Can is nu bijna 11 maanden en krijgt natuurlijk al een hele poos andere voeding dan alleen Nutrilon, Maar hoeveel druppels vitamine D moet ik daarbij geven?
Zolang hij meer dan 300cc opvolgmelk/peutermelk krijgt, hoef je nog geen vitD bij te geven. Als hij minder dan 300cc krijgt dan was altijd het advies 5 druppels (voor donkere kindjes het dubbele). Maar recent hoor je steeds vaker dat kindjes 10 druppels moeten krijgen. Zelf vergeet ik die druppels nogal eens. Maar mijn zoontje eet goed, en komt veel buiten. Dus ik maak me er niet te druk om. Als ik het niet vergeet geef ik vaak 10 druppels..
Hm... Can is een half Turks kindje en heeft nogal wat pigment.. misschien zou ik dan ook wel 10 druppeltjes moeten geven... Hij moet donderdag naar het CB, dan ga ik het eens navragen voor de zekerheid..
hier op het cb zeggen ze dat als je minder als 500 ml opvolgmelk geeft je al vitamine D moet geven (en ik heb een superblond blank kindje dus daar kan het niet aan liggen.) Maar hoeveel je moet geven heeft ze er niet bij verteld. Denk inderdaad 5 of 10 druppeltjes.
Ik bedacht me nog een variant die ik weleens gehoord heb: Bij 500 ml 0 druppels Bij elke 100 ml minder, 1 druppel meer. Dus 400cc, 1 drup 300cc, 2 drup tot 0 cc en 5 drup. En dat is dan nu waarschijnlijk veranderd in stappen van 2 druppen tot 10druppen totaal. Op het CB vragen of 10 dan genoeg is, of dat hij zelfs meer moet, is wel verstandig waarschijnlijk. Er zit nogal wat verschil tussen het ene, en het andere donkere kindje qua kleur.
het advies is tegenwoordig bij blanke kindjes bij minder dan 300 cc opvolgmelk moet je 10 druppels geven, en bij donkere kindjes zelfs nog meer. hoeveel weet ik niet dat heeft de arts niet gezegd. ik geef zelf 5 druppels trouwens, mijn zoontje drinkt nog steeds een pjamapapje en komt veel buiten, dus ik vind 10 nu nog niet nodig.