toch borstvoeding na borstverkleining?

Discussie in 'Stel je vraag aan de lactatiekundige' gestart door lvdm, 22 apr 2009.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. lvdm

    lvdm Niet meer actief

    Hallo,

    Ik heb 4 jaar geleden een borstverkleining gehad. De chirurg zei destijds dat hij niks kon zeggen over de mogelijkheid om borstvoeding te geven, dat zou ik moeten afwachten.

    Ik ben nu ruim 28 weken zwanger en sinds een paar dagen merk ik dat ik vocht verlies uit beide tepels. Betekent dit dan dat ik toch borstvoeding zal kunnen geven?
     
  2. Kirsten

    Kirsten Actief lid

    30 mrt 2009
    234
    0
    0
    Hoi,

    he, dat klinkt super : ) Veel hangt af van of je zenuwen aangetast zijn door de operatie, je toeschietreflex (moment waarop de melk echt loskomt) wordt opgewekt door het zuigen aan de borst. Je zenuwen registreren dit en sturen een signaal naar je hersenen om melk te maken en los te laten uit de borst richting tepel.
    Soms is er een borst waar de zenuwen beschadigd zijn, maar doordat de andere wel "opgewekt" wordt, gaat die borst ook gewoon meedoen. Er is dus alle hoop. Veel vrouwen hebben baat bij de hulp van een lactatiekundige in de kraamtijd. Zou dat ook iets voor jou zijn?

    groetjes
    Kirsten
     

Deel Deze Pagina