Volgende week zaterdag ga ik (samen met m'n zoontje) naar het Zomerfestival in de Ahoy. Vorig jaar kreeg ik vanuit studio 100 een aanbod voor een goedkoper trein/metrokaartje, maar dit jaar heb ik dit niet gehad. Nou heb ik begrepen dat je niet meer kan reizen zonder ov-chipkaart, maar klopt dat ook? Voor de trein weet ik dat ik een los kaartje kan kopen, maar hoe zit het met de metro in Rotterdam? Want anders moet ik snel zo'n kaart nog aanvragen. Ik kan het helaas zelf nergens vinden, maar weet iemand dat hier?
Je kan bij de automaten bij elk metrostation een dagkaart, 1--of 2 rittenkaart of anonieme oplaadbare chipkaart halen. Je hoeft dus niet van tevoren een kaart te bestellen, calculeer alleen een paar minuten extra in om een kaart ter plaatse te kopen
heel simpel: eigenlijk niet -.- tenzij je met de bus gaat... dan betaal je enorm veel voor paar haltes... de OV prutkaart moet verder overal gebruikt worden
In de trein kan je ook zonder OV-shitkaart reizen. Gewoon een kaartje kaufen.. Zou zelf in dit geval een anonieme ov-shitkaart halen.
Vanaf rotterdam centraal kan je meerdere wegen kiezen of je pakt bus 44 dan kan je enkeltjes kopen 3,00 en zijn een uur geldig je kan ook dagkaarten kopen bij de ret. 7 euro
Ik zou een wegwerp chipkaart kopen. Je kunt dan inderdaad kiezen uit een enkele reis, 2 ritten kaart of een dagkaart etc. Een anonieme kaart moet je veel meer voor betalen omdat je dan ook voor de kaart betaald. Als je daarna nog veel met het OV zou gaan kun je dat doen, zo niet, dan zou ik lekker een wegwerp kopen.