Kan iemand mij vertellen wat je ongeveer kwijt bent per maand aan onderhoud? Waar moet ik allemaal een denken? Hij zou dan buiten komen te staan.
Ik heb een binnenkonijn maar de kosten zullen niet veel verschillen Aanschaf Kooi tussen de 50 en 100 euro Eetbakje en drinktuit ongeveer 10.- Dan elke maand wat ik koop Kg hooi om te eten 1,50 Kg stro voor in de kooi 2,00 genoeg voor 4x verschonen dus 1maand Kg zaagsel als bedekking 2,00 ook genoeg voor 4x verschonen Eten Voor heb ik in verschillende prijsklasse. Zelf koop ik zelfschep voer bij de dierenwinkel 5 kg voor 4,00. ( doe je wel langer mee, denk 1,5 maand zeker) 2 snoep stengels 2,50 of zakje snoepjes max 3,00( niet perser nodig) Zakje extra lekkere en voedzame voeding zakje van 1kg voor 2,50. Krijgt hij als extra soms door zijn voer gemengd. Verder krijgt hij elke dag stuk appel of anders vers fruit/groente maar dat hoeft natuurlijk ook niet persee Houdt bij een mannetje rekening dat hij Kan sproeien en dat ruikt heel erg. Voor buiten niet echt een probleem Maar een eventuele castratie kost rond de 100 euro. Inentingen zijn ook nodig maar wordt niet door iedereen gedaan. Een een om Buiten los te lopen kosten op mp Max 15 euro.
Heb je al een hok? Dat is de duurste aanschaf. Wij zijn hier zo'n 10 tot 15 euro per maand kwijt aan voer en hooi/stro/zaagsel. En dierenartskosten vallen mee, mits je konijn gezond blijft.. Je moet met elk dier altijd rekening houden met onverwachtse dierenarts kosten als het beestje wat mankeert. Konijnen zijn geen dieren die gelukkig worden als ze alleen leven, dus eigenlijk moet er wel 2 hebben. Het mooiste paartje (minste kans op ruzie) is een gecastreerd mannetje en een vrouwtje. Castratie kost hier rond de 60 euro. Oja, wij laten die van ons wel inenten. Heb vroeger konijnen gehad en die kregen mixematose(?), nouuuu dat wil ik nooit meer meemaken
Maja82, inderdaad myxomatose, hier ook gehad ( nja toen ik nog thuis woonde en we konijnen hadden ) 2 van de 3 konijnen binnen een paar weken dood. erg sneu
Hok 150/200 euro (nieuw) je kan ook mp kijken Drinkfles eetbakje 10 euro Hooi/zaagsel/stro 15 pm Voer: zou een goed soort voer kiezen zelf gebruik ik science selective. Uit mijn hoofd voor 3,5 kilo 19 euro. Snoepjes etc etc beginnen we niet aan vind ik echt grootste onzin. Hier appels, witlof en wortels als bijvoeding vind ik genoeg Laat je ook geen lik/knaagsteen aan praten slechtste wat er is. Hou ook rekening met inentingen 2 keer in het jaar. Zeker als ze buiten staan. A 25 per konijn. Plus kosten die er nog bij komen als je nijntjes ziek worden. Daarbij raad ik je een koppeltje aan veel gezelliger.. asiel zit vol. Dus opzoek gaan naar geholpen mannetje en een vrouwtje. Succes
Niet teveel "nat" eten want dat is niet heel goed voor de darmen Genoeg vers hooi elke dag. Ik zou van die houtkorrels voor in de kattenbak op de bodem doen. Dat is erg fijn schoon te houden en helemaal geen nare geuren. Meestal hebben konijnen een vaste plek om de behoefte te doen. Dan kun je alleen dat gedeelte eerst schoonmaken en 1 keer in de maand helemaal. Ik was per maand rond 5-7 euro kwijt ( eten, hooi, korrels)
Eens per dag is niets mis mee hoor. Wel opbouwen ipv meteen bergen geven ivm diaree. Maar als konijn gewend is mag het elke dag gevarieert of van elk wat aan "nat" voer. Koolsoorten niet geven want dan krijg je last van gasvorming en dan is het snel afgelopen.
Wij hebben 2 konijntjes buiten staan. Het zijn 2 mannetjes. Allbei hebben we ze laten castreren. Dat was 50 euro per konijn. Ze hebben een groot hok van 200 euro ongeveer. Dan een etensbakje en 2 drinkflesjes (1 boven en 1 beneden) verder kopen we stro, hooi en zaagsel maar dan doen we vrij lang mee en kopen we gewoon bij de Welkoop. Wij hebben voer van beaphar een zak van 5 kg geloof ik is 25 euro. Daar doen we twee maanden mee. Ze krijgen bij ons 's ochtend een handje voer en 's avonds een handje voer. Tussendoor ook weleens een droog oud broodje, wat groente of fruit. Snoepjes en dat soort dingen lusten ze bij ons niet. Aan het hok zit een grote ren vast en die was 15 euro ongeveer. Ze lopen bij ons elke dag even lekker buiten in de ren. Verder hebben we nog een extra ren voor evt. Op het gras dat ze daar lekker kunnen spelen. (Ze mogen ook af en toe los in de tuin hoor). Wij hebben ook een aantal speeltjes in het hok en in de ren. Zoals balletjes met een belletje erin. Voetbal. Enz. Af en toe nemen we een stok mee uit het bos en daar knagen ze dan heerlijk aan. Knaagballetjes (gewoon van hout) kopen we ook af en oe en vinden ze heerlijk. Dan nog een bortsel setje is ongeveer 5 euro een hard borsteltje en een zacht borsteltje. En af en toe een anti vlooien kuurtje. Is ook niet zo gek duur volgens mij.
Volgens mij hebben ze bij de Rekenkamer een keer uitgerekend wat een huisdier kost De uitzending is vast wel te vinden via uitzendinggemist.nl.
Een konijn kost niet zoveel. Wij halen hooi van de boer, maar ze krijgt wel goede brokken. Buitenhok hebben we hier wel buiten staan, maar is nog nooit gebruikt. Manlief vond buiten houden zielig. Dus mocht je een hok van 2 verdiepingen zoeken voor een klein prijsje is i van jou!