Jaaa, we krijgen een pup...maar hoe zit dat ook alweer???

Discussie in 'De lounge' gestart door PenK, 19 jan 2012.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. PenK

    PenK VIP lid

    20 jan 2006
    6.275
    521
    113
    Misschien een beetje een stomme titel, maar wie helpt ons even op weg.
    Over drie weken komt onze pup (een kruising), ze is dan 8 weekjes jong.
    Van jongs af aan hebben wij altijd al een hond in huis. Maar gezien onze vorige hond 15 jaar mocht worden is een puppie alweer een hele tijd geleden;)

    Ik heb al een boekje bij de bieb gehaald, lees veel op internet, om mijn geheugen weer even op te frissen.

    Welke hondenbezitter/liefhebber/kenner helpt mij met wat practische dingen;
    1) Een bench of niet? (dat was 'in mijn tijd' nog niet, dus voor mij geheel nieuw, ik lees er veel positieve verhalen over, dus graag jullie mening/raad gevraagd!)

    2) In het begin hetzelfde voer krijgen als ze gewend zijn en dan langzaam overstappen naar????

    3) Wat voor speeltjes in huis halen?

    4) Naast een eventuele bench ook nog een lekkere mand of hondenkussen aanschaffen?

    Daarnaast zijn alle do's en dont's momenteel welkom. Zoals ik al zei; met honden veel ervaring, met pups moet ik diep gaan graven in mijn geheugen wat eigen ervaring betreft.

    Maar wat hebben we er zin in. Ze is van harte welkom en we kunnen haast niet meer wachten!!!:)
     
  2. sandraske

    sandraske VIP lid

    23 jul 2010
    14.043
    0
    0
    Noord-Brabant
    1 ja ik zou een bench aanschaffen, onze hond ziet het echt als zijn plekje. Hij ligt er nu nog vaak in maar dan met deurtje open. In de bench = hond met rust laten voor de kids ;)

    2 meestal krijgen ze puppyvoer vanuit de fokker, wij hebben dat doorgegeven tot bijna 1 jaar, daarna overgestapt op volwassen brokken van hetzelfde merk.

    3 speeltjes, wij hebben meteen een soort knuffel gegeven met een piep erin, die is er nu nog (enigzins gehavend na vijf jaar) en wat kauwspeelgoed. Hier ook heel veel ballen omdat onze hond nogal een ballenfanaat is. Kijk uit met dat gevlochten touwspeelgoed, onze hond heeft een keer eentje opgegeten.

    4 wij hebben geen mand, wel een wat dikker kleed/kussen wat in de bench past. Dat sleept hij het hele huis door als hij ergens anders gaat liggen dan in de bench

    verder nog tips: puppycursus!!
     
  3. Lous1982

    Lous1982 Actief lid

    22 jun 2011
    322
    1
    16
    Docent Nederlands
    Groningen
    Hoi!!

    Leuk he, een pup!! Wij hebben een labrador en hij is nu 2 jaar. Ik kan me nog goed herinneren hoe het was toen hij net kwam, het is tenslotte nog niet zo heel erg lang geleden. Ik heb wel wat tips voor je!


    1. Wij hebben in het begin een bench gehad, met een lekker kussentje erin én met een doekje met zijn mamma's geur erop (kregen we mee maar je kan ook zelf een doek meenemen en deze even over de mammahond heen wrijven). Ook hadden we er een waterbakje in. In de bench sliep hij enige tijd. Hij stond naast ons bed en als hij 's nachts wat piepte (vooral in het begin) dan praatten we even tegen hem en staken onze hand er even in om hem te aaien. Na een tijdje lieten we het deurtje van de bench open zodat hij kon liggen waar hij zelf wilde (we woonden toen nog gelijkvloers, in een appartement). Een bench is wel erg lekker, het is rustig en veilig en honden vinden een eigen plek erg lekker. Bovendien zal een hond zijn eigen nest niet bevuilen dus helpt het goed in de zindelijkheidstraining. Een paar nachtjes hebben wij hem 'nachts uitgelaten, dit ging al snel erg goed en hij sliep door (net een baby, he, haha!).

