Ik heb al een tijdje last van mijn rechterborst, eigenlijk is het begonnen toen mijn dochtertje spruw kreeg. Er zitten twee kloven, af en aan zijn ze wel dicht, ik smeer met lanoline van medela. Maar gisteren viel me op dat er ook een beetje pus uit kwam, kan ik nou wel voeden met die borst? Ook heb ik met name na het voeden last van mijn borst, een soort van steken.. Is dit een borstontsteking?
Lastig! Ik denk niet dat het een borstontsteking is, althans, je zou dan ook warme/rode plekken op je borst moeten hebben en die steken zijn volgens mij ook symptoom van spruw. Wel goed in de gaten houden natuurlijk en goed kolven als je dochter niet bij je kan drinken. Als er vocht uit je borst komt kun je normaal gezien doorgaan met voeden, dan moet de spruw natuurlijk wel helemaal onder controle zijn. Ik had zelf hardnekkige wondjes (mijn dochter beet), en de creme van medela deed niet veel. Op advies van de vroedvrouw ben ik gaan smeren met Rescue Cream van Bach, dit is overal te koop en het heeft mij ontzettend geholpen.
Oh dat is wel een idee ja, moet je dat eraf halen voor je gaat voeden? Dus waarschijnlijk toch nog die spruw... Kan ik iets in de winkel kopen om bij mij de spruw te verhelpen?
Ik heb geen ervaring met spruw, maar heb gehoord dat iets als violet (het is een ouderwets middel en het wordt ook echt paars) goed helpt. Ik smeerde minimaal met de creme, als er iets achter bleef haalde ik het weg met een doekje voor ik ging voeden. Maar een klein tipje op het wondje is echt genoeg. Geef je nog nachtvoedingen? Zo nee, kun je het voor je gaat slapen erop smeren en dan is het de volgende ochtend naar alle waarschijnlijkheid genezen.
Gentiaan Violet is dat. Kan je evt ook online kopen. Had je van de HA een kuurtje Nystatine tegen de spruw gekregen? Maar komt de pus echt uit je tepel zelf als je bijv een toeschietreflex krijgt? Heb je ook bloed door de kloven?
Nee we waren op vakantie toen de spruw zich voordeed, toen we terug kwamen was het weekend en smaandags was het over. Toen kreeg ze luieruitslag daar heb ik miconazolnitraatcreme voor gekregen. Dus ben niet naar de huisarts geweest, alleen even contact gehad. Er kwam pus uit toen ik op m'n tepel drukte en ik heb gemerkt bij het kolven dat er ook soms bloed bij mijn melk zit, al is dat maar heel weinig.. Met drinken doet het niet echt pijn, alleen het aanhappen is gevoelig, als ze eenmaal goed drinkt dan heb ik weinig last. Alleen daarna krijg ik van die vervelende steken!