@Kabouter: he, wat vervelend en verdrietig allemaal! @Boerderijmama: inmiddels al een datum dat ze sowieso de kleine purk gaan halen?
Suus als het het cb is, dan moet je je er niet teveel van aan trekken. Ik ging er heen voor de prikjes en de rest van de info ging mijn ene oor in en het andere uit. Mss de gehoortest? Het is zwaar een kindje thuis, je bent al op en dan nog eens komt jullie kleine meid er nu bij. Kan je je hulp van je moeder niet inschakelen? Enne ik moet nu aan de primolut om weer ongesteld te gaan worden. Dan weer spuite net als bij een normale IVF en dan hopen dat er na de tp van de cryo geen overstimulatie komt. ( want de eitjes worden natuurlijk niet er uit gehaald)
M'n moeder heeft haar handen vol aan de eigen thuissituatie. Het is niet anders. Gehoortest heeft ze al twee keer gehad, maar je weet maar nooit . Wat een gezeur, Kabouter. Echt niet leuk. Suus
Ja was er al "bang"voor. Je weet het he als ik dichterbij zou wonen... Ben benieuwd waarvoor de komen, maar zou me er niet te druk om maken. Je doet het toch nooit goed. Je moet gewoon lekker je eigen gevoel volgen. Nee is niet leuk, maar kan er niets aan veranderen. Ik ben er ook ( geestelijk) wel klaar mee. Er komt geen 2e en wij redden het prima met zijn 3-en. We zijn een leuk gezin en houden van elkaar. Maar ik laat mijn cryo's ook niet zomaar weggooien, dus we willen er toch nog wel iets mee doen Ja en mss wordt het wat: nou leuk! Zo niet is het ook goed.
Mmm, dus het CB thuiskomt is niet standaard? Misschien omdat ze prematuur is of zo? Goeie instelling, kabouter. Al kan ik me ook voorstellen dat het op een gegeven moment klaar moet zijn, hoe moeilijk dat ook is. Suus
Denk het, weet het ook niet. Ja was met mijn hoofd al bij ik ben klaar. Maar goed hopelijk nog 1,5 maand en dan is het op. ( haha of mss begint het dan pas )
Suus misschien is het juist wel positief dat ze thuis komen, kan je misschien ook even kwijt aan een buitenstaander hoe je alles beleefd, je hoeft je daar echt niet voor te schamen, ik denk dat iedereeen begrip heeft voor jullie situatie.
Hah kul, het grote genieten begint pas als je alles weer een beetje op orde hebt, en bij mij is dat zo ongeveer.....nu. Maar wij vonden het ook nodig om 2x te verhuizen en te verbouwen, dus eigen schuld GGD is nu consultatiebureau, die komen de eerste keer langs om ook informeel een schouwing te doen van de huisomgeving van het kindje. Dat met die aantekening valt vast wel mee hoor, ze hebben altijd erg veel meelij met prematuren ouders, hebben er zelf niet zo veel verstand van. En ik door die verhuizingen 3 CB's meegemaakt, dus ik kan het weten Algemeen: leg gewoon de lat niet te hoog voor jullie. Geniet van de kleine dingen, vraag hulp als je het niet meer ziet zitten, en negeer de Grote Roze Wolk verhalen. Zijn toch meestal verhalen
@Suus, hier komt het CB wél standaard langs hoor! Ik vond het wel prettig. De kleine wordt gewogen en er wordt gekeken naar het werk van ouders, leefpatronen, voeding, enz. Ik vond het vooral een gezellig gesprek waarbij ons kindje in het middelpunt van de belangstelling stond.
kabouter wat balen zeg!! suus logies dat je prikkelbaar ben. en dat huilen is heel normaal hoor wat iemand anders ook al schreef dit hoord echt bij een prematuur. slaapt je meisje niet heel erg onrustig?? die van ons deed dat wel toen rade iemand ons aan om haar in te bakeren maar dit zag ik niet zo zitten ik heb uiteindelijk een pucka baby gekocht omdat ze zo klein was zit het helemaal niet strak maar het was net genoeg voor haar om rustig te slapen en wat rustiger wakker te worden. dat het cb langs komt is ook heel normaal het is een soort kennis making gesprek.
Ik heb haar ook niet zo strak ingebakerd maar met een soort van puckababy, net voldoende om dat schrikachtige met die handjes een beetje in te tomen.
het is echt een aanrader hij is duurder als een gewone slaapzak maar hij is het geld zeker meer dan waard. je mag hem alleen niet gebruiken als jullie kindje in stuit is geboren geloof ik. maar dat is jullie dochter niet toch?? als er kraam visite komt geef je haar dan ook aan de visite?? wij hebben dit 1/2 keer gedaan daarna niet meer want hier werd ze ook heel prikkelbaar van. het is ons ook afgeraden toen ze nog in het ziekenhuis lag maar wij dachten 1 persoon moet toch wel kunnen nou dus niet. na dat we hiermee gestopt zijn ging het ook veel beter al werd het soms niet begrepen door de gene die op kraam visite kwamen maar hier had ik maling aan. heb je ook een draagzak/doek dit hielp hier ook heel erg.
Oooh hier mocht ook niemand kk beet houden hoor. Maar alleen al visite gaf zoveel prikkels. Dat kk 's avonds echt aan het huilen was.
suus dat doe je goed!! waarom mag ze nog niet in een draagzak?? kabouter meestal kregen wij visite als onze kleine meid op bed lag en ze sliep hier nooit in de box (hier heeft ze nooit graag in gelegen) dus ze lag altijd boven in haar eigen bedje dus de visite mocht even mee naar boven om een blik te werpen maar meer ook niet. hier dus ook iemand wat al vrij snel te veel prikkels had
Hier komt het CB ook standaard langs. Heb er ontzettend veel aan gehad, zowel morele steun als praktische tips. Had een kind wat niet overdag sliep. Zij was uiteindelijk degene die aan kwam met de puckababy, voordeet hoe je hem om moest doen etc. Waarschijnlijk weten jullie dit wel maar een draagdoek en een draagzak zijn wel twee heel verschillende dingen vooral qua ergonomie voor de baby (en de ouders). Wanneer zou ze wel gedragen mogen worden? Dat grote genieten is echt een fabel hoor, je hebt veel meegemaakt, bent uitgeput en dan is er vaak meer sprake van overleven dan van genieten. Kan suusman het een beetje relativeren dat je wat geprikkelder reageert?