Tja.. daar zit je dan. Afgelopen week kregen we al een mail. Nu blijkt eigenlijk dat gewoon alles gejat is. Vrij recent woon ik nu in een huis verhuurd door Alwel. Dus ze hebben van mij mn meest recente paspoort kopie, inkomens gegeven, bsn nr, alles… en nu staat mijn identiteit waarschijnlijk te koop op het darkweb Je kan er eigenlijk niks aan doen. Maar dit is echt mega frustrerend https://nos.nl/artikel/2424131-persoonsgegevens-huurders-op-dark-web-na-digitale-inbraak-bij-woningcorporaties
Jeetje dat is schrikken! Je kan er nu inderdaad niet veel meer aan veranderen maar hou goed je mail, je accounts op postorderbedrijven etc in de gaten en trek aan de bel als je iets niet vertrouwt of als er iets niet klopt. Mosterd na de maaltijd maar: bij het inleveren van kopieën, bedek dan altijd je bsn en schrijf op de kopie de datum en het doel van de kopie plus het bedrijf waarvoor de kopie bestemd is. Dat voorkomt dit soort dingen in de toekomst. Ik hoop dat je er geen last van gaat krijgen meis!
Ja het is gewoon echt heel erg kut. Heb al al mn wachtwoorden aangepast die lijken op het wachtwoord dat ik daar had. En wat betreft het paspoort, ik had eigenlijk geen idee dat ze een kopie bewaarde. Dacht altijd dat dat helemaal niet mocht en dat ze alleen je identiteit moesten vaststellen, thats all.
Oh bah dat lijkt me geen fijn idee Hopelijk krijg je niet te maken met een vervelende nasleep. Voor jou en anderen een tip: er is een speciale app voor het inleveren van een kopie van je ID. In die app worden dan bepaalde dingen doorgestreept, zodat er geen fraude gepleegd kan worden met een kopie van jouw ID.
Hier ook maar andere woningbouw Maar las gisteren op het nieuws dat de gegevens van de darkweb zijn gehaald. Ze hebben kennelijk toch losgeld betaald. https://www.bndestem.nl/roosendaal/gestolen-gegevens-weer-verdwenen-gehackte-woningcorporaties-onderhandelen-mogelijk-met-cyberbende-conti~a31d94eb9/
Hebben jullie ook jullie banken op de hoogte gebracht. Ik heb dat wel gedaan de bank heeft er melding van gemaakt. Mocht ze toch iets flikken is de bank ervan op de hoogte. Dat werd ook geadviseerd in de mail die we kregen.
Dit vind ik wel een goed idee. kreeg net een mail dat er in elk geval geen kopie identiteitsbewijzen uitgelekt zijn. Dat vind ik wel een geruststelling.
Als tip, gebruik speciale tekens jn wachtwoorden zoals %&! # die zijn namelijk praktisch onmogelijk om te kraken door hack programma's die ze vaak draaien.
Ik laat tegenwoordig mn telefoon of computer eigenlijk altijd de wachtwoorden genereren. Werkt eigenlijk prima. Maar inderdaad sommige dingen kan je toch beter zelf een wachtwoord voor onthouden. Daar zet ik leestekens in.
Ik heb dat mn pc ook een keer laten doen. Kwam iets uit van fGjYebJwh57Nbsj€=*57bejan Ik dacht nouuuuu... Ik verzin hem zelf wel
Tip voor het bedenken van een lastig te kraken wachtwoord: bedenk een (lange) zin en gebruik de eerste letter van elk woord. Bijvoorbeeld: ibZpa13!jl (Ik bezoek Zwangerschapspagina al 13 ! jaar lang) Dat is uiteraard nergens mijn echte wachtwoord. Maar even als voorbeeld. Woorden en namen zijn relatief makkelijk te kraken. Willekeurige reeksen zijn lastiger, maar zijn ook moeilijker te onthouden. Door op deze manier te werken, kun je het zelf wel vrij makkelijk onthouden en is het toch lastig te kraken. Ik woon in een koophuis, maar sta wel ingeschreven bij één van de woningbouwverenigingen die geraakt is. Toch weer schrikken, al begreep ik dat het nu ging om gegevens van mensen die daadwerkelijk een huis huren. En dat je een mail krijgt als jouw gegevens ook gestolen zijn. Maar het blijft vervelend voor de mensen over wie het wel gaat. Je moet dat soort gegevens wel afstaan en hebt er geen enkele invloed op of er door zo'n instantie zorgvuldig mee wordt omgegaan. Als er vervolgens wat mee gebeurt en je gegevens worden misbruikt, heeft zo'n bedrijf er geen enkele last van. Maar jij zit er mooi mee. Dat voelt gewoon zo onrechtvaardig.