Magere yoghurt smaakt vaak scherp zuur. Maar een baby mag ook geen magere zuivel, die geef je bij voorkeur vol. En dat smaakt een stuk minder zuur. Overigens, wij eten zelf geen toetjes, dus de kinderen ook niet. Hooguit soms een stuk fruit.
Voor de goede orde: er is geen wet die zegt dat je je kind geen magere zuivelproducten MAG geven. Wat bedoeld wordt is dat in magere zuivelproducten eigenlijk helemaal niets nuttigs zit en dat het voor de ontwikkeling van een kind veel beter is wanneer volle zuivelproducten worden aangeboden. Deze hebben ook veel meer smaak.
Hier sinds deze week yoghurttoetjes van Olvarit in de koelkast staan. Het is niet de bedoeling dit dagelijks te geven, maar af en toe als tussendoortje in de namiddag, na de fruitpap en voor de laatste fles. Is toch ook weer een nieuwe textuur die ze moeten leren kennen...
Ja wil dr ook niet mee zeggen dat als je er maar vroeg mee begint ze het wel lekker vinden hoor maar dat ging hier zo Hihi ja bv is natuurlijk ook veeeeel lekkerder Wat betreft magere yoghurt, hier krijgt ze dat wel. Maar meer omdat we dat zelf eten. Op het cb zeiden ze dat dat prima was, ze krijgt wel gewoon halfvolle melk en daar drinkt ze best veel van. En als ze een tenger kindje was geweest had ik misschien wel volle yoghurt gegeven.
Hier moeten we echt over op volle producten, Eva wordt steeds dunner en ik vind het een beetje te dun worden. Eva vindt kwark erg lekker, maar ik zie alleen volle kwark bij de AH, waar we eigenlijk nooit komen, maar toch maar gaan halen dus. Borstvoeding vindt ze nu helaas niet meer lekker, zou wel goed voor haar zijn, lekker vet
Ga ik binnenkort daar even kijken, is namelijk wel op loopafstand, de AH niet. En wandelen doe ik toch wel met de dames . Een jaar terug ofzo (toen Eva ook nauwelijks groeide terwijl dat wel moest eigenlijk) hadden ze geen volle kwark bij onze C1000, misschien nu inmiddels wel.
Mijn zoontje krijgt iedere dag een toetje. Iemand vroeg of kindjes dan niet erg vol zitten.. nou die van mij niet hoor!! Hij is zo'n klein vreetzakkie, hij eet eerst een heel bordje eten op en dan nog een flink toetje. Eerst gaf ik hem na het eten nog een flesje melk, maar ik ben al vrij snel overgestapt op yoghurt. Hij krijgt meestal volle yoghurt, heel soms kwark. Voor de afwisseling doe ik er heeeeel af en toe een scheutje roosvicee bij. Als ik het idee zou krijgen dat het toetje ten koste zou gaan van het eten, dan zou ik hem niet dagelijks een toetje geven, maar bij mijn zoontje is het en-en. Hij eet goed en is niet te dik, dus ik zie geen problemen.