Afgelopen vrijdag had ik wat bruin bloedverlies gehad en de woensdag daarvoor erge krampen. Ik had vrijdag de nekplooimeting dus toen gelijk aangegeven van de bloeding en toen heeft ze dus een subchorionaal hematoom gevonden van 4cm aan de rechter voorkant van de baarmoeder. Nu vroeg ik mij af of dit eigenlijk kwaad kan voor de baby, aangezien het niet van het kleintje zelf komt? Ik heb nog steeds af en toe een heel klein beetje bloedverlies, moet ik dan toch weer de verloskundige bellen of niet? Ik heb over 2 weken een controle echo bij dezelfde vrouw als van de nekplooimeting, als ik eerder hele erge krampen of een bloeding heb moet ik bellen zodat ik eerder kan komen. Maar als ik 1 druppeltje heb, dan hoef ik daar toch niet gelijk voor te bellen of wel? Hoop dat er meiden zijn die hier ervaring mee hebben en mij kunnen helpen!
Ik heb een hele grote gehad tm ongeveer 16 weken. En heeeeel veeeeel bloedverlies rond 6-7 weken. Je hoeft niet bij elk druppeltje te bellen (want ze kunnen daar toch niets aan doen) maar je moet het wel melden bij controles. Het kan direct geen kwaad voor het kindje maar evt wel indirect. Maar dat is meer als je echt blijft bloeden. Het bloed wat dan langs de vruchtzak loopt kan de vruchtzak op een bepaalde plek weker en dunner maken. Met als risico dat je vliezen vroegtijdig breken. Variërend van met 18 weken,20 of bijv 25 weken. En bij 18 of 20 weken is het dan nog wel erg moeilijk voor je kindje om te overleven en geven ze ook geen behandeling in NL. Maar als je dus geen bloedverlies hebt hoef je je daar in principe niet zoveel zorgen over te maken. Mijn gyn zei echt dat de kans steeds groter wordt op voortijdige bevalling als je blijft bloeden: "vers" rood bloed. Bruin is oud en kan niet zo heel veel kwaad. Als je bloedverlies hebt neem dan echt je rust en ga het liefst in bed liggen of plat op de bank. In NL zijn ze niet zo nauw met deze voorschriften maar in het buitenland juist heel erg. In Italie bijv nemen ze je zelfs op in het ziekenhuis om je rustig te houden. Zij geloven erin dat absolute rust het beste is om het hematoom te laten verdwijnen. Hier is het uiteindelijk steeds kleiner geworden en zoals het er nu naar uitziet zo goed als opgelost in mijn baarmoeder. Dus als je werkt, ik zou zeggen stop daarmee en pak rust, rust, rust en nog eens rust want bloedverlies moet je zoveel mogelijk tegengaan. Sterkte!
Bedankt voor je verhaal Krullie! Bij bruin bloedverlies/druppeltjes dan ook rust nemen of kan ik dan wel gewoon doorgaan met werken en sporten etc? Ik heb sowieso nog helemaal geen helder rood bloedverlies gehad. Ik mocht gisteren van de verloskundige niet mn volleybalwedstrijd spelen maar morgen wel weer proberen te trainen, denk dat ik morgen nog voor de zekerheid bel om te vragen of t ook nog mag nu ik nog een paar drups verloren ben. Ik zou mezelf echt voor mn kop slaan mocht het daardoor misgaan namelijk!
Ik heb een mega hematoom gehad in mijn eerste zwangerschap. Deze was het gevolg van een val van de trap toen ik 7.5 week zwanger was. Het hematoom besloeg vrijwel mijn gehele baarmoeder. Het enige stukje waar geen bloed zat was het stukje baarmoeder waar de zwangerschap zat: oftwel volledig met bloed gevulde baarmoeder. Ik heb platte bedrust gehouden. De gynaecoloog hier in het ziekenhuis had gezegd dat rust houden geen nut had: het zou hoe dan ook mis gaan met zo'n hematoom. Wij konden en wilden dat niet geloven na de lange weg om zwanger te raken. Onze Duitse IVF arts adviseerde mij toch platte bedrust te houden. En nu? Nu heb ik een kerngezonde dochter van 3 jaar. Mijn advies: laat dat volleybal voor wat het is en pak alle rust die je kunt pakken. Bloed in je baarmoeder kan voor krampen zorgen... En die krampen kunnen een gezond kindje uit de baarmoeder werken. Nu is het uiteraard wel zo dat jouw kindje nu al een stuk groter is dan mijn kindje toen. Maar ik zou geen enkel risico gaan nemen en echt niet gaan sporten. Veel succes!