Ik heb vanmiddag mijn eerste echo gehad, bij de gyn, aangezien ik twee mk heb gehad. Volgens berekeningen op internet, heel standaard dus, ben ik 6wk en 4dg. Ik wist zelf echter wel dat dit weinig houvast geeft, dit houdt natuurlijk geen rekening met de precieze eisprong en de datum van conceptie. Ik weet ook niet precies wanneer mijn eisprong geweest is, maar ik heb wel een langere cyclus, van rond de 32/33 dagen. Alles bij elkaar had ik dus wel verwacht teruggezet te worden. De gyn durfde nog geen echte termijn te geven. Het zag er op zich volgens haar goed uit, er zat een dooierzakje met daarin een vruchtje met een langzaam kloppend hartje. Over 1,5 week mogen we terugkomen en dan moet er uiteraard groei in zitten. Ik ben enorm nerveus: de vorige keren zagen we ook een kloppend hartje rond deze termijn en 2 weken later was het dan weer voorbij. Op zich probeer ik nu blij te zijn: het zit op de goede plek en er klopt een hartje. Ik heb de echo-foto mee en er staan een aantal dingen op die ik niet helemaal kan duiden. Iemand hier misschien wel? Er staat bijv. bij de meting van het vruchtje (denk ik tenminste? Of het dooierzakje?), met dat streepje met die twee plusjes aan weerszijden: 0,271 cm. Wie weet of dit goed is, en bij welke termijn dat ongeveer past?
Hoi.. allereerst gefeliciteerd met je zwangerschap. Ik snap dat het super spannend is.. je maakt je altijd zorgen, maar in jouw geval misschien nog iets meer. .een lengte van 2mm = 5 weken(ongeveer) en een lengte van 5mm = 6 weken (ongeveer) dus jij zal qua duur daartussen zitten...waarschijnlijk.. Maar je hebt snel nog een echo dan wordt het vast allemaal een stuk duidelijker!... Fijne zwangerschap gewenst
Oh spannend meis! Wat fijn dat je een hartje hebt zien kloppen, das iig een goed begin! Ik lees hier vaak van meiden dat ze bij de eerste echo waren teruggezet en bij de volgende echo weer vooruitgezet. Met dit termijn is het allemaal wat moeilijker te schatten voor ze. Probeer lekker positief te blijven en te genieten. En dat zegt een stresskip als ik! Ik heb m'n eerste echo 29okt en ben echt aan het aftellen. Zo zenuwachtig ben ik hoor pff
Super spannend natuurlijk. Vooral met eerdere MA/MK. De lengte van het vruchtje zou nu tussen 5 en 6 weken liggen, maar vaak kunnen ze nog niet heel goed meten en een heel klein beetje verschil in meten scheelt dan al 3 dagen bijvoorbeeld. Toen ik 6w3d was, werd het vruchtje op 5w6d gemeten maar een week later was alles precies op termijn. Al met al logisch dat je gyn geen termijn kan geven, dat is namelijk ook heel moeilijk te doen in de vroege zwangerschap. Soms gaat het om micrometers Wat tussen die twee plusjes zit is je kindje, waarschijnlijk zie je ernaast het dooierzakje liggen. Probeer je vast te houden aan het positieve, dat het hartje klopt en alles op de goede plek zit. Hopelijk zal je de volgende echo's ook weer een mooi kindje zien!!