Ik vind het leuk om borrelplanken te maken. Besteed er veel aandacht aan, probeer zo origineel mogelijk te zijn en zorg voor verse producten. Ik werk erg hygiënisch (schone keuken, planken, draag handeschoentjes) en heb geïnvesteerd in het leren van verschillende technieken om het er mooi uit te laten zien. Krijg erg vaak complimenten over mijn planken en krijg ook wel eens vragen of ik voor anderen zo'n plank wil maken (al dan niet in een thema en/of dieetwensen). Ik denk er over om hobby-matig dit te gaan doen. Wat is jullie favoriete borrelhapje?
Ik ben echt van de verschillende wat luxere kaasjes op een borrelplank. Maar het fijne van zo'n plank (hier ook op tafel elke verjaardag of borrel) is dat je er voor ieder wat wils op kunt leggen. Ik zou dus als je het voor anderen gaat maken uitgaan van hun (dieet) wensen. (Vegetarisch/halal/koemelk vrij etc etc) En hun voorkeur hapjes. Ik zelf zou het pas uitbesteden als het om heel veel planken zou gaan, de opmaak veel mooier is dan ik zelf kan of dat de hapjes anders dan anders zijn. Succes met ontwikkelen van je plan!
Ik laat me altijd inspireren op Pinterest. Ik was laatst op een housewarming en daar waren borrelplankjes met lekkere kaasjes en heerlijke druiven.
Ik ga altijd naar de tapasafdeling van AH en haal daar wat kant en klare bakjes. Fuetworst en serranoham zijn hier favoriet. Vaak doen we er mini worstenbroodjes, komkommer, worteltjes, tomaat en stokbrood bij. Lekker simpel, maar wij eten een borrelplank vooral op vrijdagmiddag als we geen zin hebben om te koken, of op zondag bij de F1 op tv. Het is snel klaar en smaakt prima vanuit mijn rommelige leefkeuken. Ik zou zoiets zelf niet bij een ander bestellen.
Ik maak ze zelf en dat heeft 2 redenen. 1 het is eigenlijk vrij simpel zelf te maken en 2 de prijzen voor het te laten maken zijn belachelijk hoog. In onze buurt is een broodjes winkel die tapas planken en ontbijtmanden erbij doet en die hebben wel veel werk en dan vooral in het weekend en feestdagen.
Belachelijk hoog? mensen zien vaak niet wat er van dat borrelplankje allemaal betaald moet worden. Niet alleen de hapjes en niet zomaar van de aldi of lidl, maar ook uurloon, verzekering, afwaskosten, afschrijving materialen, verpakkingskosten, dervingskosten noem maar op. ik heb zelf een hobby bedrijfje in ballonnen en daar zeggen mensen ook vaak wat duur! ballonnen van action zijn maar 5 euro…. Jaaa en hoe lang gaan die ballonnen mee, kwaliteit, vorm is totaal anders. Ik heb materialen nodig om te pompen, die krijg ik niet gratis. dus als mensen zeggen belachelijk hoge prijzen dan gaan mijn nekharen overeind staan.
Roggebrood met geitenkaas en walnootje erop Miniwafel/blini met roomkaas en zalm mini sateballetje geen standaard kaas maar een manchego of met mosterpitjes,
Klopt, en zeker als je een luxe borrelplank maakt met de luxere kaas soorten en vleeswaren die ik dagvers haal bij kaasspecialist etc dat kost wel iets. Maar dan heb je ook wat. Een plank kan veel goedkoper, maar dan heb je goedkopere artikelen. Wel mooi opgemaakt en met zorg gepresenteerd. Dat is altijd de keuze van degene waar ik ze voor maak. Ieder heeft andere wensen.