Weet iemand hoe je zelf lekker een tomatensaus voor bij de pasta kan maken? Ik wil experimenteren, maar heb geen idee hoe . Haha... Dus als hier keukenprinsessen zijn... HELP .
Haha k heb helaas geen idee. Wij houden hier alleen van pasta met boursinsaus. Edit: Ik vond wel dit op een site: Zelf pastasaus maken. Maak een grote pan en vries een deel weer in. Altijd handig. Meng de saus met een extra pak gezeefde tomaten en je hebt een prima lasagne saus. Bleekselderij is een must. Zonder is het niet echt saus. Saus zoals saus hoort te zijn. Saus die aan je pasta blijft plakken en niet op je bord blijft liggen. Vraag me niet hoe ik het weet. Meestal gebruik ik rundvlees hiervoor. Stoofvlees. Maar gehakt kan ook prima. Scheelt aanzienlijk in tijd. Of hamburgers die je rul bakt. Ook lekker. Enfin. 1 kg rundvlees, als het stoofvlees is hoef je het niet te snijden, het valt vanzelf uit elkaar 2 stengels bleekselderij< in smalle schijfjes gesneden 1 grote winterwortel of een paar kleine, in stukjes gesneden 2 theelepels rozemarijn 2 theelepels tijm 2 uien, in stukken gesneden knoflook, naar smaak 1 blik gepelde tomaten 1 pak gezeefde tomaten peper en zout naar smaak (tip: een bouillonblokje erin is ook lekker.) Bak de de ui en eventueel knoflook zachtjes aan tot het zacht is. Doe de bleekselderij en wortel erbij en bak dit op zacht vuur tot het ook zacht(er) is. Ik maak me nooit zo druk. 10 minuten ofzo. Leeg het blik gepelde tomaten en het pak gezeefde tomaten in de pan en leg er een deksel op. Laat dit in ieder geval een half uur tot 45 minuten zachtjes pruttelen onder af en toe roeren. Bak in een andere pan het vlees aan tot het bruin is. Of bak het gehakt/ hamburgers rul. Voeg dit bij de tomatensaus. In principe is dit klaar om geserveerd te worden. Met pasta. Uiteraard. Of rijst. Ook lekker. Bij stoofvlees is het een kwestie van het vlees gaar laten worden in de tomatensaus. Uren. Het liefst. Ik ben een groente liefhebber en doe er nog wel eens een Italiaanse groentenmix erdoor. Of champignons. Serveer met (zelf gemaakte) pasta.
van die potjes met geconcentreerde tomaten puree. olijfjes erdoor mixen , pepertjes , knoflook , kruiden.. kortom wat je zelf lekker vind!
Mijn lief maakt altijd erg lekkere pastasaus. Rundergehakt bakken, kruiden met zout en peper. In een aparte pan bakt hij champignons. Die gaan er dan bij. Vervolgens in stukjes gesneden paprika en in stukken gesneden ontvelde tomaten. Op smaak brengen met gedroogde italiaanse kruiden en een behoorlijk tijdje laten sudderen. Om te binden doe je er een blikje tomatenpuree doorheen en aan het eind nog een halve beker creme fraiche. De saus is het lekkerst als je 'm een dag vantevoren klaarmaakt. Als je echte tomatensaus wilt hebben dan is dat vrij simpel. Uitje fruiten, ontvelde en in stukken gesneden tomaten erbij. Kruiden met italiaanse kruiden en peper en zout. Vervolgens laten inkoken en je hebt een tomatensaus.
ik doe meestal van die blikjes tomaten in stukjes (ik hoop dat je me begrijpt) die zijn al gepeld en zit van dat sap bij. blikjes tomatenpuree wat italiaanse kruiden ,knoflook, zout en peper. naar eigen smaak natuurlijk of van die maggie soepkruiden. Maar het schijnt dat de italianen zelf ook suiker er in doen anders google je even met recepten tomaten saus. je kunt natuurlijk ook verse tomaten gebruiken en als je het velletje er makkelijk af wilt halen leg je ze even in gekookt water.
Ik doe het altijd zo: 2 teentjes knoflook en een fijngesneden ui aanbakken in wat olijfolie. Dan groenten er bij (meestal italiaanse roerbakgroenten) Ook even aanbakken. Dan een blik tomatenblokjes, en een pakje gezeefde tomaten er bij. Ondertussen in een andere pan gehakt bakken. Als het gehakt bruin is bij de saus doen. Versgemalen peper er bij, genoeg zout en kruiden naar smaak. Je kan er verse basilicum door doen of gedroogde italiaanse kruiden. Het geheel zeker 30 minuten laten pruttelen.
Wij eten de saus het liefste zo: Gehakt pakje heinz tomatenfrito(ander merk is ook goed natuurlijk) paar lepeltjes suiker scheutje ketjap Dit is de basis,ik doe er nog roerbakgroenten bij en half zakje kruidenmix ( spaghetti/macaroni)
Dat recept van Missy29 is voor bolognesesaus. Wel erg lekker, maar inderdaad een hoop werk. Wij gebruiken vaak of gezeefde tomaten, of tomatenblokjes. Inderdaad gewoon doorkoken, en groenten erbij. Uitje is vaak wel noodzakelijk voor de smaak. Anders is soffrito of passata ook ideaal. Ik dacht altijd dat die Italianen echte verse tomaten gebruikten, maar dat is niet zo. Die moeten echt overrijp zijn voordat je er iets mee kan. Zij gebruiken ook 'pulpa' (tomatenblokjes).
Mijn successaus : uitje fruiten 2 blikjes tomatenpuree meefruiten blikje tomaten in blokjes erbij 1 a 1,5 pakje roomkaas erbij lekker laten smelten op smaak met basilicum, peper en zout 2 bollen mozarella erbij handje parmezaanse kaas erbij En dan even (met de pasta) onder aluminiumfolie zo'n 20 minuten in de oven.