Mijn dochter van 11 heeft 39.6 graden koorts. Slaapt veel maar geen verkoudheidsklachten of benauwdheid. Ook geen keelpijn. Moet iedereen nu thuis blijven en ik haar laten testen? Of 2 dagen aankijken? Ik sta al 1 uur in de wacht bij het rivm. Sorry als dit een hele domme vraag is. Maar omdat er puur alleen koorts is twijfel ik zo wat het beleid is.
Ja iedereen moet thuis blijven en Je Dochter moet testen. Het is bij koorts en/of benauwdheid. Koorts alleen is al reden om te testen. Zeker als ze geen verklaring heeft voor de koorts zoals bijv. Oorpijn/oorontsteking
Wel super irritant dat je zo lang in de wachtrij staat met bellen zeg! Dan denk je idd Sneller nou ik wacht het wel even af want een afspraak maken lukt toch niet!
Dank je wel! Ja, ik denk niet laat maar doen. Maar ik denk wel is het wel nodig en heeft iemand anders niet meer recht op die plek?
iedereen met verkoudheidsklachten of koorts of benauwdheid heeft recht op de test. Juist om de besmetting niet verder te laten gaan. Als je niet test dan zou ik alsnog thuisblijven allemaal!
Neem de nieuwe beslisboom even door. Wat ik eruit begrijp is dat als je kind alleen koorts heeft (tm groep 8) en verder geen andere klachten dat huisgenoten dan niet meer thuis hoeven te blijven
Het rivm zegt dat je bij kinderen op basisschoolleeftijd moet overleggen met de huisarts of een test nodig is.
Met deze hoogte van de koorts zou ik het sowieso fijn vinden om even te overleggen, want hij is best hoog. Heb je haar al paracetamol gegeven? Dit dempt de koorts vaak wat
Voor kinderen tot 13 jaar met koorts zonder corona gerelateerde klachten geldt dat testen helemaal niet geadviseerd wordt. Eventuele broertjes en zusjes hoeven ook helemaal niet thuis te blijven. Ik vind het wel verstandig haar in de gaten te houden, maar dat is puur vanwege de hoogte van de koorts.
Ik heb geen idee van de richtlijnen in nl. Ik vind zo'n hoge koorts wel zorgelijk, heeft ze dat snel zo'n hoge temperatuur? Doet de thermometer het wel goed? Ik kan mij bij mijn 11 jarige dochter deze koorts niet voorstellen,als ze niet heel ziek zou zijn. Hou haar goed in de gaten!
Kinderen hebben volgens mij niet perse die typische Corona klachten. Gezien best veel kinderen toch ook gewoon corona kunnen krijgen zou ik overleggen met de arts. En zelf zou ik zeker wel thuis blijven. Vooral nu...we willen het virus bestrijden en dan kun je beter nu juist hiermee extra voorzichtig zijn. Stel ze heeft het wel...dan zijn jullie uit voorzorg netjes thuis gebleven.
Als ze alleen koorts heeft en geen andere klachten hoeven jullie niet thuis te blijven. Ik zou het even aankijken hoe ze zich morgen voelt. Zolang ze het trekt, en lekker slaapt en goed drinkt zou ik niks doen. Voel ze zich ellendig, dan een pcm geven. Kinderen hebben snel hoge koorts. Tot 40 zou ik me niet al te ongerust maken, wel in de gaten houden. En vertrouw je het niet, dan sowieso altijd even bellen. Beterschap!
Bedankt allemaal voor de reacties. Ik heb iemand gesproken, het advies is toch testen en iedereen moet thuis blijven. Helaas is er zondag pas plaats 30 km verder op. En maandag, hier op de hoek. Morgen mocht ik terugbellen of er plekken uitgevallen waren. Ondanks zetpil paracetamol net nog 40.1. Bij baby's wist ik dat dat koorts hoog kon oplopen. Bij mijn kinderen boven de 4 jaar eigenlijk nooit hoge koorts zonder echte klachten gezien.
Ik zou toch even de hap bellen. Misschien is er wel iets anders aan de hand. 40 graden is wel erg hoog
Vind het ook wel hele hoge koorts. Helemaal omdat je verder geen klachten ziet. Zou anders de hap ook gewoon even bellen om te vragen wat je verder kunt doen. Helemaal omdat je al paracetamol gegeven hebt.
Bedankt wederom voor jullie advies. Ik heb de hap gebeld, maar ze kunnen weinig betekenen. Wel heel veel vragen gehad maar dat kon ik allemaal met nee beantwoorden. Drinken blijven aanbieden en morgen eventueel contact met eigenlijk huisarts. Ik vind het wel lastig om te beoordelen op sufheid want vanaf 10u vanmorgen slaapt ze eigelijk constant met af en toe een slok drinken. Friet had ze zo'n zin, liet ze ook staan. Praat soms hele verhalen in de dromen. Net maar het dekbed uit de hoes gehaald, hoop dat ik daar goed aan doe. En slaap maar naast haar voor de zekerheid.