Tijdens menstruatie's gebruik ik altijd tampons, nooit geen klachten gehad maar na de bevalling van de oudste (6 jaar geleden) heb ik een zere kont als ik tampons gebruik. Bij de bevalling heb ik een kneuzing opgelopen, volgens de huisarts heeft dat er niet mee te maken maar ik vind het wel frappant. Zijn er meer vrouwen die zere billen hebben als ze een tampon gebruiken?
Kan het zijn dat je staartbeentje iets verkeerd zit en dit op speelt tijdens je menstruatie. Dus dat de link met de menstruatie is en niet met tampons? Zou eens een fysio raadplegen Hormonen doen rare dingen met gewrichten. En gezien je vanaf de laatste bevalling hebt, in combi met die kneuzing, zou ik toch een fysio bellen.
Zoiets vraag ik me ook af. Heb je wel eens geprobeerd of die pijn er met maandverband (zonder tampons) ook is? Tijdens de menstruatie heb je een hoge progesteronspiegel. Progesteron maakt de weke delen nog wat weker/zachter. Daardoor hebben sommige vrouwen tijdens de menstruatie ook meer last van pijn in de rug, knieën, bekkenbodem, enz. Misschien dat er bij de bevalling iets is beschadigd/anders is gaan staan, waardoor je daar nu bij zo'n hoge progesteronspiegel ineens last van hebt.
Dan wil ik wel erbij zeggen je een bekkenfysiotherapeut moet raadplegen want dat is niet iets waar een algemeen fysiotherapeut veel van afweet.
Als ik geen tampons gebruik heb ik er geen last van. Maar nu heb ik vanmorgen een tampon gebruikt omdat ik boodschappen moest doen en thuis viel de tampon eruit maar nu verneem ik het nog wel.
Ik heb dit al vaker gehoord. Dames die hun tampons gewoon niet meer kunnen inhouden (hij zakt letterlijk tot in de onderbroek), of dames die door een kneuzing op het staartbeentje gewoon pijn hebben als er een tampon is ingebracht. Toch maar aan het maandverband dan... (gelukkig zijn die intussen toch een stuk dunner en makkelijker in gebruik dan tien jaar geleden...)
Hmm en hoe is je stoelgang? Soms kan je zodanig verstopt zitten, dat tampons inbrengen pijnlijk of zelfs niet mogelijk is Maar ik zou zeker je heiligbeen laten controleren door de fysio\ bekkenfysio / manueel therapeut
Ik had hier ook erg last van. Dus sinds de bevalling van de oudste geen tampons meer gebruikt. Had het er toen met mijn bekken therapeut ook nog over waar ik toen bij was. Gezien ik tijdens mijn zwangerschap van boven naar beneden van de trap ben gestuitert staat ws idd mijn staartbeen net iets anders waar die klachten van komen.
Niet dezelfde ervaring maar na de bevalling verdraag ik geen tampons meer. Sindsdien gewoon maandverband. Geen idee waarom maar t zit gewoon niet fijn meer.
Ik heb geen zere billen zoals jij zegt, maar sinds ik bevallen ben van de jongste 1,5 jaar geleden heb ik elke menstruatie vreselijk veel pijn in/aan mijn schaam bot en down under. Alsof ik alles gekneusd heb. Kan maandverband en tampons ook niet goed meer verdragen want alles jeukt ineens. Zal toch met die bevalling te maken hebben gehad denk ik, hoop dat het ooit over gaat.