Goedemorgen, Van de week ben ik bij het CB geweest met onze dochter van 8 weken. De jeugdverpleegkundige vond het opvallend dat ze nog niet goed volgde met haar ogen/hoofdje (zowel het gezicht van de verpleegkundige niet als een rood blokje niet) Ze draait zeg maar niet mee om je te volgen. Ik vroeg me af of er moeders zijn bij wie hun kindje hier ook later mee is/was? Ik moet over anderhalve week terug komen en maak me best een beetje zorgen nu. Ik probeer het nu te stimuleren (o.a. met zwart wit boekjes) en een enkele keer lijkt ze het wel te doen maar daarna niet meer. Zijn er toevallig moeders die dit herkennen?
Volgt ze jou wel? Kijkt ze in de richting waar je heen loopt? En draait ze haar hoofd wel prima beide kanten op? Spanning in het nekje? Voorkeurshouding?
Ze volgt heel af en toe wel met haar ogen. Maar niet in de richting waar ik heen loop. Ze kan haar hoofdje wel prima alle kanten op draaien maar doet dit niet om te volgen zeg maar. Volgens mij geen spanning in haar nek. En ze heeft geen voorkeurshouding met liggen.
Ben je inmiddels al weer terug bij het bureau geweest, en al wat meer duidelijk? Mijn zoontje van bijna 9 weken doet dit ook niet, wij worden zelfs doorgestuurd naar een oogarts.
Mijn dochter is prematuur en nu 8 weken(gecorrigeerd 1 week). Zij volgt juist goed met haar ogen maar niet met haar hoofd. In rugligging draait ze het hoofdje niet van links naar rechts of andersom. Ben benieuwd of iemand dit herkent...
Ja ik ben na 2 weken terug geweest en toen was het goed gelukkig. In die 2 weken heeft ze echt een flinke sprong gemaakt. Ik zag zelf ook al dat het stukken beter ging opeens dus ze is ws. gewoon wat trager als je het vergelijkt met de standaard haha. Overigens zei de kinderarts dat het pas zorgwekkend is als ze het met 3 maanden nog niet doen.
Mijn dochter draaide haar hoofdje in eerste instantie ook niet. Bij de tweede controle bij het CB deed ze het een klein beetje. Het was in ieder geval naar tevredenheid van de kinderarts (hoeft maar 30 graden te zijn begreep ik van haar) en dat was echt maar een klein stukje. Als jouw kindje gecorrigeerd pas 1 week is komt het vast helemaal goed!
Bij mijn dochter hetzelfde. Het hoofdje draaide niet met volgen bij 8 maanden. Maar gelukkig kwam het na twee welen vanzelf. Ik begreep dat 90 procent het met twee maanden kan en de andere baby’s meestal met drie maanden.