Hoi meiden, Ik loop al een tijdje te piekeren wat we "beter" kunnen doen. Uit onze 1e IVF poging, waar onze kanjer uit geboren is, hebben wij nog 12 cryo'tjes over, verdeeld over 6 rietjes. Bij ons is er nooit een oorzaak gevonden waarom wij nooit spontaan zwanger zijn geraakt. Dus heb altijd gedacht dat we nu eerst zelf eens zouden gaan proberen, maar nu begint de twijfel toch een beetje toe te slaan. Onze cryo'tjes zijn van 2009, toen was ik 32. Nu ben ik 34 en tegen de tijd dat we evt spontaan zwanger mogen worden (als) kan ik toch alweer 35 zijn, dit scheelt toch 3 jr en ik kom ook steeds dichterbij de "risico jaren". Wat zouden jullie doen of heeft iemand in hetzelfde schuitje gezeten? Of vinden jullie dit maar gemuts8) Thanx!
ladyzorra, ik zou kiezen voor de cryo's aan de ene kant zeg ik probeer het zelf via natuurlijke weg maar zoals je zelf al aangeeft de risico jaren komen dichterbij! weet niet hoelang je het de tijd zou willen geven om het te proberen maar persoonlijk zou ik dus voor de cryo's gaan! succes meid met het maken van je keuze!!
Hoe lang zijn jullie bezig geweest voor een eerste kindje? Als je heel lang bezig bent geweest en het elke keer maar niet lukte, ondanks dat er geen oorzaak is gevonden, zou ik sneller voor de cryo's kiezen. Blijkbaar is er toch een oorzaak voor het niet zwanger worden, ookal is deze niet aantoonbaar. Maar misschien ben ik daar vrij nuchter in, wij hebben alleen kans met behulp van ICSI. Dus zelf proberen heeft hier geen zin, want ik ga mijn energie niet verspillen aan verplicht klussen en hopen op een heel groot wonder. Maar dat is natuurlijk een stukje zelfbescherming. Je moet doen waar jij je goed bij voelt. Stel jezelf anders een limiet, bijvoorbeeld een halfjaar intensief zelf proberen en daarna overstappen op de cryo-terugplaatsingen. Succes met je beslissing!
Lieverd, ik reageer hier even... Als ik 'op' zou moeten voor een nieuwe verse poging, dan zou ik het eerst langer zelf proberen. Maar deze wondertjes liggen op je te wachten, dus dan zou ik misschien kiezen om toch wat eerder te beginnen!!! Liefs
Het is geen gemuts, zeker niet! En het lijkt me ook een moeilijke keuze. Wat een hoop cryo's hebben jullie nog zeg, wowwie! Maar aangezien ze er toch al liggen waarom niet? En zoals je zelf aangeef, na het zelf proberen ben je ook al 35. Telt toch allemaal mee......... Vooral omdat jullie nooit een echte reden hebben gekregen waarom t niet lukt, zou ik persoonlijk voor de cryo's kiezen! Succes, en ik hoop dat er weer een wondertje bij zit tussen die 12! Knuffel!
Dank jullie wel voor jullie meningen. Jippie: van maart 2007 tot de geboorte van Gerodi in mei 2010 Loesie: is wel waar wat je zegt, ik heb natuurlijk een vrij heftige IVF poging gehad (met de OHSS) Deze wondertjes zijn natuurlijk al "klaar". Thanx mop.
Brabbel: dank je wel! Soms moet je het gewoon tig keer van een ander horen.... Misschien toch nog de stille hoop dat mn lichaam het nu wel snapt. Jij ook heel veel succes! Balen van de cystes
Hoop is altijd goed, als je maar realistisch alle voor-, en nadelen tegenover elkaar af kan wegen! Maar daar zit ik niet over in! Succes en een dikke knuffel!!! Over cystes, vooral niet verwacht omdat we Provera hadden gebruikt!!!! We hadden er echt zin in, na de maanden nov,dec, jan, en feb te hebben gewacht. We leren er mee om gaan, zullen we maar zeggen.
Wij hebben ook gekozen voor de cryotjes. Ik was op de tijd dat ze ontstaan waren 34 en dat vond ik toch wel een rustgevend idee. Ik ben nu 36. En kijk mijn banner!!
Brabbel: verdorie.... ja, je verlegt steeds je grenzen Weten ze een oorzaak? Op naar een roze 2011! Sloppyslayer: Jij hebt eigenlijk in hetzelfde schuitje gezeten en dus voor de cryo gekozen! Nog gefeliciteerd! Ik vind het verschil 32/34 toch ook wel echt iets om over na te denken.
