Hallo dames, Ik ben nu 39,3 weken zwanger en hoop thuis te mogen bevallen in een geboortebad. Ik heb n cursus hypnobirthing gevolgd en me goed voorbereid Maarrr.... nu het zo dichtbij komt vind ik het toch allemaal wel erg spannend worden! Wie heeft er ervaring en misschien nog goede tips? (Doe maar liever geen nare horrorverhalen)
Ik ben thuis in een geboortebad bevallen en ik kan alleen maar zeggen: DOEN!!! Het was zo fijn! Zorg dat je zeil onder het bad hebt liggen en dat je stapels handdoeken klaar hebt liggen Mijn bevalling ging erg snel maar gelukkig is mijn man bij de eerste vage kramp het bad klaar gaan maken. Toen het volgelopen was had ik al een mega heftige weeënstorm en zin acht cm ontsluiting. Het moment dat ik in het bad stapte zal ik nooit vergeten.. De pijn werd gewoon minstens de helft minder! Dat was echt de break die ik even nodig had om verder te gaan. Toen mijn kindje half geboren was (hoofdje, armpjes en klein stukje romp eruit) had ik opeens even geen persweeen meer. Zit je daar in het water, kindje pakt je duimen, doet z'n oogjes open wn kijkt je al aan terwijl t nog half niet geboren is.. Magisch! Klinkt misschien vies maar was heel bijzonder! De verloskundige heeft een foto van dat moment gemaakt. Niet veel tips dus eigenlijk behalve zeil, handdoeken en optijd beginnen met opzetten. Maar echt een aanrader in elk geval Hele mooie bevling gewenst!
Ik als hypnobirthing docent kan je alleen maar veel plezier wensen en geniet vooral ! Een betere voorbereiding heb je niet gehad, luister vooral nog eens extra naar je cd, lees nog een keer het boek en bekijk mooie filmpjes voor je vertrouwen. Enjoy
Bedankt voor jullie reacties en tips! Klinkt erg fijn.... ik hoop dat het bij mij ook zo zal verlopen.... 😊
Ik ben thuis in bad bevallen en vond het een fantastische ervaring. Ook een cursus hypnobirthing gedaan. Hoop dit keer weer op een badbevalling! Zet de cd aan, doe je ademhalingsoefeningen, lekker ontspannen en positieve gedachte over de geboorte van je kindje. Jullie kunnen dit! Wens je mooie ervaringen toe!
Hier een Hypnobirthing waterbevalling in het zkh gehad en het was een heel krachtige, bijzondere ervaring! Kijk er met trots en geluk op terug! Ik had erg last van mijn bekken en in het bad was het echt fijner. Mijn man gooide steeds bekertjes water over mijn buik heen. Ik had van tevoren gevisualiseerd hoe ik mijn ideale bevalling voor me zag en tot in detail is dat gelukt! Zelf maar 1.5 perswee gehad en hij floepte er zo uit met zn 9 pond ik dank het water dat mijn huid week maakte. Ik vreesde namelijk dat ik vreselijk uitgescheurd was. Maar ik had 3 kleine hechtinkjes. En gezien zijn formaat en snelle komst is dat echt bijzonder. Dus ga ervoor meid! Het is zo'n mooie manier om je kindje te ontmoeten. Hij was heel rustig, alert en is nog steeds gek op water de overgang is fijner van warme baarmoeder naar een warm bad.
Misschien een gekke vraag, maar is een cursus hypnobirthing een 'vereiste' voor een badbevalling? Of kan het ook zonder?
Doen!! Ik vond het fantastisch! Heb ook hypnobirthing gedaan en was helemaal relaxt en ging echt vol vertrouwen de bevalling in. Het bad was heerlijk warm en we hadden kaarsjes aan en relaxte muziek op staan: helemaal zen dus 😜 Ik zal je de details besparen want daar heb je niks aan en het is allemaal goed gekomen maar ik moest wel naar het ziekenhuis omdat ons meisje in sterrenkijkershouding bleek te liggen. (Bleek in het ziekenhuis) Dat was minder maar ook daar kon ik me aan over geven en ik heb uiteindelijk een hele mooie bevalling gehad én ik heb het zelf gedaan, ondanks de keizersnede die in de lucht hing en de vacuumpomp waar de gyn heel fanatiek mee stond te wachten. 😊 Geniet van de geboorte van je kindje! Hoop voor je dat je over een paar weken terug kunt kijken op een hele mooie ervaring!
@keija Nee, je kunt ook een Bad bevalling doen zonder cursus hypnobirthing. Maar ik hoorde er toen over een het sloot heel mooi op elkaar aan! Het gaat vooral om de ontspanning en ademhaling die je leert toepassen. En natuurlijk het vertrouwen hebben in je lichaam en je kindje dat je het kunt @fennes Dat klinkt mooi! Je weet gewoon nooit of je toch nog naar het zh moet. Ik probeer dat ook maar in mn achterhoofd te houden. Dat vond ik denk ik het meest lastig. We hebben n hele geschiedenis in het zh achter de rug en ik wil dit erg graag thuis doen. Ik heb ook al n spotify playlist aangemaakt met mooie muziek voor bij de geboorte. .....lijkt me zo bijzonder om me te maken!
