Het is jou 2de?
Hallo dames! Ik heb me ook ingeschreven bij Origine. Tja, als je niet thuis wilt bevallen is dat ook de enige optie hier. Het is nog een gedoe met mijn zorgverzekeraar...qua kosten. De eerste 24 uur worden meestal wel vergoed maar je hebt wel een eigen wettelijke bijdrage tegenwoordig van bijna 300 euro hoor! Dus gratis is het zeker niet (staat op de website van Origine). Ik wil ook wel 24 uur blijven, wie weet duurt het wel zo lang! Je mag er vanaf de eerste signalen naar toe en vanaf dat moment tellen ze. Ik wilde ook nog 1 dag extra blijven; het leek me wel lekker om verzorgd te worden enzo. Maar twijfel nu. Het gaat aardig geld kosten en tja, thuis in je eigen bed is ook wel lekker natuurlijk. Ik ga nog wel naar zo'n voorlichting daar (elke 1e of 2e donderdag van de maand). Ben heel benieuwd. Jullie zijn eerder aan de beurt!
Ik had het idd gelezen op de site ja, als dit bij de eerste al bestond had ik het denk ik wel overwogen om daar 24 uur te blijven. Maar voor de oudste lijkt het mij het beste om zo snel mogelijk weer thuis te zijn zodat zij ook kan wennen aan haar zusje. Jullie hebben dan toch met recht wel een echt wondertje, dat is toch geweldig zoiets! Ik hoop voor jou dat je net zo'n snelle bevalling zal krijgen als ik bij de eerste, alleen hoop ik niet voor je dat je dan ook bijna een week overtijd loopt haha Oosterhout da's idd niet ver van breda nee!
De eerste 24 uur zijn toch kosteloos meen ik gelezen te hebben op de site? Wat raar dat ze dat wegzetten terwijl dat niet zo is De vorige keer ben ik ook uit vrije keuze in het ziekenhuis bevallen, het is toen wel een medische bevalling geworden, omdat er met het breken van de vliezen veel bloed vrijkwam, wat later gezien waarschijnlijk veroorzaakt werd door een hele snelle ontsluiting. Maar daarvoor moesten we toen ook 175 euro eigen bijdrage betalen, eigenlijk is het te gek, bevallen in het ziekenhuis is veiliger (vind ik) maar dat word zo op deze manier ook niet echt gestimuleerd! Een ziekenhuisbevalling behoort gewoon zonder eigen bijdrage te zijn vind ik... maargoed.
Ik hoef geen eigen bijdrage te betalen gelukkig word gedekt komt ook omdat k extra kraam verzekerd ben 24 uur is gratis jah! Welkom sky! teteringen is ook vlakbij! wat leuk!
Ja die bijdrage is voor iedereen (altijd al maar vroeger werd dat meteen aan de zorgverzekeraar geclaimd en nu moet je het zelf voorschieten/betalen). Als je goed verzekerd bent kan daar een groot deel van vergoed worden, maar dat geldt niet voor iedereen dus. Ligt eraan of je aanvullend verzekerd bent en hoe aanvullend, dat is ook niet bij elke zorgverzekeraar hetzelfde. Maar als het medisch is/wordt behoort het bijna altijd wel helemaal vergoedt te worden. Dus Sabine, die eigen bijdrage vind ik schandalig in jouw situatie. Het wordt zo inderdaad niet aangemoedigd. @Sjan: dichtbij wat? Bij jou? Bij het ziekenhuis?
Nee meid! helaas nog niks! Sinds 2 daagjes wel pijn maarja dat stopt weer dus ben benieuwd...... Ik zal gelijk mijn ervaring delen met jullie als ik zover ben