Bij ons is de oorzaak, minder zwemmers mannetje,ik heb PCOS, en haast geen slijmvorming in mijn baarmoedermond. En ik roep al vanaf 2008 dat het ons jaar gaat worden, maar nu zeggen we voortaan: We zien wel wat het aankomende jaar ons brengt. Knuffel!!
Dat begrijp ik.... Ook daarin verleg je je grenzen.. en word je cynisch. Hier ook. Ik zal voor jullie duimen. Heel veel sterkte en kracht voor jullie aankomende behandelingen! X
Hoi, ik heb er niet zo veel verstand van, maar als je toch graag wat sneller weer zwanger wilt worden, zou ik toch voor de cryo's gaan denk ik. Wat je zelf al zegt, als je het eerst nog een jaar zelf gaat proberen en misschien dat het daarna niet gelijk in één keer raak is met je cryo's, dan ben je intussen best wel een eindje verder qua leeftijd. En ze liggen er toch voor je klaar. Of misschien jezelf een uiterste datum stellen tot wanneer je het zelf gaat proberen. Nog een half jaar bijvoorbeeld. Ach, ik weet het eigenlijk ook niet. Succes met beslissen en ik hoop heel erg voor je dat je snel zwanger bent, welke weg je ook kiest. xx
Hi LZ, Ik zag in het andere topic dat je dit had geopend en ik durf er niet zoveel over te zeggen omdat ik er zo weinig verstand van heb. Wil wel zeggen dat ik het helemáál geen gemuts vind en me kan indenken dat het een lastig besluit is. Heb je veel aan he.. nou ja. Sterkte!
Eigenlijk zijn de meeste dingen al wel gezegd.. Ik denk juist omdat er geen duidelijke oorzaak gevonden is, waarom het niet op de natuurlijke manier wilde lukken, ik zelf denk ik niet het risico zou willen lopen om het weer zelf te proberen.. Ondanks dat ik heel goed snap dat je de stille hoop hebt, dat je lichaam het nu misschien wel voor elkaar krijgt! Hoop is altijd goed maar kan daarentegen natuurlijk ook heel verradelijk zijn.. En zoals al eerder gezegd deze wondertjes zijn al 'klaar'.. Maar vanaf de zijlijn is natuurlijk altijd makkelijker praten! Ik kan me voorstellen dat het echt een lastige keuze is.. Een soort van gevoel en verstand tegen elkaar afwegen Ik wou ook nog even zeggen dat het echt geen 'gemuts' is! Omdat er natuurlijk ook veel mensen gewoon in een keer, of in ieder geval makkelijker zwanger raken, wordt het vaak ook wel voor lief genomen of bijna als vanzelfsprekend ervaren.. Dat betekent niet dat als iemand er wel echt bij na moet denken, mee bezig moet zijn, en dit soort beslissingen moet nemen, dat dat gemuts is.. Juist niet! Misschien heb je er wel helemaal niets aan, ik heb er natuurlijk ook niet echt verstand van maar dacht, laat wel even mijn gevoel weten! Ik weet zeker dat er jullie nog zo'n mooi wondertje als Gerodi gegund is! Kus!
lieverd je moet gewoon voor de cryo'tjes gaan. zoals je zelf al zegt je wordt er niet jonger op. zelf is het tot nu toe nog niet gelukt. en tuurlijk kun je blijven proberen. maar hoeveel leeftijdverschil is er dan? en hoe oud ben je onderhand dat je zwanger bent en bevallen gaat. dan heb je weer allerlei risico's. en de cryot'jes liggen nog op je te wachten en is je gegund meid, nog zo'n mooi wondertjes. liefs pamsie
Ja en ik heb toch een heel rustig gevoel over dit kindje omdat mijn eerste kindje ook gezond was. Geeft geen garantie maar ik ben nu wel heel rustig.
Ja, precies. Hier ook een gezond kindje. Het geeft natuurlijk nooit garantie, maar als je zelf rustig in je zwangerschap staat, is dat natuurlijk wel heel fijn. Wel een raar idee eigenlijk dat het eigenlijk een soort van tweeling is.
Ja klopt het is eigenlijk een tweeling want ze zijn op de zelfde dag verwekt alleen zit er straks ongeveer 22mnd tussen Ik denk er wel eens overna hoe we dat gaan vertellen als ze groter zijn.....zou nu nog niet weten hoe
Jullie willen dat wel gaan vertellen? Ik heb daar (nog) niet echt bij stilgestaan.... Ja, hoe.... mama en papa hadden toen jij werd gemaakt nog een kindje "over" klinkt ook zo lullig