Tips gevraagd voor de aanschaf van een kinderstoel: * wel of geen tuigje? * stokke of andere meegroeistoel (en waarom)? * is de tripptrapp echt z'n (vele) geld waard? * tot wanneer is een babyset en/of kussenset nodig/handig? Vereisten: * geschikt voor kindje (7,5m) met spreidbroek * voetenplank Alvast bedankt!
Tuigje is afhankelijk van het kind, Hier hebben we een stokke staan maar die is al heel oud(19 a20 jaar al) dus geen ervaring met het nieuwere babyzitje. Kussen zou wel handig zijn , merk dat de oudste 2 kinderen dat missen (vinden de stoel wat hard)maar zou het nu niet meer aanschaffen. De jongste zit nu in een tiamo stoel en ik merk echt verschil erin.stokke is beter en steviger ,minder kiertjes waar rommel tussen gaat zitten. Het zit en voetplankje kunnen beide aangepast worden aan het kindje zowel in hoogte al diepte.en je gebruikt het echt lang. De oudste van 5 zit er nog regelmatig op.terwijl we hem eigenlijk hebben staan voor de middelste. Met een spreidbroekje heb ik geen ervaring dus dat kan ik niet vertellen. Maar ik vind stokke wel het geld waard en ze zijn ook goed verkrijgbaar via marktplaats.
Ik ben ook erg blij met onze tripptrapp. Babyset gebruiken we nog steeds (zoon is 19 maand), kussentjes niet meer zodra hij zonder ook goed zat, die werden alleen maar vies. Tuigje hier ook nooit gebruikt ivm veiligheid. Als je kindje zich verslikt wil je hem er zo snel mogelijk uit willen halen, niet ook nog een tuigje los moeten halen. Hij heeft nog nooit een poging gedaan eruit te klimmen. Wel ging hij soms staan, maar omdat het plankje precies op de goede hoogte stond, kon hij nooit heel hoog komen. Momenteel blijft hij eigenlijk altijd gwoon zitten.
Hier klommen ze met 6mnd al eruit zonder tuigje, dus tegen een tuigje zeg ik hard JA! Hier hadden we een Ikea Antilop met tafelblad vanaf 6mnd, kon ik makkelijk het eten op het blad zetten zodat ze zelf konden eten (en knoeien ) heel makkelijk met schoonmaken. Vanaf ongeveer 2jr de TrippTrapp, maar dan zonder tuigje/zitje etc, dus puur de stoel. Met eten zaten ze dan soms wel nog in de Antilop, beetje afwisselend - afhankelijk van hoe goed ze bleven zitten op de Stokke TT.
Ik had op mp de Nuna Zaaz meegroeistoel gekocht. Zoontje kon er goed in zitten. Alleen ik werd helemaal gek van al het eten dat in bepaalde kieren ging zitten. Dus dag dure stoel, welkom Ikea's Antilop. Prima stoel wat mij betreft. Hij is licht en dus makkelijk mee te nemen/te verplaatsen, makkelijk schoon te houden, en heeft een 3-punts tuigje, is uit elkaar te halen en zeer stabiel. Met de ikea zitverkleiner kan een kindje vanaf 6 mnd er al goed in zitten. Oh en het allermooiste: hij kost geen drol
Wij hebben een trip trap via Marktplaats (stonden er toen veel op). Meisje is nog geen 6 maanden en zit nog wankel dus ze zit nog in de newbornset. Binnenkort gaat ze in de babysit wat mij betreft zonder tuigje, maar wie weet hoe wild ze wordt