De grote K.

Discussie in 'De lounge' gestart door Warboel, 26 feb 2014.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Warboel

    Warboel Fanatiek lid

    8 jan 2014
    3.541
    625
    113
    Heh bah, één van mijn oma's heeft zojuist te horen gekregen dat ze K heeft.
    Baarmoederslijmvlies K om precies te zijn. Noem mij nu maar een leek, maar daar heb ik dus nog nooit van gehoord. Ben dan ook benieuwd of hier dames zijn die er meer vanaf weten.
    Aangezien er geen tumoren te zijn waren op de echo of iets dergelijks (ze zijn er achter gekomen nadat er slijmvlies is onderzocht).
     
  2. Ramona1982

    Ramona1982 Bekend lid

    26 dec 2013
    680
    0
    16
    nieuwegein
    nou ik weet er niets van maar ik wil je wel sterkte wensen meis
     
  3. lovewinnie

    lovewinnie VIP lid

    13 jan 2007
    16.251
    790
    113
    tilburg
    Bijna alle kanker in de baarmoeder begint in de baarmoederslijmvlies. Drm is een uitstrijkje ook zo belangrijk. Dit kan uitgroeien in een tumor die later zichtbaar wordt in de baarmoeder, eileider, eierstokken of baarmoederhals. Het is eigenlijk het begin stadium :(

    Sterkte
     
  4. Warboel

    Warboel Fanatiek lid

    8 jan 2014
    3.541
    625
    113
    Ja, maar baarmoederkanker en baarmoederhalskanker zijn weer twee verschillende ziekten. Ookal onstaan ze beiden in de bm zelf.
    Hoop dat het een vroeg stadium is, zou natuurlijk het beste scenario zijn.
    Sowieso word waarschijnlijk haar bm verwijderd.
     
  5. lovewinnie

    lovewinnie VIP lid

    13 jan 2007
    16.251
    790
    113
    tilburg
    Klopt ook. Zijn 2 totaal verschillende soorten. Beginnen alleen bijde in het slijmvlies.

    Hoogwaarschijnlijk wordt idd de baarmoeder verwijderd, krijgt ze petscan om te zien of er iets zit in het rest van het lichaam en indien nodig bestraling en/ of chemo :(
     
  6. Warboel

    Warboel Fanatiek lid

    8 jan 2014
    3.541
    625
    113
    Ja inderdaad. Dat sowieso, de PETscan en chemo zullen er ook wel bijkomen. Logisch natuurlijk!

    Hoop maar dat ze er gewoon vroeg bij is. Ben gelijk benauwd of de twee keertjes (een half jaar geleden) dat ik tussentijds bloed verloor. Al was het bij mijn oma wel duidelijk.
     

Deel Deze Pagina