Hebben jullie tips voor het doorslapen? Hier is het schema van mijn zoon. 06:00 bv 09:30 fruit + bv slapen 12:30 brood of pap + bv 14:00 bv slapen 17:00 warme maaltijd + toetje 19:00 bv 20:30 pap slapen en vanaf 00:00 gaat hij spoken. Veel wakker, onrustig, huilen, boos. tips zijn welkom. (hij slaapt in slaapzak)
Anna, Misschien eens de slaapzak uitlaten? Ons dochtertje was ook nachtenlang constant wakker, en slaapt nu al een paar nachten door*afkloppen* zonder slaapzak.
Misschien heeft hij nog honger? Ik weet nog met Jayson dat hij tot 8halfe maand een late fles had om half 11. deed ik dat niet begon hij om half 1 te brullen..
Misschien komt het juist wel door de pap die je hem voor het slapen gaan geeft. Sommige kindjes reageren daar niet goed op, omdat de darmen hard(er) moeten werken om de pap te kunnen verteren. Ik slaap zelf bijv. ook erg onrustig als ik vlak voor het slapen gaan nog flink ga eten, of als ik uit eten ben geweest en (te) veel heb gegeten.
Ik sluit me aan bij amethist. Onze jongste dochter ging juist meer spoken ná 6 maanden. Toen we begonnen met bijvoeding, blijkbaar moeten de darmen hier toch aan wennen. Hoe laat gaat hij slapen? Maak je hem om 20.30 wakker voor pap? Misschien kan je hem rond 19.30 bv geven en dan op bed leggen? Daarnaast kan het natuurlijk van alles zien, vaak staat het los van honger. Misschien komen er tandjes door?
Nee hij word uit zichzelf wakker om 20:00 uur. Overdag gaat alles goed ook wat het eten betreft... maar echt vanaf 19:00 uur gaat hij spoken... @ andere Als ik hem geen pap geeft komt hij om 22:00-00:00-01:30 en ga zo maar door... nu laat hij die van 22:00 iig vallen.
Krijgt hij geen nachtvoeding meer dan? Dikke kans dat wanneer je gewoon een nachtvoeding geeft, hij daarna weer verder slaapt en je al met al meer slaap krijgt dan wanneer je hem laat liggen. Het is heel normaal dat kindjes op deze leeftijd nog een nachtvoeding vragen, ik vind de tijd tussen de avond en ochtendvoeding best lang. En wat anderen ook zeggen, ik zou de pap weglaten. Veel kindjes krijgen hier toch wat krampjes door, zou dan gewoon nog een bv geven. Lekker vet, doordat je een uur ervoor ook al hebt gevoed. Kunnen ze lekker op slapen en licht verteerbaar, zodat hij geen last van zijn buikje krijgt.
Hier altijd rond uurtje of 3/4 wakker...als ik m een fles geeft slappt hij weer verder....maar hij heeft eigenlijk geen honger zit al aan zn tax kwa eten en drinken en hij weegt al bijna 10 kilo dus hij moet t eigenlijk zonder fles doen vannacht werd hij 4u wakker heb m gewiegd bij me en is uiteindelijk kwart voor 5 in slaap gevallen en slaapt nu nog....dus idd GEEN honger.... Helaas is mn oudste dochter net wakker geworden dus weinig slaap gehad... Sommige mensen geven t advies hem te laten huilen...punt 1 dan heb ik 3 kinderen wakker....Punt 2 vindt dat heel erg moeilijk hij is nog zo klein...voor het zelfde geld heeft hij WEL ergens last van?? Ik vind het ook niet erg dat hij wakker word maar t breekt best op om elke dag eigenlijk om 4u al op te zijn.... Dus ik lees mee voor adviesjes!!! X
je kan een baby zeker niet laten huilen ze huilen echt niet voor niks denk ik altijd dus ik negeer zulke adviesjes ook altijd maar
ook zo'n leuke lastige situatie dus... handig hoor zo'n ritme... hoe ging het doorslapen bij de andere 2?
Ja idd...dan sta ik liever even op voor t hummeltje......snap niet dat mensen dat kunnen.... Mijn oudste dochter sliep tot 1 jaar niet door maar die kon ik dr speentje geven en sliep weer verder!!ze wordt nu nog regelmatig wakker snachts!! De Skye slaapt voorbeeldig die geeft geen kik snachts GELUKKIG haha En Jax wil ook geen speentje of iets....dus tja....moeilijk...ben al flink aan t bijvoeden overdag wat langer op houden...we zullen zien...t blijft toch moeilijk! Jullie ook succes!
vaak is het heel erg lastig om aan te geven waarom ze wakker worden. Tycho heeft vanaf de 19weken sprongen een hele periode ineens lopen spoken 's nachts... Wij hebben van alles geprobeerd maar niks hielp: te warm/te koud. wel/geen slaapzak,wel/geen dekentjes, wel/geen papfles, wel/geen late fles (23uur), wel/geen nachtvoeding, bedje aan de andere kant van de kamer, late fles beneden op de bank/in zn eigen kamer in de schemering,en ga zo maar door! Helemaal niks hielp! Ja 1 ding: hem bij mn schoondouers brengen standaard voor 1 nacht in de week (de nacht dat ik de volgende dag moest werken) zodat we in ieder geval beide 1nacht konden doorslapen. En voor Tycho werkte dat ook want hij sliep bij mn schoonouders ALTIJD door! We hebben zelfs getwijfeld om hin bedje naar ons te halen om te zien of hij het matrasje wel lekker vond liggen hahaha. OW en de avond dat ik mn verjaardag vierde sliep hij ook door (misschien vond hij het wel te stil 's snachts??) Maar toen ineens na een maand of 3 kwam alles samen: meneer ging tijgeren,kruipen,zitten,optrekken en aan de meubels lopen en toen waren de slapeloze nachten voorbij! (nu alleen af en toe nog een gebroken nacht door tanden/kiezen/verkouden of ziek zijn enz) Dus ik heb geen advies of tips voor je, maar ik snap wat je bedoelt. xx
overigens heb ik Tycho ook NOOIT laten huilen. Wat het cb me wel adviseerde (want ja baby's moeten leren dat mama en papa 's nachts slapen en dat ze dan geen aandacht krijgen) Het CB zei dat het een nacht of 5 zou duren en dat het dan wel klaar was en dan zou hij vanzelf weer gaan doorslapen! Nou Tycho sliep gelukkig altijd met zn speentje weer in. Dus wij kozen ervoor om er gewoon 4-5x per nacht heen te gaan en zn speentje in zn mond te doen en het maar op zn beloop te laten want laten huilen daar doen we niet aan! Binnen een minuut was je weer terug in bed en kon je weer verder slapen voor zolang het duurde! xx