    2. Wij hebben lang het merk gegeven dat de fokker ook gaf. Als je een ander merk wilt, dan kun je steeds wat mengen tot je op den duur volledig het nieuwe voer geeft.

    3. Wij hadden wat balletjes en een touw. Let wel op dat de balletjes goed stevig zijn, die puppytandjes gaan overal doorheen. En een Kong is ideaal! Moet je maar eens op googelen! Heb je in allerlei formaten en ze zijn er dol op.

    4. We hadden en hebben ook een lekker hondenkussen en een mooie mand. Maar hij ligt ook graag op de vloer. uiteraard is de bench nu allang het huis uit ;)

    Als me verder iets te binnen schiet, dan laat ik het weten!

    Succes!!
     
  4. justme1974

    justme1974 Fanatiek lid

    20 jan 2009
    3.822
    2.003
    113
    Welke hondenbezitter/liefhebber/kenner helpt mij met wat practische dingen;
    1) Een bench of niet? (dat was 'in mijn tijd' nog niet, dus voor mij geheel nieuw, ik lees er veel positieve verhalen over, dus graag jullie mening/raad gevraagd!) Ik heb geen ervaringen met een bench, maar het schijnt goed te werken.

    2) In het begin hetzelfde voer krijgen als ze gewend zijn en dan langzaam overstappen naar???? Waarom overstappen? Wat krijgt de pup nu? Vertelt de fokker je dat niet? Toen ik mijn hond kocht, kreeg ik een compleet voedingsschema mee. Begon met vijf keer per dag bepaalde hoeveelheden, etc. etc.

    3) Wat voor speeltjes in huis halen? Koop nu alvast een speeltje en geef dat aan de fokker. Dan zit de nestgeur er nog aan als je hem meekrijgt en dat zal zeker in het begin heel fijn zijn voor de pup. Koop iets waar geen knoopjes en frutsels aan zitten. Niet te hard ook voor het melkgebit. Geen tennisballetjes, die knagen ze kaal en komt in de darmen te zitten. Levensgevaarlijk dus. Flostouw ook nog niet aan beginnen, is nog niet goed voor het melkgebit. Met trekspelletjes ook niet te hard trekken. Gewoon een zachte knuffel, een doek. Dat is genoeg.

    4) Naast een eventuele bench ook nog een lekkere mand of hondenkussen aanschaffen? Ligt aan het ras. Ik krijg die van mij echt niet op een kussen. Die heeft het dan veel te warm. Als je een bench gaat gebruiken zou ik niet nog een aparte mand of kussen aanschaffen. De bench zal zijn plaats worden. Als je meerdere plaatsen gaat creëren, kun je problemen krijgen in de duidelijkheid en in de situatie terecht kunnen komen dat de hond dus bepaald waar zijn plek is en dus een dominantie-probeem. Niet handig. Maak geen minimens van je hond, maar laat het gewoon een hond zijn. Die hond ziet echt niet dat het een mooi bruin en zacht kussen is of een oude deken. Het maakt hem niet uit of zijn halsband roze is of veel bling bling heeft. Dat maken wij er van en dat is leuk, maar hou het binnen de perken.

    Daarnaast zijn alle do's en dont's momenteel welkom. Zoals ik al zei; met honden veel ervaring, met pups moet ik diep gaan graven in mijn geheugen wat eigen ervaring betreft.
    Wat voor riem heb je gekocht? Is de hond al gechipt? Welke entingen heeft hij al gehad? Heb je je al opgegeven voor een goede cursus? Daar zit ook theorie bij, waar je veel aan zult hebben. En eh.. wat voor hond is het eigenlijk?

