Melassie voor het schoonmaken van de mond van een baby

Discussie in 'Verzorging' gestart door mstuurland, 2 nov 2013.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. mstuurland

    mstuurland Nieuw lid

    14 okt 2013
    1
    0
    0
    NULL
    NULL
    Hoi, mijn kleintje is hals surinaams/half nederlands. En we proberen haar zoveel mogelijk mee te geven van beide werelden.
    Nu is een surinaams gebruik om de mond te wassen met melassie. Dit iseen product gemaakt van suikerriet. Je kunt hier goed de aanslag op de tong mee schoonmaken.
    Mijn vraag is heeft hier iemand ervaring mee en wat zijn de huidige standpunten over het gebruik hiervan?
    Ik vraag me af of het goed is voor het gebit, wat het met de smaakontwikeling doet en of het slecht is voor de darmen.
    Graag zou ik ook de mening van iemand willen hebben met ervaring hiermee en met surinaamse achtergrond.

    Alvast bedankt.
    Groetjes
     
  2. Patrijs1981

    Patrijs1981 Fanatiek lid

    22 dec 2011
    2.011
    1
    36
    Draagdoekconsulent
    Woerden
    Ik ken het gebruik, maar weet niet de voor/nadelen. Ik gebruikte borax glycerine. Zowel voor schoonmaken als spruw. Dit op advies van mijn Surinaamse oma die vroeger apothekersassistente was en aangaf dat dit een fijner product was dan malassie. Of dit waar is weet ik niet. Het hielp wel super goed tegen de spruw. Verder ook op haar advies het mondje dagelijks 'gepoetst' met een gaasje gedrenkt in afgekoeld gekookt water. Dit om slijm en melk resten te verwijderen.

    De borax glycerine deed ik op een wattenstaafje.
     
  3. Patrijs1981

    Patrijs1981 Fanatiek lid

    22 dec 2011
    2.011
    1
    36
    Draagdoekconsulent
    Woerden
    Malassie is een restproduct dus vandaar dat ik dit niet wilde.
    Maar nogmaals, ik durf niet te zeggen of het goed of 'slecht' is.
     
  4. Sandana

    Sandana VIP lid

    9 jan 2012
    5.682
    5
    38
    Vrouw
    Verpleegkundige
    Onder Eindhoven
    Ik denk niet dat dit goed is voor het gebit, er zullen vast nog genoeg suikerresten in zitten als het van de suikerriet gemaakt is. En zoals men weet is suiker/glucose funest voor het gebit.

    Oh... even erbij zetten, ik vond dit nog
    http://www.mamjo.com/forum/index.php?topic=42750.0;wap2
     

Deel Deze Pagina