Umm, ik snap je. Ik ken ook zulke kinderen. Ik snap dat ook nooit zo, maar meestal horen er ook een bepaald soort ouders bij.
Weet je, ik vind het serieus niet leuk voor je dat je dat zo vaak op zo'n manier hebt ervaren. Echt, wij hadden vroeger ook amper een kruimel te makken, maar ik heb nooit het gevoel gehad dat ik iets te kort kwam (in die zin dan). Tuurlijk heb ik ook wel eens de teleurstelling gehad dat andere kinderen een ijsje hadden wat ik niet kreeg. Maar dat was nou eenmaal zo, je kan niet altijd hetzelfde hebben als die ander. En ik was daar dan ook wel even boos over, maar het was ook een stukje opvoeding. Je hoort een ander iets niet te misgunnen omdat je het zelf niet krijgen kan. Dat vind ik eerlijk gezegd heel jaloers overkomen en dat vind ik dus erger dan een kind wat vol trots kom laten zien wat het heeft gekregen. Met alle respect naar jou toe, want het is je gevoel en dat wis je niet zomaar uit en moet je ook niet doen denk ik. Ik zou het wel eens opnieuw bekijken of het wel zo realistisch is, maar dat zou ik doen. Als ik een buurvrouw zou hebben die suikerfeest viert dan zou ik mijn kind daar denk ik gewoon heel veel over vertellen. Proberen uit te zoeken wat het is en wat het betekend in die cultuur. Stel dat ik de enige in de hele omgeving zou zijn die geen suikerfeest zou vieren, dan zou ik daarnaast zelf iets anders bedenken wat ik dan speciaal met mijn kind zou doen. Ik denk dat ik dat zo op zou lossen. Ik vraag me trouwens af of hoe jij erin staat ook met cultuur te maken heeft?
Het is absoluut niet dat ik iemand iets misgun of dat ik jaloers ben, ik kom denk ik echt totaal verkeerd over dan wat ik bedoel. Vind het ook heel erg lastig uit te leggen. Ik voel me haast een bejaarde maar het zal wel gewoon ´deze tijd´ zijn ofzo. Ik vind het gewoon lastig dat mensen hier gewoon keihard zeggen ´schijt´ hebben aan andere kinderen wanneer ze hun kids voor 500 euro aan cadeaus geven ´names de Sint´ terwijl half Nederland krom ligt en er een financiele crisis heerst en er zat kindjes zijn (ook bij jou kind op de psz of school) die gewoon niks of amper iets krijgen van die 'zogenaamde Sint'. Daarbij zijn ouders en kinderen tegenwoordig gewoon zo hard, ik krijg zelf al opmerkingen over mijn huis (te klein, slechte buurt), dat mijn kinderen straks samen op de kamer moeten.. dat is haast notdone in deze tijd. Hier dus ook al opmerkingen dat ik onsociale kinderen zou krijgen vanwege mijn schoolkeuze? En juist ik wil absoluut NIET dat mijn kinderen dus met dingen gaan pronken die ze hebben, ik wil niet dat ze zo'n instelling krijgen. Ik voed ze daarom ook bewust minimalistisch op. Ik heb serieus het idee dat we ons hier in NL zelf zo in de shit hebben gewerkt nu met deze crisis en dat dat alleen maar erger zal worden, dat we haast niet meer weten wat nou belangrijk is in het leven want het gaat alleen nog maar om materialistische zaken. Klinkt misschien heel zwaar en overdreven maar ik wil hier liever niet al te veel in mee gaan en dat word je heel moelijk gemaakt in deze huidige tijd. Heeft trouwens niks met mijn cultuur te maken want ben gewoon Nederlandse, mijn Turkse man heeft juist een hele andere instelling en is veel materialistischer.
Ik ben het volledig met je eens Umm. Ik vind het onvoorstelbaar hoeveel (dure) kadoos er schijnbaar gegeven worden uit naam van de Sint. De meeste kinderen in Nederland komen al om in het speelgoed dus wat moeten ze in vredesnaam met nog meer speelgoed? Wij wonen in het midden oosten en kinderen (incl ons zoontje) spelen urenlang met wat steentjes en takjes. Goedkoop en bovendien goed voor hun creativiteit.
