Onze jongste heeft een klein maagje en een duidelijk idee over wat lekker is en wat niet. Daarnaast is het nogal een lichtgewicht. Hij eet op zich redelijk goed brood, 's ochtends begint hij er enthousiast aan, maar na een halve snee zit hij vol. Hetzelfde voor het middageten. Daarop doen we meestal boter en soms pindakaas, appelstroop of zonnatura jam. Tussendoor eet hij fruit, op een dag meestal 1 stuk, verdeeld over 2 momenten. Hij mag het onbeperkt, maar krijgt niet veel meer naar binnen. Zo rond 5-en heeft hij vaak ook trek, en als de oudste uit school komt ook. Maar wat te geven? Hij vindt soepstengel en rijstwafel heerlijk, maar hij mag eigenlijk wel wat meer vulling krijgen. Juist omdat hij elke keer kleine beetjes eet, zou ik graag wat voedzamers geven. Hij kan de calorieën goed gebruiken. Dus, hebben jullie ideeën? Noten is nog niet zo'n goed idee en verder kom ik alleen op erg suikerrijke ideeën (ontbijtkoek bijvoorbeeld). Prima voor een keer, maar wat extra afwisseling zou leuk en gezond zijn. Wij staan open voor suggesties.
Hij drinkt bijna alleen bv en zo'n 200 ml kv. We zijn aan het proberen hem wat sap en dergelijke te geven, maar hij vergeet dat hij het door moet slikken. Hij neemt een slok en laat de helft weer uit zijn mond lopen. Of we het nou in een bekertje, flesje of tuitbeker aanbieden, erg enthousiast wordt het niet ontvangen. Avocado bevat veel goede stoffen inderdaad. Misschien eens proberen.
Rietjesbeker? Stukjes komkommer, paprika, tomaatjes. Volle kwark met fruit mixen. Het boek Opperdepop?
Als je roomboter op een rijstewafel smeert, kom je ook al een heel eind. Of gewoon een extra stuk brood, al dan niet geroosterd, met roomboter.
In zo'n geval zou ik het geen 'tussendoortje' noemen, maar gewoon 'extra maaltijd'. Gewoon halve boterham, en dingen als olijven, avocado, banaan, etc.