Het immuunsysteem van kinderen is uitontwikkeled ik geloof met 6/7 jaar, en de natuurlijke speenleeftijd is een jaar of 3. Dus dat klopt wel denk ik. De vraag is of die ontwikkeling beter gaat met poedermelk dan met melk en evt vitaminesuplement. (Het antwoord is dat dat niet het geval is denk ik ) Of er kindjes in derdewereldlanden overlijden aan kv vind ik, hoe erg het ook is, niet erg relevant voor deze discussie.
klopt. op zich kun je de opvolgmelk gewoon blijven gebruiken als dat handig is. je kunt het ook zelf drinken. het is niet beter of slechter dan koemelk uit een pak.
Wij gebruiken dreumesmelk voor ons veel te dunne mannetje omdat ik in de veronderstelling was dat daar meer energie, specifieke zaken voor dreumessen en vitamines inzitten, is dat niet zo dan? Is volle melk hetzelfde van samenstelling?
Zet de verpakkingen eens naast elkaar. Volle melk bevat meer calorien en meer vetten en meer calcium. Dreumesmelk bevat alleen veel meer suiker. Voor extra vitamines kun je beter gevarieerde voeding geven met evt extra multivit voor kinderen.
Bij ons geef consultatieburo aan dat de voorkeur opvolgmelk is. Ik ben wel met anderhalf a 2 jaar overgestapt naar de van kruidvat. Ik koop ze in de aanbieding en volgens mij is het goedkoper als gewone melk als je het om zou rekenen. Ik heb zelf autoimmuumziekte, dus geld maak mij niet zoveel uit, ik neem geen risico. gr brenda
Overigens gaven wij tot 18mnd kv, voor extra voedingsstoffen. Maar ik gaf altijd opvolgmelk nr 3, die bevat wel meer voedingsstoffen dan koemelk. Dreumesmelk echt niet, het is magere melkpoeder met vanillesmaak.
Onzin eerste klas! Onze zoon drinkt vanaf 11 maanden netjes ene beker melk bij de boterham. Wil hij deze niet helemaal, krijgt een plakje kaas als beleg en zorg ik dat hij yoghurt krijgt. In de ochtend krijgt hij nog pap (hij drink de gehele dag erg weinig, en met pap, heef thij toch weer 200 ml vocht) en dat doe ik wel van opvolgmelk. Maaaaar puur vanwege het binden. Papa bind nie tmet BV en gewone melk eerst koken (ben antimagnetron op de een of andere manier), vind ik echt vies en een gedoe. Ik gebruik wel d egoedkoopste van de kruidvat voor d epap. Puur omdat ik niet geloof in de Nutrilon voedingswaarden in d edreumesmelk.
Nogal logisch dat je er niet veel over terug kunt vinden op het www. Daar zorgen de fabrikanten wel voor.. Ik ben na 15 mnd bv gelijk overgegaan op koemelk.
ik ben bezig met het laatste beetje opvolgmelk op te maken, gewone melk wou ze niet en wil ze nog steeds niet. We hebben nu 's morgens bambix gemaakt met melk, maar ook dit wou ze weer niet. Ik vraag mij nu af wat ik beter kan doen, toch nog even verder gaan met opvolgmelk 3 of 's morgens maar een boterham. Alleen komt ze dan niet toe aan de hoeveelheid melkproducten. Als ik kijk naar mijn eigen situatie kan ik mij voorstellen dat het geen kwaad kan om nog even opvolgmelk 3 te gebruiken. Maar om dat 3 jaar te doen? Mijns inziens is dat allemaal overdreven, maargoed. Dat zegt mijn gevoel. Waarmo zou opvolgmelk beter zijn dan gewone melk?
Of het echt veel nut heeft: geen idee! Wel weet ik dat sommige kindjes gewoon liever opvolgmelk blijven drinken in plaats van koemelk. Zoontje van een kennis heeft tot zijn 8e verjaardag ongeveer opvolgmelk gedronken. 'Gewone' melk moest ie niet (nog steeds niet). Hij heeft er niets aan overgehouden en is bijna nooit ziek, maar of dat verband houdt....
Ik zie het als een soort vitaminepil voor dreumessen want dat spul zit vol met vitamines en mineralen. Maar nodig? Nee man. Die reclame zorgt ervoor dat mijn nekharen meteen omhoog gaan staan. "Ik dacht dat mijn sofie met één jaar al een grote meid was" *Braak*.
Een hoog braak-gehalte aan een reclame meegeven is een prima strategie. Dan blijft ie hangen en praten mensen erover.
Dat is waar. Bij mij was ie eigenlijk niet blijven hangen. Wél die reclame van "EN PAASHAASJES!?" Ohhh ggrrrnnngghhh ik kan mijn tv wel doormidden schieten.
Mijns inziens onnodig, die opvolgmelk tot het derde jaar. Bij mn oudste ben ik met 11 maanden overgegaan op halfvolle koemelk. Heb nog weleens een pak Dreumesmelk gekocht toen mn zoontje eens oorontsteking had en een week superslecht at. Maar daarna nooit meer gedaan, ondanks dat hij nu ook een slechte eter is. Gewoon dagelijks een multivitamine speciaal voor kinderen en proberen zo gevarieerd mogelijk te eten! Kan me voorstellen dat als je kind ziekelijk is, of erg mager dat je daar dan voor kiest, maar denk dat volle melk in combinatie met een vitamine pil een goedkopere optie is
Mijns inziens is die vitaminepil ook overbodig. Tenzij je kind niet gevarieerd of simpelweg langere tijd niet eet.
Mijn zoontje eet helaas sinds dat hij 1,5 is niet meer zo gevarieerd als ik zou willen. Nogal een gevalletje van hardnekkig eigenwijs volhouden dat je niks lust :x Ik vaar op die vitaminepillen Als je een goede eter hebt zou ik die vitaminepillen ook achterwege laten.