Aangezien ik toe ben aan een nieuwe baan wil ik mijn cv updaten. Nu vraag ik mij af is een foto een must? Zo ja wat voor foto is het beste?
Ik zou het wel doen. En dan geen selfie, al helemaal niet met duckface Ik zou ergens gaan staan, bij een neutrale achtergrond, en dan iemand een foto van je laten maken (of met de zelfontspanner)
heb veel banen gehad maar nog nooit een foto hoeven sturen, behalve bij een duits bedrijf... must is het zeker niet nee, maar juist omdat het zo zelden gedaan word, herinneren ze je wel eerder, dan kunnen ze de persoon die solliciteert een gezicht geven en blijft het ook beter hangen, dus het is zeker een goed idee!
Ik had pas gesolliciteerd en heb een pasfoto er bij gedaan. Toen ik aan kwam voor een gesprek was het gelijk: ' Hallo Bloem, ik herken je van de foto'. Vond het wel een leuke reactie. Hij gaf aan dat hij het ook fijn vond. Dus ik zou zeggen doen! (Wel een basic pasfoto zou ik doen)
Ja ik zou het doen! Maar zeker geen basic pasfoto want dat straalt met de richtlijnen van tegenwoordig niks uit. Ik zou verzorgde / nette kleding aantrekken (niet te bloot maar ook niet met winterjas) en poseren voor een redelijk neutrale achtergrond. Google eens op portret cv, dan krijg je inspiratie.
Het wordt juist heel vaak gedaan! Laatst 120 sollicitatiebrieven beoordeeld en meer dan de helft had een pasfoto toegevoegd!
Ik zou het niet doe... heb het ook niet gedaan toen ik een paar maanden geleden op zoek was naar een nieuwe baan. Ik sta op LinkedIn met een profielfoto. Als ze willen weten, hoe ik er uit zie vóór ik op gesprek kom, dan kunnen ze daar kijken.
Hier net het zoeken achter de rug (en met succes want uiteindelijk kon ik kiezen uit meerdere banen). Kreeg de tip om het wel te doen (van iemand die dagelijks vele cv's ziet) en met de reden dat je dan makkelijker blijft hangen bij iemand.
Ik vind het wel een meerwaarde hebben. Een brief is zo anoniem, met een foto spreekt het meer. En al helemaal als er heel veel reacties zijn ontvangen.
Ik zie vaak CV's. Er staat bijna nooit een foto op. Ik heb 1 keer eentje gezien waar wel een foto op stond. Toen dacht ik gelijk, laat maar. Die vrouw zag er erg onsympathiek uit.
Hmm begin nu toch te twijfelen. Heb namelijk ook LinkedIn met profielfoto. Misschien idee om een link te vermelden in de cv's, meeste word toch tegenwoordig online verstuurd.
Waarom niet allebei? Ik weet niet hoe je cv er verder uitziet maar het mag er ook wel wat mooi vormgegeven uitzien. Kijk maar eens op pinterest. Als je ze alleen doorverwijst naar je linkedin profiel dan is dat voor hen weer een extra handeling. Is toch juist handig als ze in je cv zelf al zien hoe je er uitziet.
Het hangt totaal van de foto af. Als je een professioneel ogende foto hebt, waar je netjes en zakelijk opstaat, met een open blik en een verzorgde uitstraling, zal een foto een meerwaarde zijn. Zet je er een overbelichtte foto op, met een norse blik en onverzorgd haar, dan wordt de kans alleen maar kleiner dat je wordt uitgenodigd Ik zet zelf op mijn cv altijd een foto, en dat heeft tot nu toe een positief resultaat gehad. Ik heb ook meerdere sollicatierondes gedaan aan de andere kant van de tafel. Ongeveer de helft van de brieven/cv's had een foto. Ik vond het positief, omdat het een beeld geeft van de persoon die de brief schrijft.
Ja, ik zou het ook doen. Een goede simpele foto van voren met een neutrale achtergrond. Met een vriendelijke blik / lach en liefst in kleding waarin je ook zou solliciteren. Het werkt gewoon goed bij werkgevers omdat ze zo meteen een beeld bij iemand te hebben. Ik heb LinkedIn ook vermeld in mijn cv, trouwens. Dus een foto én een linkje naar LinkedIn.
Dit inderdaad. Ik heb het zelf ook gedaan en met succes. Ook ik heb het afgelopen meerdere sollicitatierondes gedaan met nieuwe collega's en vrijwel alle sollicitanten hadden een foto bijgevoegd. Dat scheelt weer een rondje Google 😉
Als je een professionele foto hebt zou ik het zeker doen. een selfie of een foto wat bewerkt is door snapchat bijvoorbeeld niet haha. Een pasfoto zou ik ook niet snel doen, want dat ziet er niet uit. Als ik een foto zou sturen is het wel een met een lach