Tot hoelang buitenshuis voeden?

Discussie in 'Borstvoeding' gestart door polkadot, 16 mrt 2012.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. polkadot

    polkadot Actief lid

    2 mrt 2010
    476
    0
    0
    Engeland
    Hoi,

    Ik voed mijn dochtertje nu voor 9 maand. Ze drinkt bij mij nog erg veel en ik voed dus ook veel buitenshuis. Alleen vinden mensen dat nu al erg gek, als sinds 6 maanden. Ze is ook een grote baby en stapt al dus lijkt ook nog eens ouder!

    Ik wil tot een jaar echt buitenshuis nog voeden. Maar zo vaak ze nu bij mij drinkt denk ik niet dat ik alleen binnen kan voeden rond een jaar. Ik heb zoiets van zolang ze het nodig heeft doe ik het ook gewoon buitenshuis, anders kan ik nergens naar toe.

    Fles begin ik niet meer aan, wel gedaan in het begin maar dat is geen doen. Na de fles wil ze toch mij nog voor zuigbehoefte.

    Wat vinden jullie en wat hebben jullie gedaan?
     
  2. kjara

    kjara Actief lid

    7 nov 2010
    182
    0
    0
    NULL
    NULL
    hoi,
    ons dochtertje drinkt ook nog heel veel bij mij, ik voed overal waar het mij uitkomt als ze een slokje wil, en meestal hebben mensen in de omgeving het niet eens door,
    als mensen er wel wat van zouden zeggen (ik heb eigenlijk nog nooit een rare reactie gehad) zou ik ze er op wijzen dat ze ook een andere kant op kunnen kijken inplaats van zo naar mij te zitten kijken.
    je moet doen waar jij je goed bij voeld en altijd denken de gezondheid en behoeften van mijn kindje zijn belangrijker, dan wat anderen denken.
     
  3. fafa

    fafa Niet meer actief

    Ik voed sinds een maand of 2 niet meer buitenshuis. Tenminste, wel buiten míjn huis, maar alleen bij vrienden/familie thuis. Niet omdat het niet sociaal geaccepteerd is, maar puur omdat ik overdag alleen nog voed voor haar dutje, dus hoeft dat niet meer op het spreekwoordelijke terrasje.

    Maar als het eens een keer zo uitkomt dat ze dorst heeft en er geen bekertje water voor haar zou zijn, mag ze gewoon borst hoor, waar dan ook. Dikke vinger naar iedereen die het raar of vies vindt.
     
  4. Salapio

    Salapio VIP lid

    15 jan 2007
    13.917
    0
    0
    Zuid-Holland
    Ik ben zelf met een maand of 9/10 de overdagvoedingen gaan afbouwen, gewoon omdat ik uberhaupt daar klaar mee was ... maar anders had ik gewoon in het openbaar gevoed, heb daar sowieso nooit problemen mee gehad.

    Mijn schoonzusje geeft haar dochter van bijna 2 overal de borst en dat vind ik persoonlijk heel normaal. Ik zou zelf geen leeftijd daaraan vastkoppelen: wat jij prettig vindt moet het uitgangspunt zijn ;)
     
  5. jufD

    jufD Bekend lid

    10 mrt 2009
    897
    23
    18
    Mijn zoontje is nu 16 maanden en drinkt nog erg vaak bij mij. Het komt dus veel voor dat hij buitenshuis wil drinken en dan voed ik hem ook gewoon.
    Ik merk wel dat hoe ouder hij wordt, hoe vaker ik vreemde blikken van mensen krijg. Maar daar trek ik me echt niks van aan.
     
  6. Bri

    Bri Niet meer actief

    Ik heb beide kinderen BV gegeven tot ze 1 jaar waren. De laatste maanden alleen nog 's morgens na het opstaan (nooit buitenshuis) en 's avonds voor het slapen (bijna nooit buitenshuis). Overdag kregen ze toen vast eten en de fles.

    Het was bij mij zeker geen principekwestie om toen niet meer buitenshuis te voeden, maar gewoon een kwestie van: waar ben je op dat tijdstip. Ik vind er in ieder geval niets raars aan om een kind van 9 mnd de borst te geven, ongeacht waar je bent en wie daar bij is.