Ik had ook geen cursus gedaan alleen boek gelezen en cd beluisterd. Ik dacht dat ik er helemaal klaar voor was maar toen puntje bij paaltje kwam vond ik het helemaal niet fijn in bad. Het was een bad in het ziekenhuis (moest daar bevallen) en ik was er met 3 cm ontsluiting al ingezet door de verloskundige. Ik kon mij nergens vasthouden en het was eigenlijk veel te ondiep. Ik had het steeds warm en koud tegelijk en kon mij absoluut niet focussen. Vond het zo vreselijk jammer... ben uiteindelijk ook op bed bevallen. Nu zwanger van nummer 2 en wil het toch weer gaan proberen, heeft er iemand nog tips voor mij?
Ik ben drie keer thuis in bad bevallen. Super fijn! Ik had geen hypnocursus gedaan, wel het boek een paar keer gelezen. Ik zou in ieder geval het bad op tijd vullen, het koelt niet snel af en te laat vullen is niet handig. Verder werkte het voor mij het beste om tijdens de weeen gewoon door de kamer de lopen, zoveel mogelijk bewegen, trap op trap af, 100 rondjes, tot ik écht niet meer kon en dan in bad. Ik kan in ieder geval iedereen aanraden om niet in bed te gaan liggen tijdens de ontsluitingsweeen. Hoe zwaar en pijnlijk het ook is, beweeg! Wat ik ook fijn vond aan het bad is dat ik veel privacy had en het heerlijk vond om tijdens de persweeen te voelen hoever het hoofdje kwam. Bevallen is super super cool en bijzonder.. maar onderschat het niet, je moet alles geven wat je hebt en het is altijd heftiger dan je denkt. Echt er voor gaan, alsof je een berg moet beklimmen, loodzwaar maar ooooo zo geweldig.
Ik kan ook alleen maar zeggen: doen! Geweldige ervaring. Ik ben bij de eerste op bed bevallen (zkh, vacuumverlossing) maar wel weeen opgevangen in een gewoon bad. Bij de tweede in datzelfde bad ook bevallen (ging ineens snel, was eigenlijk niet de bedoeling ) maar ik had de smaak te pakken. Bij de derde is het (mede door een andere vk) een thuisbevalling in een bevalbad geworden. Ik beschrijf mijn bevallingen altijd als: mooi, mooier, mooist De tip van op tijd vullen is een goede, mijn laatste bevalling was erg kort (3 kwartier) en daardoor was het bad nog niet helemaal gevuld. Heb het opgelost door eerst in m'n eigen bad te gaan liggen, maar moest toen wel met persweeen de trap af Ben in het bad gaan zitten en 5 min later was m'n dochter er. Maar het water was voor mij zo ontspannend, zelfs bij de eerste dus uren in bad gelegen tijdens de weeen. Oh en ik heb nooit een hypnobirthing cursus gevolgd, maar zolang je goed naar je lichaam luistert komt het goed is mijn ervaring.
Wat jammer idd! Was het op bed ook prettig (nou ja zo prettig als een bevalling kan zijn) icm hypnobirthing? In het lumc hebben ze een giga bad met handsteunen. Ik ging pas met 7 cm naar het zkh dus heb er zo'n 3 uur ingezeten. Dus groter bad, als er geen handgrepen zijn zo'n badnat tegen het schuiven en pas erin wanneer je wat verder bent. Ik hoop heel erg dat het beter bevalt (no oun intended ) de volgende keer! Succes!
Ja ik ben inderdaad van plan om van die grepen met zuignap te kopen. Die kun je vacuum tegen de muur plaatsen. Een badmat is ook een heel goed idee! Dit was namelijk ook een heel groot bad (er zou een heel gezin in passen haha) maar daardoor had ik gewoon helemaal geen grip. Ook ga ik proberen om nu zo laat mogelijk in het bad te stappen, hopelijk heeft het dan beter effect. Op bed vond ik op zich ook prettig, ik was toch helemaal in mijzelf gekeerd. Alleen vond ik het erg moeilijk om mijn kind 'eruit' te denken zeg maar. Ik was daar niet erg mee bezig, meer met controle behouden over mijn ademhaling en mijn lichaam.
Ik ben van de 1e in bad bevallen en ga dat nu weer doen. Heb niet zo'n hypno cursus gedaan. Vriendin van mij wel en die heeft daar 0,0 aan gehad helaas. Ik ben in bad gaan zitten op moment dat die klaar stond en daarna ging het heel snel. Ik was totaal in mijn eigen wereld en heel soepel bevallen. Warme water was zo fijn en de badrand die mij afschermde van alle andere mensen gaf mij gevoel van eigen ruimte. Ik heb geen seconden getwijfeld om zo te bevallen en ook na het meegemaakt te hebben weet ik zeker dat ik het weer zo wil doen. Echte aanrader.
Tip: maak het water niet te heet. Ik vond het bad an sich heel fijn, het voelde zo vrij en ik kon alle kanten op bewegen zonder dat het veel moeite kostte. Maar het water was zo warm dat het helaas al snel niet lekker meer voelde, ik werd er heel suf en loom van en het voelde benauwd. Ik kon mn hitte niet goed kwijt en dat voelde erg vervelend tijdens het laatste stukje ontsluiting. Uiteindelijk ben ik daarom toch maar buiten bad gaan persen.
Die controle zou ik juist loslaten. Ik deinsde mee op de golven van de weeën en accepteerde ze zo goed als ik kon. Ik pufde bv niet maar gromde, loeide of siste. Net wat op dat moment uitkwam.
Wat een fijne tips allemaal! Na alle nare verhalen die ik gehoord heb geeft dit weer vertrouwen Bedankt!