Ik heb zo'n 6 jaar elk jaar een andere baan moeten zoeken. Ik werk in de gezondheidszorg, kreeg telkens ergens een jaarcontract en gedurende dat jaar werd er een vacaturestop ingesteld, waardoor alle tijdelijke contracten niet verlengd werden en eruit moesten. Ieder jaar lukte het me net op tijd om wat anders te vinden, maar het gaf veeeeeel onrust en onzekerheid. Ik was op het laatst echt niet meer gemotiveerd, voelde me een wegwerpmedewerker. Telkens als ik net een beetje mijn plek gevonden had moest ik weer weg. Wel met goede referenties, maar toch...afgelopen jaar solliciteerde ik bij een ander soort bedrijf, kleinschalig. Ik kreeg meteen een vast contract, na 2mnd proeftijd. Mijn eerste vaste contract! Heb het super naar mijn zin, geweldige werksfeer, ben weer helemaal gemotiveerd. En nu ben ik zwanger. Omdat ik een langdurig zieke collega heb lukt het niet om mijn fulltime baan binnen het team te vervangen en is er iemand voor tijdelijk aangenomen. Zij vervangt mij voor 3dgn per week, komt eerst een maand inwerken. Zei ze tijdens haar sollicitatie tegen mijn baas dat ze hoopt dat ze kan blijven, dat ik vast niet fulltime blijf werken na mijn verlof. Nu moet ik dat wel wegens financiele redenen. Baas heeft meteen gezegd tegen haar dat er geen sprake is dat ze kan blijven, waarop ze zei "je weet nooit hoe het met haar loopt", met mij dus. Nee, natuurlijk niet, maar ik maak me druk. Kan het zo zijn dat mijn baas mij "dwingt" minder uren te werken als zij beter bevalt? Kan hij me vervangen sowieso, dus dat ik ontslagen word? Baas vindt haar een goede tijdelijke vervangster, hij kent haar. Door al mijn ervaringen in mijn werkverleden ben ik er erg onzeker over. Ik begrijp dat ze het probeert, maar ik mag haar nu al niet hierdoor(slecht van me, i know...)
Nopes, hij kan je niet zomaar ontslaan, alleen omdat hij iemand anders een goede vervangster vindt. En ik begrijp wel dat je haar nu al niet mag hoor, haha. Grote kans dat als je haar straks leert kennen, haar wel mag
Nee, hij moet jou terug nemen na jouw verlof. Zelfs als jij liever minder uren wil gaan werken. Hij hoeft je alleen niet op dezelfde functie terug te zetten dacht ik.
Jij hebt een vast contract. Hij gaat je echt niet ontslaan omdat die tijdelijke misschien ietsje beter is. Kan jij niks aan doen dat mevrouw een grote bek openzet tijdens haar sollicitatie. Ik zou al lang blij zijn dat ik (tijdelijk) werk had als interim. En dan kan je nog altijd je best doen en zien of je eventueel toch mag blijven ... Maar toch niet al op voorhand beginnen zeuren over verlenging? Uiteraard kan hij je een andere functie geven in 't bedrijf. Maar dan moet er wel werk genoeg zijn voor die extra persoon, want aan 't eind moet hij ze ook wel betalen.
Als je een vast contract hebt kan hij je niet zomaar ontslaan. Sterker nog je hebt ontslagbescherming voor bepaalde periode. Ook minder uren kan hij niet dwingen.
Rare opmerking. Is toch logisch dat die vrouw dat probeert.. Zij wil ook gewoon werken en een inkomen hebben. Ik zou me, als ik haar was, ook totaal niet druk maken om degene die ik vervang. Ts, je baas kan je echt niet zomaar ontslaan. Hij is tevreden over je, anders had je geen vast contract gekregen. Dus geniet straks lekker van je verlof en daarna kun je weer met frisse tegenzin aan het werk Oh enne, ik snap best dat je haar daardoor even niet zo aardig vind hoor, dat is ook helemaal niet raar. Gelukkig begrijp je haar kant ook.
Kan idd niet. Dus maak je geen zorgen en ga lekker van je verlof genieten En dat het financieël niet mogelijk is om minder te werken, dat heb ik ook hoor! Ga derna weer fulltime aan de slag