Ieder z'n porotomonee is anders en wij hebben een wisselend inkomen (ivm diensten van manlief, kan wel 500-800 per maand schelen soms!) en in goede maanden houden we net wat over, in dure maanden of bij weinig werk komen we 100.- te kort (dan verkopen we BV wat op markt plaats en eten we wat goedkoper, fietsen we vaker...)
Er is ook een verschil tussen je leefstijl aan kunnen en willen passen. Als je al alles wat in je macht ligt doet om te besparen en je komt nog te kort dan heb je echt een tekort! En als je gewoon met alle luxe als voorheen wilt blijven leven kom je alleen te kort voor je leefstijl, maar dat is dan mijn inziens een keuze... Dan leef je gewoon boven je stand op dat moment.... en 900 euro overhouden (dus vaste lasten etc er al af). Dat is dan echt wel ruim! Daar zou je echt prima van kunnen leven en nog best wat luxe behouden in mijn ogen.
Dat gaat prima lukken. Als je zou blijven werken, zou je salaris voor een deel naar de kinderdagopvang gaan Denk dat wij zo'n 600 uitgeven, naast de 'essentiele' vaste lasten (dl heeft inmiddels wat activiteiten die niet essentieel zijn, maar wel geld kosten). Verder wisselt het erg per maand.
Jezus man! Dat is ons gezamelijk inkomen per maand. (Ik werk 24 uur pw) Er zullen niet veel mensen zijn hier in NL die dit bedrag met aftrek van vaste lasten maandelijks overhouden. Desalniettemin zal het voor jou even flinke stap terug zijn, en begrijp is best dat het wennen is.
Ik vraag me af hoe jullie dit berekenen? Is dat dan jullie salaris min de vaste lasten, boodschappen en sparen? Ik schrik erg van wat mensen over houden dus ik vraag me af hoe het berekent word door jullie?
Ik ben geen thuisblijfmoeder maar wel alleenverdiener sinds m'n scheiding. Ik heb een tijdje rond moeten komen met dat ik maar 200 euro per maand overhield na aftrek van alle vaste lasten. En dan voor de duidelijkheid. Dan bedoel ik vaste lasten + boodschappen. Verder niks. Nu was is het daarvoor wel anders gewend. Twee inkomens, ook al verdiende ex-man wel minder dan ik. Ik moet zeggen, met geen/ nauwelijks spaargeld en zo weinig overhouden. Ik werd daar behoorlijk gestrest van. Steeds puzzelen met de boodschappen, alles in de aanbieding kopen, met angst en beven je auto naar de keuring rijden. Dus ja, van geld word je niet gelukkig vind ik ook echt een dooddoener. Ondertussen heb ik gelukkig wel stappen kunnen zetten. Hypotheek overgesloten zodat ik minder rente betaal. Geploeterd om lopende leningen zo snel mogelijk af te lossen. Abonnementen weg gedaan etc. En ben meer gaan werken, dus meer inkomen. Ik hou nu zo'n 900 euro over iedere maand. Maar... Dat is ook omdat ik mijn vaste lasten zo laag mogelijk wil houden en daar veel energie in steek. Ik woon dus in een klein huis met lage hypotheek. Heb een strict boodschappen budget, kleding koop ik in de sale en bij h&m, primark etc. De kachel gaat niet hoger als 19 graden etc etc. Ik koop weinig leuke dingen voor mezelf. En van die 900 moet ik nog wel sparen, cadeautjes kopen, kleding kopen, de kapper, keer naar de Action, dagje uit etc. Maar goed, ik vind dat nu niet erg om zo te leven. Als ik eenmaal weer eens een leuk bedrag op de spaar heb staan misschien dat ik dan wat minder streng voor mezelf word. Maar die zenuwen van net aan rond kunnen komen vond ik echt afschuwelijk.
Voor mij is dat salaris min vaste lasten en boodschappen. En van wat je overhoud doe je een deel sparen en een deel uitgeven. Tenminste zo doe ik het.
