wij willen graag morgen hachee eten alleen hebben we morgen weinig tijd om het te maken. kan ik de hachee vandaag al maken en dan morgen opeten? moet de hachee dan in de koelkast als deze klaar is?
Ik maak hachee altijd een dag eerder.. Ik laat het gewoon op het stel staan en warm het dan de volgende dag gewoon weer op.. Je kunt het ook in de koelkast zetten als het helemaal is afgekoeld..
Wat de dames al zeiden, hachee is juist lekkerder als je het een dag van tevoren maakt, dus gewoon doen!
Ja hoor kan prima! Veel lekkerder zelfs als de hachee een dag eerder bereid word. Als ie is afgekoeld, wel in de koelkast zetten.
bedankt voor de antwoorden dan zet ik de hachee vanavond afgekoeld in de koelkast. is het dan ook mogelijk als er morgen nog wat overblijft om dat overmorgen te eten of is het dan niet goed meer?
Tja, ík zou het de volgende dag nog wel eten. Maar dan wel; portie uit de pan halen (1e dag) en dan meteen weer de koelkast in. Of eventueel in vriezen zelfs en dan dag twee ontdooien (op de juiste wijze, in de koelkast!).