Hallo ik heb even een vraagje. Kan en mag een baby / dreumes mee op de brommer? Zo ja welke voorwaarde moet het zitje dan aan voldoen? Welke zitjes zijn er? Ik begreep dat het alleen op een snorbrommer mocht (ik zou mijn kleintje ook nooit meenemen op een gewone brommer, vanwege de snelheid en kwetsbaarheid) in een bepaalt zitje. Wie weet hier meer over en welke voorwaarde hangen eraan... Alvast bedankt!! Groetjes Ilse
offtopic: al zou het mogen, had ik het nog niet gedaan. vind het te hard gaan en te gevaarlijk. ontopic: geen idee of het mag sorry, succes verder!
Er hoeft geen discussie te komen of je het wel of niet zou doen. Ik ben gewoon benieuwd naar de regelementen. Daar komt bij dat een snorbrommer niet veel harder gaat als dat je met een flinke gang fietst!!
Ik geloof dat het alleen mag als je een goede bagagedrager hebt en als het kindje in een goed stoeltje zit die alles goed ondersteund. Ik dacht laatst gehoord te hebben dat ze pas vanaf 6 of 7 jaar achter op de scooter mogen maar dat weet ik niet zeker meer.. Misschien weet de fietsenmaker je er meer over te vertellen..
Ik weet dat er voor op de fiets een soort drager is voor de maxi-cosi, misschien eens vragen of deze ook voor de brommer geschikt is??
Ja zoiets begreep ik dus ook inderdaad. Ben dus heel benieuwd hoe het met de voorwaardes zit verder van het stoeltje enz. Ja dat kan ik inderdaad ook eens doen!! Bedankt voor je reactie.
Ja dat klopt ja, maar ik heb dan liever een zitje als ik ervoor zou gaan. Aangezien de kleine al uit de maxi cosi aan het groeien is, dus dat zou nog maar voor 2 maandjes zijn ofzo...
ik ga ook niet met een flinke gang fietsen... maar het was niet de bedoeling om een discussie te starten hoor. idd die maxicosi drager misschien achterop de brommer? en dan afschermen zodat de baby niet teveel in de wind zit? hoe oud is ze/hij?
Volgens mij mag het wel. Je ziet toch weleens een brommer met een kinderzitje achterop en een kindje bij mijn zoontje op de kdv gaat altijd achterop de brommer. Je zou het CBR eens kunnen bellen ofzo.
In de wet staat: Kinderen onder de 8, moeten vervoerd worden op een veilige zitplaats. De zitplaats moet voldoende steun geven aan rug, handen en voeten. Dit is meestal een kinderzitje, aangezien kleine kinderen niet met hun voeten bij de stepjes kunnen komen. En uiteraard hebben hun de steun in de rug nog hard nodig.
Het was ook niet rot bedoeld, maar ik fiets meestal wel flink door en kan dan redelijk een snor bijhouden Nee dat begrijp ik, maar zo komt vaak wel een discussie op gang en ik ben vooral benieuwd naar de wettelijke regels en niet naar wat mensen ervan vinden. Vandaar mijn opmerking om dus een discussie te voorkomen Bedankt voor de reactie's!! Als er nog meer mensen zijn die wat weten, ik hoor het graag
Oh en ik heb mijn banner weer geplaatst, die was "zoek" geraakt door alle vernieuwingen op de site. Mijn zoontje is dus 9 maanden.
volgens mij zijn achterop stoeltjes pas vanaf een groter gewicht dus daar zou hij nog niet in kunnen. Voorop stoeltjes kan je denk ik niet bevestigen aan het stuur van een snorfiets. Maxi cosi zou ik niet doen, volgens mij is dat niet goed voor de rug/nek. Je gaat toch net iets harder als op de fiets en je kindje stuitert dan lekker mee. Oh ik heb het net nagezocht, maar de achterop stoeltjes van bobike zijn vanaf 9 maanden, dus het kan wel. En ik kwam iets tegen van de ANWB waar stond dat op de snorfiets achterop dezelfde regels gelden als op de fiets. Het mag dus allemaal, maar ik zou het echt nog niet doen, fiets nu ook altijd in een slakkengang.
Hoi Pinkpuma, bedankt voor je reactie, hier heb ik zeker wat aan!! Het is nog niet aan de orde. Ik twijfel er over om mijn pony te verhuizen en dat is verder weg en met de fiets net te ver en aangezien ik niet altijd de auto tot mijn beschikking heb zit ik dit dus te overwegen!! Vandaar dat ik eens aan het informeren ben hier en daar. Ik moet wel toegeven dat ik het ook wel spannend zou vinden om mijn kleine mannetje op een snorfiets mee te nemen...
Er zijn volgens mij geen echte wetten m.b.t. het vervoer van kindjes, het zijn slechts adviezen.. Alleen in de auto is er een duidelijke wetgeving met mogelijke consequenties verbonden als je je daar niet aan houd. Maar, het kan zijn dat ik mis heb hoor!
Ik geloof je meteen Ik dacht dat het bij het adviezen waren en niet zozeer wetten. Ik las bv laatst iets over veilig fietsen en daar stond in zoiets van: "uw baby vervoeren in een draagdoek op een fiets wordt niet geadviseerd vanwege de veiligheid. Een goed stoeltje...enz" daaruit maakte ik o.a. uit op dat het niet wettelijk geregeld was.. Maar je zal waarschijnlijk gelijk hebben!