Mijn moeder gaat een taart maken voor een speciale verjaardag van mijn vriend. Nu gaat zij een aardbeiyoghurttaart maken in een hartvorm. Nu vraag ik me af, ik wil de taart versieren met fondant/marsepein (dat spul wat nu helemaal hot is, snappie) Kan dat eigenlijk wel? Het is dus een aardbeiyoghurttaart (dus veel vocht). Kan ik dan de hele bovenste laag bedekken met fondant/marsepein, en daarop versiering aanbrengen of kan dat met zo'n taart niet? Hoop dat ik een beetje duidelijk ben
marsepein en fondant zijn idd zwaar dus zal de taart niet veel kunnen hebben tis net als een drilpudding die dan in mekaar zakt
Nee dat gaat niet, de taart is te drillerig om het er overheen te krijgen. Ook is het te vochtig en daar wordt de marsepein en fondant nat van.
nee dat gaat `m niet worden qua gewicht. En daarnaast als je het erop doet en je haalt de taart de volgende dag uit de koelkast dan is al je fondant gesmolten...
Potjandikke nog.... hmmmmm, hoe kan ik dan het beste een simpele taart maken waar fondant op kan? Mijn budget is niet zo groot. Ik heb wel al een bakvorm in de vorm van een hart. Zo'n bisquittaart lijkt me nogal moeilijk. Misschien iemand tips??? Ik wil namelijk (sommigen weten het nog wel misschien) een taart maken met daarop de tekst "wil je met me trouwen" en wat tierelanteintjes erop maken. En wij dachten dat te maken met een yoghurttaart of een monchou
Een gewone cake maken in de vorm, die over de helft snijden dan vullen met die yoghurtaardbei, delen weer op elkaar en dan je tekst schrijven.
Wat je ook kan doen is gewoon wel de yoghurt taart maken maar dan met gesmolten chocolade versieren en je tekst schrijven. Of chocofiguurtjes erbij op doen in vorm van hartjes of zo.
Gewoon een biscuit bakken, lijkt mij nog voordeliger dan wat je van plan was. Je hebt nodig: eieren, suiker, bloem, maizena, zout Het ligt er een beetje aan hoe groot je vorm is om je een precies recept te geven maar ik ga even uit van een ronde taart van 20 cm doorsnede die ongeveer 7 cm hoog moet worden, dan kan je hem makkelijk twee keer doorsnijden om te vullen. 5 eieren 150 gr suiker 125 gram bloem 25 gram maizena snufje zout door de bloem en maizena doen. (eventueel 1.5 theelepel bakpoeder toevoegen) Eieren terwijl je alles klaar zet even in warm water zetten, water vernieuwen als het afkoelt. Bakvorm invetten. Oven voorverwarmen op 150 ºC (boven en onder warmte) Dan eieren met suiker 10 minuten mixen tot je een lobbige lichtgele massa krijgt. De bloem mengen met de maizena (en evt.bakpoeder) en deze in beetjes over het eier-suiker mengesel zeven. Goed omscheppen met luchtige slagen om de lucht in het beslag te houden en herhaal dit tot de bloem op is. Vul bakvorm en zet deze in voorverwarmde oven en bak het biscuit 13 minuten op 150, 13 minuten op 165 en 13 min op 180 ºC Check de taart na 30 minuten even op gaarheid.
Dit dus ... fondant en marsepein gaat smelten op natte ondergronden. Biscuitbeslag is eigenlijk rete-simpel: voor ieder ei, doe je 30 gr. suiker en 30 gr. bloem (of 25 gr. bloem en 5 gr. maizena). Ik gebruik voor een bakblik (rond) van 22,5 cm 6 eieren, en dan dus 180 gr. suiker, 150 gr. bloem en 30 gr. maizena. Eventueel een zakje vanillesuiker erbij doen. De eieren een minuutje of 5 in heet water wegzetten. Dan de eieren met de suiker (en vanille suikeer) minimaal 10 minuten op hoge stand mixen. Je zult zien dat het beslag witter wordt en luchtig. Na die 10 minuten, nog een minuutje of 2 a 3 op de laatste stand mixen. Daarna de bloem beetje bij beetje gezeefd erbij doen en door je beslag vouwen. Niet mixen, niet roeren! Als je dat doet, mix of roer je alle lucht uit je beslag. Een taart van 22,5 cm gaat bij mij 35 minuten op 175 graden (boven/onderwarmte). (ongeveer, ik doe het meestal op het oog). Ik hou aan dat wanneer mijn taart wegtrekt van de randen, dan is het gaar. Of natuurlijk met de ouderwetse prikker er kijken of de binnenkant droot is. en dan doormidden snijden en je yoghurtvulling daar gebruiken en bekleden met fondant. Een hart is overigens wel lastig als dit je eerste taart is. Sterkte!
Voor de hoeveelheid eieren voor je harttaart, vul je je hartvorm met water, meet in een litermaat af hoeveel liter dat is en voor elke halve liter neem je 1 ei en de bijpassende hoeveelheid bloem, suiker en maizena 't Is echt megasimpel, veel simpeler dan een yoghurttaartje hoor!
Heb ff met m'n moeder overlegd. Ze gaat gewoon een cake maken in die vorm (cake maken heeft ze 1000x gedaan). En dan snijden we die doormidden en vullen we m met de aardbeiyoghurtvulling. We gaan morgen een proef taart maken of het lukt (weer wat te snoepen ), en dan gaan we volgende week vrijdag voor het echte werk. Ben benieuwd op het gaat lukken. Thankx sjorsje en Strijkkraal voor het cake-idee en de rest ook natuurlijk voor de ideeen en recepten. Ga toch maar eens een keer oefenen met bisquit maken
Ik ga samen met mijn moeder 1-malig een taart maken en versieren met fondant. Nu kom ik met een volgend probleem. Ik heb geen sjabloontjes of iets dergelijks om letters uit te halen/snijden. Nu wil ik een tekst op mijn taart maken (volgende week pas), Heeft misschien iemand een idee hoe ik dit het beste aan kan pakken. Ik heb wel 1 sjabloom met letters maar dat is te klein en niet uit te snijden. Mag natuurlijk ook iemand zijn die dit voor me wil doen .
Rainbow Dust Kleurstiften - Deleukstetaartenshop.nl - D shop voor Misschien lukt het hiermee? Gewoon schrijven dus... En anders op gevoel zelf uitsnijden zonder sjabloon, maar dat is mij nog nooit goed bevallen.
Foodpens idd of letter uitknippen, op je fondant leggen en dan uitsnijden. Food-pennen kan je ook bij de Jamin kopen. Wat ook kan, is een tube kant-en-klare icing te kopen (Wilton), in de kleur waar je mee wilt schrijven. Die komen met 4 plastic spuitmondjes, en in verschillende kleur te krijgen. Misschien ook wat? Die tubes kan je ook bij de Jamin kopen, en anders de webshop.