Ja Umm daar moet ik je wel gelijk in geven... kids hoeven geen onwijs duur speelgoed of veel spulletjes om toch een prima jeugd te hebben. Een kamer delen, daar ga je niet dood van en word je ook geen aso van. En goedkope kleertjes zijn net zo goed als dure kleertjes. Eens hoor.... ik loop ook liever met Fay in het bos dan dat ze in een speelpark speelt en maak zelf haar eten. En Fay speelt het liefst met de theedoek of haar sokken of haar beer. Ze krijgt zoveel speelgoed van andere mensen... niet normaal meer. Maar.... het houten speelgoed dat wij zo leuk vinden is MEGA duur! Ze heeft voor haar verjaardag een loopkarretje gekregen (goed voor de ontwikkeling) en dat was echt duur. Ik schrok ervan. Dan besef ik me heus wel dat een ander dat er nooit voor zou betalen. Dat het er niet komt of dat een ander een goedkoper plastic ding zou kopen. Daar heb ik dan weer bezwaren tegen. Maar ja... met een blokkendoos en een xylofoon erbij zaten we zo over de 150 euro. Allemaal speelgoed waar we over nagedacht hebben en dat haar uitdaagt om op onderzoek uit te gaan.... maar wel heel duur. Wij doen dat vanwege milieubewustheid (geen plastic of nare verf ofzo)... een ander maakt een andere afweging. Ik snap je dus wel een beetje... maar vind het wel overtrokken om mensen die meer geld uitgeven te betichten van onsociaal gedrag. Ik maak me echt wel druk om de crisis en stem altijd op partijen waar ik zelf bij op achter uit ga. Ik zou mezelf niet snel onsociaal noemen... zeker niet omdat ik meer geld uitgeef om redenen die niks met pochen te maken hebben. En dat speelgoed gaat allemaal door een tweede of derde kindje, via leger des heils oid. Dat Fay meer of minder krijgt dan een ander kindje... tja, dat is zo. Er zijn zat kindjes die minder krijgen maar ook zat die er nog een Wii en playstation bijkrijgen... tja. Maar ik hoop dat ze later, als ze nieuwe schoenen oid heeft die ze mooi vind, dat ze er ook trots op durft te zijn. Of als ze ergens goed in is, of als ze iets bereikt heeft. Ik vind best dat een kind soms mag glunderen omdat hij/zij iets bijzonders heeft. Waarom niet? Ik denk wel dat kids niet bewust een ijsje gaan eten voor de deur van kindjes die geen ijsjes hebben....
maar ik heb ook niemand onsociaal genoemd oid toch? Mijn enige moeite was wat betreft degene die zo hard reageerde met 'ik heb me compleet uit de naad gewerkt' en ik heb schijt aan die kinderen die niks krijgen van de Sint want dat is niet mijn probleem en meer van dat soort opmerkingen.. wil alleen maar zeggen 'leer waarderen wat echt belangrijk is aub'
Ik kreeg een beetje het gevoel - maar mss haal ik nu reacties door elkaar - dat je mensen die veel geld uitgeven zag als mensen die de echte waarde van Kerst/Sint niet zien, dat het hen niet om de gezelligheid te doen is en dat zij zich meer aan zouden moeten trekken van kinderen/gezinnen die het minder goed hebben. Daar ben ik het niet perse mee eens. Maar dat we allemaal eens goed moeten bedenken wat er écht belangrijk is... daar kan ik een staande ovatie voor geven
Ts, ik vind het veel cadeaus! Ik kan me niet voorstellen dat ze overal mee gaan spelen.. Hier proberen we het rond de 50 euro per kind te houden, en dan max. 3 cadeautjes.
Het is je eigen keuze om je kinderen zo op te voeden en daar ben je ook gewoon vrij in. We hoeven het niet allemaal hetzelfde te doen. Zolang je maar niet te zuinig bent met het geven van liefde. Dat is belangrijker dan spullen. Volgens mij wist ik dat ook wel dat jij geen Turkse bent, naja, ik dacht misschien heeft het daar wel mee te maken. Ik ga weer sjeessen hier, anders ben ik te laat
ik heb niet het hele topic gelezen.. maar, 150 per kind is best veel, maar als je het kan missen maakt het toch niet uit? ik heb bij Esmée niet eens gekeken na wat het kost, meer na wat IK leuk vind.. en zij natuurlijk ook! Je kan er natuurlijk wat uithalen, of wat aan de oma's geven dat sint bij hun is geweesT? kunnen ze bv bij de oma's mee spelen?
ik heb niet alles gelezen maar steeksgewijs wat t zijn al wat pagina''s tja sinterklaas en cadeaus mijn ouders hadden niet veel (niet arm ofzo) tenminste nooit t gevoel gehad dat we materialistish ooit wat tekort zijn gekomen terwijl mn moeder altijd eerlijk was dat ze regelmatig duppies moest draaien we kregen (4 kids) ieder 2/3 cadeaus voor ons zelf en een gezamelijk cadeau, ook nieuwe wanten of pyjama oid kon ertussen zitten we waren er allemaal effe blij mee, kan me heel goed herinneren dat we t gezamelijke en gezellige en sfeer ieder veel belangrijker vonden en ja we zagen toendertijd al om ons heen dat veel kinderen veel meer kregen ect en dat er verschil was ik heb me hierdoor echt niet minder gevoelt dit is voor ons de eertste sinterklaas dat ons meis echt bewust mee maakt, vorige jaren 2 cadeautjes gedaan ze hebben nu van de opas en omas ieder 1 cadeau en wij hebben zelf een set gezamelijke cadeaus en ieder 1 ding voor zichzelf ben zelf niet meer dan 20,- totaal kwijt langleve marktplaats schoencadeautjes niet meegerekend ze spelen nog geen eeuwen met t zelfde en ze groeien ook t speelgoed aardig snel uit en mensen doen vaak zoveel goeie dingen weg! mijn portemonee is blij, kunnen we nog eens wat extra doen en mn kids zal t niet uitmaken, t is schoon, heel, fleurig papiertje en namens sinterklaas en voelen zich echt niet minder/meer oid en tuurlijk kunnen ze een lijstje in hun schoen doen, maar
trouwens mijn buurvrouw komt met suikerfeest ook koekjes brengen hier (die mijn dochter vervolgens niet mag hebben omdat ik ze te zoet vindt) ondanks dat wij dat dus niet vieren. En hun kinderen komen ook hun pop ofzo laten zien die ze dan gekregen hebben... Dat hoort er toch gewoon bij?