Trouwen: Wat zouden jullie doen?

Discussie in 'De lounge' gestart door mb90, 28 sep 2013.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. mb90

    mb90 Bekend lid

    17 feb 2013
    706
    25
    28
    Vrouw
    Hallo iedereen,

    1,5 jaar geleden besloten mijn vriend en ik om te trouwen. Voor de wet, met groot feest en alle familie en vrienden erbij. Hadden een datum en een zaal.

    Paar maand later was onze kinderwens zo groot dat we besloten hebben om eerst voor een kindje te gaan. De reden hiervoor was: De trouw ging ons heel veel geld kosten en dan gingen we onze kinderwens jaren moeten uitstellen omdat we alles aan de trouw uitgegeven hadden. De kinderwens was van ons beide dus groter dan het getrouwd zijn.

    Normaal zouden we dus 14 augustus getrouwd geweest zijn ;)

    Het is nu het volgende:

    volgende week zaterdag zijn we 5jaar samen :D En wou dus iets speciaals doen. Vind 5 jaar toch al een mooi getal!

    Dus kwam hij af met het idee:

    Zoetje, laten we op 5 oktober ons 5jaar samen vieren door te trouwen!

    :$

    Dat gaat toch niet, we hebben geen zaal, geen kleed, geen ringen, geen geld.......

    Zegt hij: Gewoon wij 2, samen voor de wet en daarna lekker uit eten en dan trouwen we gewoon binnen een aantal jaar voor de kerk met heel groot feest...

    Was toch even slilkken dat idee. Ik moet absoluut geen groot feest hebben. Dat in de belangstelling staan is toch niet echt voor mij :)

    Maar zo vlug even trouwen... Vind het heel lief en leuk van hem,maar is dat niet wat raar? Eerst had ik echt zo iets van... Neen dat wil ik niet! Maar is denk ik meer omdat trouwen met een groot feest ''zo hoort''. en hoe meer ik er over denk, hoe leuker ik het vind.

    Wat vinden jullie hiervan? Zou jij dat doen moest je vriend daarmee afkomen?
     
  2. dekilene

    dekilene Niet meer actief

    Wij zijn vandaag 5 jaar samen. Ik had wel ja gezegt hoor:D
     
  3. Nahla2013

    Nahla2013 VIP lid

    4 okt 2012
    5.965
    3
    0
    Ik vind het een heeeeeel leuk idee van je vriend!
    Ik zou ook wel op die manier willen trouwen.
    Gewoon lekker in je comfortabele leuke kleding je ja-woord geven op een maandagochtend op het gemeentehuis. En daarna iets leuks doen met zijn tweetjes. Heel intiem en persoonlijk.
    Jullie momentje.

    Ik moet zelf niet denken aan een groot feest met allemaal toeters en bellen en al die spotlights de hele dag op mijn tronie.

    Ik vind het eigenlijk ook zonde van het geld, vooral omdat je die dag waarschijnlijk in een roes gaat beleven.

    Zouden jullie zo'n intiem diner met familie en vrienden in een leuk restaurant niet leuk vinden? Hier in Overveen heb je een leuk landhuis/hotel/restaurant (weet even niet hoe het heet). Dat lijkt mij weer veel leuker.

    Of allen saampjes trouwen in Las Vegas. Lekker fout in de Little White Chapel. Lekker fout en een leuke herinnering. Kost je veeeeeel minder dan zo'n dure bruiloft.
     
  4. Mijn ding zou het niet zijn, maar als jij het steeds leuker gaat vinden en er helemaal voor in bent, waarom zou je het dan niet gewoon lekker doen? JULLIE trouwen, dus JULLIE kiezen! ;)
     
  5. hellen83

    hellen83 Actief lid

    16 nov 2008
    461
    0
    0
    ik wilde ook geen groot feest maar wel trouwen met de kids erbij!
    wij hebben er voor gekozen om het klein en intiem te vieren.
    we zijn eerst foto's gaan maken met zijn 2en daarna met de kids erbij om vervolgens eind van de middag op een locatie te trouwen met al onze dierbare. (oma vaders zussen zwagers neefjes nichtjes en onze beste vrienden) na deze ceremonie hebben we heerlijk geborreld en gebbqd. voor de kids waren er kleuren en knutsel spullen springkussen glitter tattoo;s een speeltuin en een schaapskooi.

    van 16 tot 21 was echt een onvergetelijke middag!
     
  6. CreaBea87

    CreaBea87 Actief lid

    5 jun 2013
    230
    0
    0
    Je moet zowel het trouwen als het feest echt voor jezelf doen en niets "hoort" zo. Als jullie het fijn vinden gewoon zo doen!

