Hoi meiden, Mijn vriend en ik willen al een lange tijd een hondje maar we willen hem wel alles geven wat nodig is, zo ook tijd! Ik zal waarschijnlijk thuis blijven bij de baby als die geboren is, Maar wat ik mij afvraag, heb je genoeg tijd met een jong kindje/baby en een hondje? Of ga ik druk zat zijn met alleen het kindje? Dit is mijn eerste kindje dus weet niet zo goed wat te verwachten kwa tijd. Dus dames met een hond en kinderen, hoe gaat dit? Want het laaste wat ik wil is een hond kopen en het doodsongelukkige maken.
nou in het begin moet de pup wel vaak uit (zo`n 10 keer per dag),zodra hij zindelijk is hangt het van het ras af maar elke hond vind het toch wel lekker om 2 keer per dag een halfuurtje uit te razen buiten. sommige honden hebben nog meer beweging nodig. dus verdiep je eerst even in welk ras je wilt. wij hebben een chihuahua en die gaat 2 keer per dag een kwartier uit en in de zomer veel meer. hij vind dit koude weer niets en heeft ook nooit zin om naar buiten te gaan. een hond moet ook opgevoed worden en dat kost ook wel tijd. maar het kan hoor,het wordt wel even druk,je kan beter wachten tot kindje een jaar is ofzo,dan zit je in je nieuwe ritme en heb je meer tijd voor je nieuwe pup. succes,ik wil er ook een hond bij en neem er èèn in het voorjaar. iets kleins,weet nog niet wat precies
Wat toevallig ik zat ook te denken aan een chihuahua En inderdaad is het waarschijnlijk beter om te wachten tot ons zoontje een 1/2 jaar is. Bedankt voor je reactie!
Met een pup ben je langer bezig dan met een baby. Die slaapt nog relatief veel. Een puppy vergt heel veel aandacht. Ik zou of nu, ruim voor de geboorte aan een puppy beginnen zodat hij in ieder geval zindelijk is, of na de geboorte wanneer je je handen weer wat vrijer hebt en aan de situatie gewent bent..
Wij hadden onze hond al voor Levi er was. Maar idd het begin kost vooral veel tijd qua zindelijk maken. Wij kregen onze hond begin van de zomervakantie waardoor we de hele dag de tijd hadden om intensief bezig te zijn met het zindelijk maken. Dit was dan ook in een paar weken gebeurd. Zou er zelf wel voor kiezen om pas een hondje te nemen nadat je kindje er is, omdat het dan voor het hondje normaal is dat er ook een kind in huis is, en hij daar dus onder staat. Als dat hij helemaal gewend is aan alleen jullie en er dan opeens een baby bij komt. Sommige honden vinden het moeilijk om zich dan weer aan te passen in de "roedel"
Een pup heeft de eerste tijd veel aandacht nodig. Het zou mooi uitkomen als je in je verloftijd een pup neemt, dan heb je nog geen baby en alle tijd voor de hond. Maar goed dan ben je er nog niet, als de baby er is gaat al je aandacht daarheen en zul je het denk ik met het eerste kindje ook erg druk hebben, plus daarbij heeft de hond ooko aandacht nodig. Misschien is het verstandiger om eerst in wat rustiger periode te zitten, beetje stabiliteit in je leven. dat jullie gewend zijn aan het leven met een kindje erbij en als de tijd er dan nog is om een pup aan te schaffen. Het zou jammer zijn om het hondje alsnog weerw eg te doen omdat het toch te druk word met kindje en pup.
Bedankt voor je reactie! Ik zal het er met mijn vriend over hebben dat ik liever toch nog even wacht met het kopen van een pup, vind het zielig als ik het zou verknallen..
Ik zou niet aan een hondje beginnen in deze periode. Heb het gezien bij mijn schoonzus en het hondje komt gewoon echt aandacht te kort. In het begin ben je zo verliefd op je eigen kindje dat je aan niks anders meer wil denken en dus schiet het hondje erbij in. Ik zou eerder voor een pup gaan als jullie kindje dan ongeveer een jaartje is. Op die manier went de pup echt aan kinderen (het kindje kan ten slotte al echt contact maken met een hondje) en het kindje leert op te groeien met een hond. Is hoe ik het zie hoor uit eigen ervaring Succes met de keuze!
Ik lees de tips mee! Wij willen ook graag een hondje en ik weet nu al niet hoe ik dat zou moeten combineren met m'n dochter van 2..
