even een vraagje, Mijn zoontje is 4.5 maand, de ene keer word hij s'nachts pas om 6.00 wakker maar ook vaak om 4.00. We maken hem sávonds om 22.00 wakker voor de laatste fles. En dan slaapt hij eigenlijk al heel erg vast en is dan behoorlijk chagerijnig dat hij wakker gemaakt word. Ons schema is: gister bijvoorbeeld. 4.00 9.00 13.00 17.00 19.30 22.30 hij krijgt 150/6. Ik krijg er gewoon nog steeds geen groter flessen in, als hij niet meer wil slaat hij gewoon de fles weg. En ik ga hem ook niet volstoppen als hij niet meer wil. Is tegen mijn principe in. Zou ik een heel andere schema moeten handhaven of gewoon iets doen met die laatste fles. Oja rijstebloem werkt hier helemaal niet. Heb ook geprobeerd om hem om 23.30 wakker te maken voor de laatste fles maar dan komt hij gewoon om 3.00 s.nachts. ALS IEMAND TIPS HEEFT HEEL GRAAG... groetjes rensje
Weet je zeker dat hij wakker wordt van de honger? Ons zoontje werd tot 2 maanden geleden ook altijd wakker rond 04.00 uur 's nachts. Ik gaf hem toen altijd de borst. Tot ik op een keer zó moe was dat ik hem zijn speentje gaf, onder het mom van 'dan kan ik zelf misschien nog even een paar minuutjes slapen'. En, verbazend genoeg, hij viel weer in slaap, en sliep nog eens drie uur door!!! Toen bedacht ik me dat hij dus wellicht meer wakker werd van een stukje gewenning c.q. het ritme dat hij had, en dat ik dus die nachtvoeding best over kon slaan! De nacht daarop heb ik hem dus weer een speentje gegeven rond die tijd, dat pikte hij zonder te huilen en hij sliep braaf weer verder. En dat duurde zo een paar dagen (max. een dag of 4-5) en toen sliep hij 's nachts lekker door. Overigens kreeg hij borstvoeding, en op dat moment meen ik inderdaad ook nog 5 voedingen op een dag geloof ik. Ben kort daarna overgestapt op flesvoeding en toen zat hij al vrij snel (veel vroeger dan gemiddeld) op 4 voedingen van 210 CC water met 7 schepjes voeding. Misschien heb je hier iets aan?
Nou ja als zijn fles leeg gaat dan zal hij wel trek hebben. De enige tip die ik heb is niet teveel op focussen dat hij nog niet door slaapt al vind ik dat hij het heel netjes doet. Geen enkel kind is gelijk en door slapen is geen must voor die kleintjes. Het is niet leuk om er uit te moeten maar doorslapen is echt een luxe. Het enige wat je een keer zou kunnen proberen is hem niet wakker maken voor de laatste fles omdat je kans heb dat je hem uit zijn diepe slaap haald iedere keer en dan is het moeilijk weer goed weg te zakken. Je zou ook een vaster schema kunnen gaan maken en dat je dan de voeding die je nu om 19.30 uur heb gegeven om 21.00 laat drinken. Ik geef bv en ik heb voor het eerst in 2 weken weer een nacht door kunnen slapen. Ik kijk met de nacht of ik er uit moet of niet en probeer er niet teveel op te focussen dat het al zo laat is en ik er weer uit moet.
Wat Kimmeding als laatste zegt, ben ik het helemaal mee eens. Niet te veel op focussen; ons zoontje slaapt dus 's nachts wel heel goed maar is overdag zo goed als de hele dag wakker (en dus aan het eind van de dag moe en daardoor niet altijd even gezellig). Alles al geprobeerd, maar niks lijkt écht te helpen. In het begin was ik daar best veel mee bezig, maar nu laat ik het gewoon los en zie wel wat de dag brengt. Geeft veel meer rust! En dat heeft denk ik zijn weerslag ook weer op je kindje. Makkelijker gezegd dan gedaan natuurlijk, maar ik geloof dat het wel zo werkt!
