Waarschuwing! Giftige wolfskers in thee Jacob Hooy!

Discussion in 'Films, televisie en nieuws' started by Zomerbries, Jan 25, 2013.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Zomerbries

    Zomerbries Fanatiek lid

    Sep 20, 2008
    3,539
    0
    36
    Pas op met thee van Jacob Hooy | Voedingscentrum

    Pas op met thee van Jacob Hooy
    Drink niet de theesoorten ‘Heemstwortel’, ‘Galreinigende kruiden’ en ‘Luchtwegen kruiden’ van Jacob Hooy

    25 januari 2013
    De theesoorten ‘Heemstwortel’, ‘Galreinigende kruiden’ en ‘Luchtwegen kruiden’ van kruidentheeleverancier Jacob Hooy is waarschijnlijk verontreinigd met wolfskers, een kruid dat gevaarlijk is voor de volksgezondheid. De Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) en het bedrijf Jacob Hooy roepen consumenten daarom op de thee niet meer te drinken.

    De theesoorten ‘Heemstwortel’, ‘Galreinigende kruiden’ en ‘Luchtwegen kruiden’ zijn los en verpakt verkocht bij onder andere de Erica kruiderijen, Jacob Hooy Amsterdam, van der Pigge Haarlem, Droom van Utrecht, de Pil Rotterdam en Potgens in Kerkrade.
    Uit de schappen gehaald
    De winkels hebben de thee uit de schappen gehaald en zullen hun klanten oproepen de thee niet meer te gebruiken. Het bedrijf Jacob Hooy zal morgen ook een publiekswaarschuwing plaatsen in de landelijke dagbladen.

    Over wolfskers
    Wolfskers is een vaste plant uit de nachtschadefamilie en staat bekend als giftig. De effecten die optreden na consumptie zijn zeer acuut (direct na inname). Neem bij klachten onmiddellijk contact op met de huisarts.

    Bron
    Het is nog niet bekend hoe de wolfkers in de kruidenthee terechtgekomen kan zijn. De kruidenthee is geleverd door een leverancier uit Duitsland die de kruidenthee uit Bulgarije heeft geïmporteerd.

    Geld retour
    Klanten die hun geld terug willen kunnen het product terugbrengen naar de winkel waar zij het hebben gekocht. Voor meer informatie kunnen klanten en verkopers van de thee contact opnemen met het bedrijf Jacob Hooy.

    Contact voor journalisten
    Journalisten kunnen voor vragen over dit nieuwsbericht contact opnemen met het team persvoorlichting van de NVWA (088) 22 33 700. Consumenten en bedrijven kunnen contact opnemen met het Klantcontactcentrum van de NVWA via NVWA | Home of (0800) 04 88 of met het bedrijf Jacob Hooy.

    Ik wou het even melden, kwam het zojuist tegen op de site van voedingscentrum.
     

Share This Page