    Maar wat hebben we er zin in. Ze is van harte welkom en we kunnen haast niet meer wachten!!!:)
     
  5. Lous1982

    Lous1982 Actief lid

    22 jun 2011
    322
    1
    16
    Docent Nederlands
    Groningen
    Inderdaad @sandraske, puppycursus! Dat is leuk en nuttig!!! Die trucjes kun je ze echter zelf wel leren maar het gaat vooral om het socialiseren.
     
  6. PenK

    PenK VIP lid

    20 jan 2006
    6.275
    521
    113
    Bedankt meiden, dat zijn al veel tips!

    Zal op een aantal even inhaken;
    * Wat het overstappen van het voer bedoel ik dat ze nu puppyvoer krijgt van de huidige eigenaar (is een kennis van ons, geen echte fokker, wilde eenmalig een nestje van zijn teefje). Maar naarmate ze groter worden neem ik aan dat ze een andere samenstelling van voer nodig hebben.
    Ik herrinner me ook iets van onze vorige hond dat toen ze pup was iets van pap kreeg 's avonds?!

    * Een cursus ga ik zeker doen!

    * Ze is inmiddels gechipt en heeft de benodigde inentingen gehad.

    * Een riempje heb ik nog niet gekocht. Daar laat ik me zeker even goed voor adviseren in de winkel.

    En nog even over een bench; via google kom ik op tientallen aanbieders, van groot tot klein, van goedkoop tot duur. Waar moet ik, behalve het formaat, op letten?
    Is er een speciaal merk wat heel goed is?
     
  7. PenK

    PenK VIP lid

    20 jan 2006
    6.275
    521
    113
    Niemand?
     
  8. Skye

    Skye Niet meer actief

    Bedankt meiden, dat zijn al veel tips!

    Zal op een aantal even inhaken;
    * Wat het overstappen van het voer bedoel ik dat ze nu puppyvoer krijgt van de huidige eigenaar (is een kennis van ons, geen echte fokker, wilde eenmalig een nestje van zijn teefje). Maar naarmate ze groter worden neem ik aan dat ze een andere samenstelling van voer nodig hebben.
    Ik herrinner me ook iets van onze vorige hond dat toen ze pup was iets van pap kreeg 's avonds?!

    * Een cursus ga ik zeker doen!

    * Ze is inmiddels gechipt en heeft de benodigde inentingen gehad.
    Ze heeft nu pas 1 enting gehad! Jij moet de pup nog laten enten als ie 9 weken is en als ie 12 weken is!

    * Een riempje heb ik nog niet gekocht. Daar laat ik me zeker even goed voor adviseren in de winkel.

    En nog even over een bench; via google kom ik op tientallen aanbieders, van groot tot klein, van goedkoop tot duur. Waar moet ik, behalve het formaat, op letten?
    Is er een speciaal merk wat heel goed is?
    Er is nu niet echt heel verschil in de ene bench en de andere bench, behalve dat je even let op de stevigheid. De 1 heeft misschien 2 deurtjes en de ander 1 deurtje. Als je gewoon naar een dierenwinkel gaat, dan vind je daar vast een goede stevige bench. Echt slechte benches bestaan er denk ik niet
     
  9. Leonike

    Leonike Bekend lid

    21 nov 2011
    521
    2
    18
    Wij hebben een metale bench via witjesverzendhuis.nl
    Bevalt prima, is stevig.
    Houdt met de aanschaf van de bench rekening met de volwassen honden maat.
    Het is wel verstandig om een houten schot ofzo te maken om de bench de eerste periode kleiner te maken ivm zindelijkheidstraining (eigen nest wordt niet bevuild).
    Qua voer, verdiep je alvast in het voer dat je wilt gaan geven. Wil je brok voeren of vers? Wat krijgt de pup nu (en waarom).
    Kijk goed naar het soort puppycursus wat je wilt gaan doen. Bij sommige cursussun mogen de pups allemaal tegelijk los, in het kader van samen spelen. Dit heb ik regelmatig fout zien gaan, is niet leuk om te zien.
    Qua speelgoed hebben wij veel van kong, onze hond is nogal een sloper en kong is sterk.
    In de woonkamer ligt bij ons ook nog een mat. (de bench/mat is in de bijkeuken). Zo heeft ze echt een eigen plekje.
    Als we op visite gaan, nemen we ook altijd een mat mee.
    Neefjes en nichtjes (en straks ook onze kleine uk) hebben we geleerd dat als de hond op de mat ligt, ze niet met de hond mogen "spelen"/mogen aaien.
     