Hallo, hier hebben we 2 honden en een beebje van 7 maanden. We hebben het geluk met een mega grote tuin,want de eerste paar maanden schoot het wandelen er echt bij in. Ze hebben het erg goed bij ons,werk zelf 4 halve dagen,dus lang zijn ze niet alleen. Als ik thuis ben en het is droog dan zitten de honden lekker in de tuin te ravotten. Zeg wel eerlijk dat ik soms echt bij ze op de grond ga zitten om ze even extra te knufelen,want het is anders voor ze dan voordat de beeb er was. Toen ging alle aandacht naar hun,en nu proberen we het te verdelen,wat soms erg moeilijk is. We hebben een Westie van 11(morgen jarig),en een engelsche bulldog van 2 jaar en 3 maanden. Het ligt natuurlijk aan het ras wat je wilt. Het is niet alleen wandelen en eten geven,maar ook verzorgen,wassen,borstelen,sommige rassen(mijn westie) moeten dagelijks geborsteld worden,spelen,knuffelen,en nog belangrijker,opvoeden!! Laat je er goed over informeren,en leg je situatie uit aan een hondenkenner. Begin anders met een hond uit het asiel,waarvan je de achtergrond weet en hoe zijn karakter is. Er zijn zoveel (oudere) beestjes die een liefdevol thuis nodig hebben. Een hond heb je toch wel voor een 10 tot 15 jaar,weet waar je aan begint om verdere ellende en pijnlijke situaties te voorkomen. Succes met je keuze.,liefs Petra
Ik zou ook nog even wachten, wij hebben 2 kittens genomen toen mijn jongste een half jaar was, en op zich gaat het hardstikke goed, en die beestjes hoeven gelukkig ook niet uitgelaten te worden, dus stuk minder werk dan bij een hond . Mijn probleem is voornamelijk de aandacht, mijn oudste knuffelt en aait ze de hele dag, is er helemaal weg van, maar als de kids savonds op bed liggen, en ik uitgeput op de bank lig, heb ik echt geen zin om nog een uur met die beesten te spelen. wat dat betreft had ik liever gewacht tot de kinderen wat zelfstandiger waren.. (nu moet ik er overigens ook wel bij zeggen dat een van mijn mormels zo veel aandacht wilt dat hij gewoon op je hoofd gaat zitten, dus erg frustrerend als je moe bent en tv wilt kijken of een boek lezen.. maar een hond heeft gewoon meer aandacht nodig, zeker als pup)
Ik zou het ook niet doen. Wij hadden al een hond voordat we kinderen kregen. Hebben een dochter van 4 en zoon van 2 en half. Heb gewoon minder tijd voor de hond. Hij krijgt gewoon niet de aandacht die hij nodig heeft en lange stukken lopen lukt ook niet.
Nou ik zou dan eerst even aankijken hoe het gaat met de baby, en later een hondje nemen als de baby wat ouder is! aangezien je zelf niet weet hoeveel tijd je in de baby steekt en over houdt vooor de hond! hou er rekening mee dat de hond in weer en wind uitgelaten moet worden dus ook in de avond en je hem ook niet de hele dag zo even thuis kan houden. Mocht je het toch al willen let goed op het ras!! sommige rassen zijn drukker en hebben meer nodig dan andere rassen!
Ik zal in ieder geval geen pup nemen als je net een klein babytje hebt. Of je moet er zin in hebben om je kindje 10x per dag in te gaan pakken voor een wandeling? Wij hadden al een hond toen onze kleine dame kwam, dus die was al zindelijk en dan probeerde ik elke dag in ieder geval 1x een grote lange ronde te lopen. Maar als je een pup en een baby hebt, dat lijkt me erg druk en veel!!! Dan zal ik als ik jou was nog even 1,5 jaar wachten, tot je kindje kan lopen en je zo de deur uit kan lopen met kind en hond!
ik zou ook of nu of 6 maanden na de geboorte voor een hondje gaan. nu heb je nog alle tijd en de beweging is ook wel goed voor je als je wat verder komt in de zwangerschap. als de kleine eenmaal geboren is moet je echt wennen aan een nieuw ritme, dus dan zou ik een half jaartje wachten
Wij hebben net een pup en dus een baby van 2 maanden. Het is echt zwaar hoor. Hond moet gewoon om de 2,5uur naar buiten, ook snachts, weer of geen weer. En het is ook fijn als hij weer is gaat zitten poepenplassen net als je de je baby aan het voeden bent. Gelukkig vindt kleine man het lekker in zijn wandelwagen maar het loopt niet erg fijn hoor. Drukke hond en kinderwagen.
Onze hond is nu iets meer dan een jaar en Jayden is 3 maanden. Gaat prima samen. Vaak ging/ga ik wandelen als Jayden in de kinderwagen lag, dan kan je een flink eind wandelen. Wel maken veel mensen de fout door de riem aan de kinderwagen vast te maken.. hond weg, kind weg.. Vaak als onze hond even snel een plasje moest doen liet ik jayden in zn bedje liggen, kan het huis zien vanaf de uitlaatstrook en had de babyfoon bij me. Was hooguit 5 a 10 minuten weg.
Ik zou niet direct na de geboorte een pup aanschaffen maar toch zeker 1 jaar wachten. Het is jullie 1e kindje en het zal best druk worden. En het 1e jaar van een pup is gewoon ook heel belangrijk, je legt in dat jaar de basis en daar moet je ook veel tijd in steken. En ja, ook een chihuahua moet goed opgevoed worden