Als je zulke bedragen overhoud en dus elke maand kan sparen heb je t volgems mij prima voor elkaar!! Ik kan je vertellen dat ondanks dat mn man fulltime werkt,ik part time, de oppas gratis is, we afgelopen jaar niet hebben kunnen sparen!
Wij houden maandelijks 800 over, 400 sparen, klein beetje uitgeven aan 'leuke' dingen of broodjes buiten de deur, hobby, of draagdoek. Het overige gaat ook op de spaar
Ik had het over 900 euro (wat uiteindelijk 700 is omdat ik bezinegeld was vergeten te verrekenen) wat ik uiteindelink over heb per maand na vaste lasten, boodschappen, luiers, benzine en dat soort dingen. Dus die 700 moet ik nog van sparen en leuke dingen van doen en kleding kopen etc.
700 euro over, 100,- aan kleding, 100,- aan uitstapjes dan heb je nog 500,- om te sparen. Of 400,- als je nog wat "vrij te besteden" wilt hebben. Zou ik blij mee zijn 😊 Wij verdienen per maand datgene wat je eerder per maand over hield en we houden soms 200.- over maar regelmatig niets, er moet nog zoveel gebeuren na een verhuizing en auto onderhoud op z'n tijd etc. Maar ik klaag niet, bij nood kan ik altijd m'n ouders vragen te helpen als er nieuwe schoenen voor de kids nodig zijn oid.
Ik ben dan geen tbm, maar we houden ongeveer 1200 euro per maand over. Tenminste in theorie Onze inkomsten minus vaste lasten incl boodschappen, benzine, etc. Al lukt het mij al maanden niet meer om te sparen... Nu moet ik wel zeggen dat we pas zijn verhuisd en we daarvan nog veel narekeningen van hebben en er ook nog steeds dingen in ons huis gedaan moeten worden. Onze baby heeft zowat iedere maand een nieuwe garderobe nodig gehad wat ook aan tikt. Dan moeten de oudere jongens weer schoenen hebben of broeken omdat ze weer thuis komen met gaten erin en ja zo blijf je maar doorgaan Ben blij als ons huis dadelijk voor de zomer helemaal af is. Dat zal een hoop schelen.
Toen ik nog fulltime werkte hielden wij ook zeker 3000 over.. Nu werk ik nog maar 13 uur, en ja ik heb moeite met het stukje inkomen wat ik mis.. We waren een bepaalde leefstyle gewend, en dat even omzetten is lastig. Wij gingen wekelijks uit eten, soms wel 2x pw. Gingen elke maand wel een weekendje weg. Shoppen als ik zin had deed ik ook.. En nu moet ik dat ineens allemaal berekenen.. Of soms zelfs overslaan.. En tja, dat is wennen 😁 Helemaal omdat we een nieuwe auto gekocht hebben, 1/4 Vd hypotheek ingelost hebben voor lagere maandlasten.. En die nieuwe auto en 1/4 hypotheek moet ook weer terug op de spaarrekening.. Sommige zullen het schandalig vinden, ergens is dat het ook want er zijn zat gezinnen die met minder moeten doen. Maar ik denk ook oh zo vaak, die spaarrekening die we hebben.. Waarom zou ik niet leven? Als ik nu ga laat ik m'n kinderen een hele leuke erfenis na, en zolang ik leef wil ik ook genoten hebben van het geld waar ik voor gewerkt heb.. Dus ja ik vind het wel dubbel..
Wij hebben heel stuk minder... Denk 100 euro over....word 200 gespaard... Kinderen krijgen kleding via kinderbijslag ... Wij hebben al denk ik 2 jaar geen nieuwe kleding meer gehad.... Soms vragen we voor onze verjaardag nieuwe kleding... Enige waar wij niet op bezuinigen is schoenen....mijn man en ik 1x per jaar nieuwe kinderen zodra nodig...en vaak ivm goede schoenen kosten doe rond 70 euro..dan nog 30 extra geld... Maar ja net minder net zo gelukkig....over paar jaar komt er weer meer geld in de ka...naar dan ook max 500 over.....