  10. Hopmarjanneke

    Hopmarjanneke VIP lid

    10 jul 2008
    13.548
    524
    113
    Vrouw
    Docent Frans (in opleiding)
    Duitsland
    Veel is al aangegeven.

    Bench: ja zou ik doen. En schaf er dan één aan waar je hond ook nog inpast wanneer deze op volwassen grootte is. Dus bij bijv een formaatje Duitse Herder, zou ik kiezen voor een bench van 107 cm. Deze kun je dan de eerste periode verkleinen met een grote doos, of zoals hier is genoemd een stuk hout.
    Wij gebruiken zelf geen benches omdat onze honden in buitenkennels zitten

    Voer: ik zou in eerste instantie het voer van de fokker gebruiken en dit evt doorvoeren tot ongeveer een jaar. Mocht je overwegen over te stappen dan is het schema van 25%, 50%, 75% een goede manier. Een week lang 75% "oud" en 25% nieuw. 2e week 50-50% en dan de derde week 75% nieuw en 25% oud.

    Je noemt pap???? Dat geven wij alleen aan de pups wanneer ze net overgaan van de moedermelk op vast voedsel, soort van brokkenpap (geweekte puppybrokjes evt icm puppymelk)

    Cursus: heel verstandig. De inzichten zijn in de loop van de jaren behoorlijk veranderd en je pupje leert er vooral veel hondengedrag.

    Entingen en ontwormingen zijn al genoemd.

    Riempje/halsbandje: neem ze niet teveel op de groei. Houdt er rekening mee dat je het eerste jaar wel 2 of 3 keer een andere halsband moet kopen ivm het groeien van je hond.
     
  11. PenK

    PenK VIP lid

    20 jan 2006
    6.275
    521
    113
     
  12. Skye

    Skye Niet meer actief

     
  13. AnneThamar

    AnneThamar Niet meer actief

    Welke hondenbezitter/liefhebber/kenner helpt mij met wat practische dingen;
    1) Een bench of niet? (dat was 'in mijn tijd' nog niet, dus voor mij geheel nieuw, ik lees er veel positieve verhalen over, dus graag jullie mening/raad gevraagd!)
    Ik zou het wel doen ivm zindelijkheidstraining, gewoon naast je bed zetten, zodat je wel kan aanraken en snel erbij zijn als er geplast moet worden. Hier werkte het als een trein, maar ja das bij elke hond verschillend.
    2) In het begin hetzelfde voer krijgen als ze gewend zijn en dan langzaam overstappen naar????
    Ligt eraan wat je wilt gaan voeren. Wij hebben van onze pup de brokjes opgemaakt die we bij de fokker meekregen. Daarna gewoon overgestapt naar vlees. Brokken kun je eventueel mengen met elkaar.
    3) Wat voor speeltjes in huis halen?
    In het begin niet te veel trekken ivm tandjes, en niet te wild laten rennen met de bal ed, dit ivm de heupen.
    4) Naast een eventuele bench ook nog een lekkere mand of hondenkussen aanschaffen?
    Wat jij wilt, maar de bench moet een veilige plek zijn, dus niet waar je hem voor straf heen stuurt.
    Wij hadden de bench in de slaapkamer staan, en in de woonkamer een mand. Later de bench verschoven naar de woonkamer, en toen hij zindelijk was mocht ie kiezen, na een tijdje lag hij alleen maar in zn mand en hebben we de bench weggehaald. (Vind het persoonlijk geen gezicht zo'n ding in de woonkamer)
     

Deel Deze Pagina