Wij leven in luxe , Esmee sliep na 7 weken meteen al de nachten door van 19.00 tot 07.00. Tuurlijk horen wij haar ook wel eens eerder wakker worden hoor. Maar ze valt dan ook nog wel weer in slaap. In de kerstvakantie had ze een periode dat ze wakker werd als wij naar bed gingen. We haalden haar er dan wel uit, verschoonden de luier en gaven dan nog wel eens wat melk. Maar ze had het door en wilde dit elke avond. Gezellig bij papa en mama in bed, we hadden beide vakantie dus alle tijd. Maar toen ik merkte dat ze eraan gewend raakte had ik iets van, dit gaan we niet doen he. Dus we lieten haar gewoon liggen, ze jammerde even door als het licht uit ging maar sliep uiteindelijk ook wel weer. Als we haar eerder dan 07.00 horen kijk ik het aan. Ik sta niet meteen op om naar haar toe te gaan. Maar ik wacht nog wel een halfuur. Huilt ze dan echt, dan is er iets anders aan de hand en haal ik haar op. Aan haar huil hoor ik precies wat ze wil hahaha. Wel makkelijk soms.
Hahaha, zo gaat het hier precies hetzelfde. Ze slaapt hier de hele nacht door, maar overdag eigenlijk weinig. Lukt me soms om haar twee uurtjes naar bed te brengen. Maar als gevolg, vanaf 17.00 zooo vervelend. Ze is dan zo moe, dat ze alleen maar wil slapen. We eten nog wel met z'n drieen. Want ik laat mijn eten niet verstoren door haar. Ze moet gewoon wachten tot wij klaar zijn, en dan hebben we alle tijd weer voor haar! Maar juist al je je daar zelf ook druk om gaat maken, werkt het helemaal niet meer. We geven haar ook geen speelgoed, geen tv aan, want dan went ze daar ook aan en is tegen ons principe. Ach, het zal vanzelf beter gaan.
Inderdaad, de aanhouder wint zeggen ze he. Grappig dat het op meer plaatsen zo gaat als bij ons. Wij luisteren 's ochtend ook vanaf 06.30 uur naar de praatjes van ons aapje. En rond 07.00 uur is 'ie echt klaar met buurten en wordt het jammeren. Dan even in het bed van papa en mama naar 'Harrie en Koko' kijken (ik had überhaupt nooit gedacht dat ik ooit zou weten wie 'Harrie en Koko' zijn ) terwijl mama zich aankleedt, en daarna frisse luier, kleertjes aan en hopsakee, flesje erin. Klaar voor de nieuwe dag, ons Duracell Konijntje is dan weer opgeladen .
hee meiden, bedankt voor jullie reactie, dat speentje heb ik dus geprobeerd en de ene nacht pikt ie dat dus wel maar de andere nacht echt niet. En ons mannetje jammert dan niet nee hij krijst echt heel hard. Iedereen in huis word er wakker van. Vannacht heeft hij gewoon nog effe 180 cc gedronken. Denk toch wel dat hij dan honger heeft anders drinkt hij niet zoveel. Zal het proberen los te laten. Misschien komt dat wel omdat hij nog steeds op 5 a 6 voedingen zit. Hij drinkt dus liever kleinere beetje als in 1 keer zoveel. Sinds gister drinkt hij ineens wel 180/6 cc. Zou het misschien ook met een sprongetje te maken hebben. Sávonds is het hier nu ook drama die begint om 19.00 en is pas stil rond 21.00. En dan valt hij als een blok in slaap. Dit deed hij eerst ook nooit, en hij heeft wel een tijdje gehad dat hij doorsliep. trouwens ons mannetje is overdag ook geen slaapkop hoor, ben blij als hij 1 uur tussen de voedingen door slaapt. groetjes rensje