    Geen idee tot welke leeftijd 'ik het vind kunnen'. Ik heb daar eigenlijk geen mening over. Waarom zou je iets wel thuis kunnen doen, en niet buitenshuis? Het is aan jezelf of je je iets aantrekt van (vermeende) vreemde blikken. Mijn zegen heb je.
     
  7. fafa

    fafa Niet meer actief

    Er zijn wel een aantal dingen die ik echt alleen thuis doe hoor... mn teennagels knippen bijvoorbeeld :D

    (en, jajajaja... dat heeft over het algemeen een heeeeel stuk minder haast dan mn kind voeden als het honger heeft (voor ik reacties krijg dat het een vreemde vergelijking is ;)))
     
  8. Bri

    Bri Niet meer actief

    hahaha, leuke vergelijking :D
    Er zijn inderdaad zát dingen die ik wel thuis doe maar niet buitenshuis (of eigenlijk: die ik wel doe maar niet in ieders zicht).
    Maar BV geven is voor mij nooit iets geweest waarvoor ik mij terugtrok in de privacy van mijn slaapkamer, dus ik zou niet weten waarom dit anders had moeten zijn toen m'n kind 6 of 9 mnd oud werd.
     
  9. Linnie1985

    Linnie1985 Fanatiek lid

    17 mrt 2010
    3.406
    0
    0
    NULL
    Gouda
    Zolang het voor moeder en kind goed voelt om buitenshuis te voeden moet het gewoon kunnen.
    Ik heb me er nooit echt prettig bij gevoeld en mijn dochter was ook altijd heel snel afgeleid, dus dat werkte hier niet. Ik voedde haar op andermans slaapkamer, in de auto of op een rustig bankje, maar niet vol in het publiek.
    Inmiddels voed ik haar alleen nog bij wakker worden en voor haar dutjes, dus het is nu ook niet meer nodig.
     
  10. red88

    red88 VIP lid

    3 dec 2008
    13.137
    0
    0
    Hier tot 13 maanden gedaan. Toen gestopt met kolven tijdens werktijd. Na 8 werkdagen vroeg ze er thuis ook s middags niet meer om. Dus was het ook niet nodig meer.
     
  11. Babel44

    Babel44 Niet meer actief

    Ik voed nog volop buitenshuis, puur omdat dl echt (nog?) borstverslaafd is. En zeker zodra ze ziekig is of moe, wil ze graag drinken. Ik had een tijdje terug zelfs in de IKEA een hard huilend kindje omdat ze echt NU wilde drinken, best onhandig, ik moest echt denken aan de eerste maanden. Moest snel een krukje pakken en ging maar ergens zo comfortabel mogelijk zitten om haar te voeden. Dat vind ik zelf niet optimaal, maar ik vind haar belang om gewoon te kunnen drinken voor gaan. Overigens heb ik nog nooit een rare reactie gehad, wel leuke!
     
  12. polkadot

    polkadot Actief lid

    2 mrt 2010
    476
    0
    0
    Engeland
    Dankje allemaal. Ik blijf dan lekker doorgaan :D
     
  13. Cupcake1

    Cupcake1 Actief lid

    28 mrt 2011
    174
    0
    0
    Gewoon doen zolang het voor jezelf goed voelt. Als je ergens heen wilt en je kind krijgt honger/dorst, dan voed je het toch gewoon? Ik heb dat ook altijd gedaan (en heb mijn kinderen beiden tot vijftien maanden borstvoeding gegeven) en heb eigenlijk nooit last gehad van rare blikken. Je kunt het ook heel discreet doen. Hemdje naar beneden, shirt omhoog en dan is alleen de tepel heel even te zien op het moment dat het kind toehapt. Mocht je het zelf onprettig vinden dat er iets te zien is, dan kun je er een hydrofielluier overheen leggen (bijvoorbeeld).
    Maar ik zou me niks aantrekken van mensen die eventueel raar kunnen kijken. Als een kalfje bij een koe drinkt vinden ze het schattig, dus waarom zou borstvoeding anders zijn? Gewoon doen waar je jezelf goed bij voelt!
     

Deel Deze Pagina