    Wij bevallen in april 2014 en gaan in augustus 2014 trouwen. We houden een feest in de tuin en eerst was ik ook aan het stoeien met de gastenlijst. Het "hoort" om sommige mensen uit te nodigen, maar van die mensen hoor ik niets omdat we nu zwanger zijn ofzo. We gaan verder naast de 'verplichte' dingen nooit met ze om. Waarom zou ik ze dan de hele dag bij mij trouwen willen met alle kosten van eten etc.? Gewoon de mensen die dicht bij ons staan, omdat we ze leuk vinden en niet omdat we toevallig een familie band ofzo met ze hebben. De andere mensen komen gewoon 's avond naar het feest en met de mensen die wij het liefste erbij willen beleven we de hele dag en zorgen we voor lekker eten etc. Zo houden we de kosten ook nog in de hand :)

    Kortom Lekker doen wat jullie willen en mensen die echt om je geven zouden ook niets anders willen dan dat :)
     
  7. Micchan

    Micchan VIP lid

    24 jan 2012
    22.458
    2.258
    113
    Vrouw
    Wenen
    Dat gaan wij volgend jaar doen en ik verheug me er nu al op :D
     
  8. Smnee

    Smnee Niet meer actief

    Mijn ding zou het niet zijn, maar het heeft wel wat! Ik heb wel een collega gehad, die gaven een feest omdat ze zoveel jaar samen waren, en die zijn toen daar savonds getrouwd. Niemand wist dit (op 2 getuigen na) en ineens kwam er een ambtenaar aan. Geweldig :)
     
  9. Lalahoffstie

    Lalahoffstie Actief lid

    18 mei 2012
    341
    0
    0
    NULL
    Nederland
    Wij hadden precies zelfde. Kindje was belangrijker. Dus zijn we voor de wet getrouwd met alleen onze ouders en zusje en broertjes erbij. En onze zoon. Daarna taart gegeten. Goedkope bruidstaart. En s.avonds bbq. We waren in totaal 12 euro kwijt! Ouders betaalde bbq en schoonouders bruidstaart. Was super mooie dag!
     
  10. Linana

    Linana Niet meer actief

    Zowel mijn partner als ik hebben niks met trouwen. Echter, het idee van jouw vriend vind ik erg aandoenlijk en ik zou het (als ik zou trouwen) op die manier doen.
    Lekker voor de wet, geen groot feest en eventueel een bbq of iets later met familie.

    Leuk dat je vriend met zoiets komt trouwens ;)
     
  11. takhen

    takhen Fanatiek lid

    13 nov 2009
    2.386
    0
    0
    medusch secretaresse
    Leiden
    ik zou het wel doen :) Maar moet je niet officieel een maand in ondertrouw zijn wil je kunnen trouwen?
     
  12. Trisha1981

    Trisha1981 Bekend lid

    27 feb 2009
    841
    1
    0
    Eindhoven
    Ik zeg : doen!!!!
     
  13. aimee83

    aimee83 Niet meer actief

    Doen! Erg persoonlijk!! Ik heb de laatste tijd te veel bruiloften meegemaakt zoals het ' hoort' die echt niet leuk waren in mijn ogen. Erg onpersoonlijk.

    Heel leuk idee.

    Ik zou wel ouders en broers zussen meenemen.

    Veel plezier!
     
  14. MoederK

    MoederK Fanatiek lid

    19 jan 2009
    1.833
    46
    48
    Hier moet je inderdaad 2 weken in ondertrouw..

    Verder vind ik het best romantisch, jouw mans idee
     
  15. Nathaliiej

    Nathaliiej Fanatiek lid

    20 nov 2012
    1.206
    1
    0
    NULL
    Utrechtse Heuvelrug
    ben je al wel in ondertrouw gegaan dan? Dit moet namelijk minimaal 3 weken voor je trouwen.
     
  16. Juul75

    Juul75 VIP lid

    8 apr 2010
    12.091
    7.843
    113
    Zo hebben wij het ook gedaan. En daarna lekker met ouders en broers en zussen uit eten. Maar ik heb ook een hekel aan bruiloften :D

    Maar ik zou gewoon doen wat bij jullie past, wat goed voelt voor jullie. Trouwen is iets tussen twee mensen, en je doet het niet voor de rest van je familie, vrienden en kennissen. Maar dt is mijn persoonlijke mening ;)
     
  17. TempusFugit

    TempusFugit Niet meer actief

    Ik wilde juist trouwen voordat we aan kinderen begonnen, dus ja ik zou het wel doen.
     
  18. Within

    Within Niet meer actief

    Ik wil de pret niet bederven, maar je moet inderdaad minimaal 2 weken van te voren in ondertrouw gegaan zijn, voor je daadwerkelijk kan trouwen.... Heel erg leuk idee, maar op papier dus niet mogelijk!
     
  19. Luna28

    Luna28 Niet meer actief

    Ik vind het een super leuk en lief idee van je vriend. Ik had ja gezegd. Maar als jij het niet zo wilt, praat er over met hem. Jullie komen er vast uit.
     
  20. Romantisch van je vriend....

    Ik zou het gewoon doen :)
     

Deel Deze Pagina