Hallo, mijn zoontje van ruim 7,5 maand heeft sinds vanmiddag 38,8. Maakt geen zieke indruk en drinkt en eet goed. Ook plasluiers. Hoef nu niet gelijk de hap te bellen toch? En zouden jullie hem paracetamol geven voor de nacht?
ik denk dat je het nog even kan aanzien en misschien voor het slapen gaan een paracetamol zetpil geven ? groetjes
Nee zou zeker hievoor niet de HAP bellen. En een paracetemol zou ik pas geven als ik zou merken dat mijn kindje echt last van de koorts zou hebben. Hier hebben ze ook wel eens koorts, maar als ze verder zich niet ziek gedragen geven wij ze geen paracetemol
Dit dus Zolang je kindje zich niet heel rot voelt, dan is paracetamol niet nodig, hoor. Hij zal niet voor niets koorts hebben, denk ik altijd, dus zolang hij het kan hebben, zou ik het lekker zo laten. Pas als hij er echt rot van slaapt of pijn heeft ofzo geef ik paracetamol... Beterschap voor de kleine!
Ok niet de hap bellen dus... Heeft nu 39,1 en huilt zodra ik m neerleg. Kijk t nog even aan en anders toch maar een pcm.
hetzelfde als mijn voorgangers, pas paracetamol als ze ziek is of er last van heeft (dat is nu hier het geval)..
ook ik sluit me bij jada en MvS aan... onze jongste van 6,5 maand heeft toevallig vorige week 3 dagen s avonds 38,8 , 38,4 en 38,3 gehad geloof ik. Juist toen we zeiden: Als het zo blijft, gaan we toch maar even de oortjes etc laten checken bij de huisarts. Maar de volgende avond was het over. Zij had er echter wel last van, en kon de slaap niet vatten (ik denk gewoon van de hitte van de koorts, een zieke indruk maakte ze niet verder). Dus vandaar dat we 2 van de 3 avondjes een zetpilletje gegeven hebben, zodat ze kon slapen. Kleine kindjes hebben gewoon weleens koorts, wat komt en vanzelf weer gaat.. en 38 of 39 is dan vrij normaal. Het komt plotseling en kan ook ineens weer weg zijn.
Huilen bij neerleggen klinkt mij als last van oortjes - heeft mijn eigen zoon namelijk al een paar keer gehad. Maar het kan natuurlijk ook best dat hij gewoon liever bij jou blijft hangen omdat dat troost geeft. Je kan proberen of hij de slaap kan vatten als je ergens rustig met hem gaat zitten. Als hij eenmaal slaapt kun je 'm misschien wel stilletjes wegleggen...? Maar goed, dat was allemaal je vraag niet Nogmaals sterkte met de kleine! Ik hoop dat hij met een nachtje goed slapen een beetje opknapt en anders toch morgen ff laten nakijken bij de HA...?
dat zou ik inderdaad doen ja. Ze zijn natuurlijk ook liever bij mama als ze niet zo lekker zijn. Hopelijk slaapt hij wel goed vanacht (voor jullie allemaal!) - beterschap!
@MvS, dank! Zou je morgen wel de ha bellen als z'n temp nog zo hoog is? Of 3 dagen afwachten. @Athina, ook dank en dat ga ik maar proberen straks.
Wij hebben een hele lieve HA en assistente, dus ja, ik zou bellen om even te overleggen, zeker als dat liggen een 'probleem' is/blijft. Overigens komt dat door mijn eigen jeugd als oor-problemen-kind; ik ben daar dus extra alert op Je kunt altijd even een mening vragen. Je hoort dan vanzelf wel wanneer zij vinden dat je ervoor langs moet komen.
Hier ook een meisje met koorts van 8 maanden. Sinds gisteren, ze had 39 38,4 39. Straks naar bed en nog even opmeten. Ze heeft alleen vanmiddag een paracetamol gehad, en voor de rest nog niet. Gisteren had ze ook goed geslapen dus ik hoop voor haar dat het vanavond ook lukt. Zullen wel tandjes zijn dan ofzo? Ze heeft wel veel geslapen maar verder is ze vrolijk en lekker aan het spelen.
met deze symtomen zou ik niet bellen en ook geenmedicatie geven. een beetje koorts is niet erg en dit is niet zoveel koorts. koorts heeft ook een functie dus geef het ff de kans. hou het in de gaten en voldoende laten drinken en slapen. als de koorts erg oploopt en hij zichtbaar suf of ziek wordt of pijn krijgt wordt het een ander verhaal.
Z'n fles kwam er net ook in een golf voor de helft weer uit. Ga zo maar kijken of hij naar bed wil. Zou ik z'n temp nog meten rond 23 uur vanavond? Of laten slapen als hij slaapt?
je kan ff voelen om 23 uur als je het echt niet vertrouwd dan kijk je naar de temp.als hij echt helemaal klam is bijv. ( kan je meteen iets schoons en droogs aangeven) als hij gespuugd heeft dan is nog wat drinken ook nog wel fijn. het is ook nog eens best warm.als hij blijft spugen en ook nog diaree krijgt moet je vannacht nog wat drinken geven. ( je kan gewoon erg dunne melk maken ofzo) en dan zou ik wel morgen even overleggen met de assistente. maar het kan heel goed dat hij morgen weer gewoon beter is, dat gaat soms razendsnel met kindjes.
Ik zou m laten slapen als hij slaapt. Als hij wakker wordt kun je m altijd nog temperaturen. Mijn zoontje is de eerste maanden veel ziek geweest, zn temperatuur liep dan snel op naar ver in de 39 of zelfs boven de 40 graden. Telkens een oorontsteking. De eerste paar keer heb ik meteen in paniek naar de huisarts(enpost) gebeld omdat zijn koorts zo hoog was, maar ik kwam er al snel achter dat dat weinig zin heeft. We mochten dan wel iedere keer langskomen maar de conclusie was telkens hetzelfde: neusspray, eventueel wat paracetamol, en verder uitzieken. Eén keer heeft hij antibiotica gekregen maar dat doen ze eigenlijk liever niet. Nu ga ik pas bellen als hij duidelijk een oorontsteking heeft (je kunt erop letten of je kindje met de handjes naar de oren maait en/of hij pijn heeft als je op/achter het oortje drukt) of als ik me echt zorgen maak. Meestal geef ik m 's avonds een zetpil en dan is het bijna altijd de volgende dag al veel beter. Heeft ie na 3 dagen nog hoge koorts, dan zou ik misschien wel bellen. Maar zolang het rond de 38 graden blijft zou ik me niet al teveel zorgen maken. Maar voor alles geldt: als jij je zorgen maakt, dan kan het nooit kwaad om even te bellen! Dan krijg je wat tips waar je op moet letten en ben je meteen gerustgesteld!
Ik dank jullie wel. Net even verschoond omdat hij alles had onder gespuugd en viel nu als een blok in slaap. Als hij nog wakker wordt dan temp ik hem nog even en anders laat ik hem lekker slapen. Hopelijk voelt hij zich morgen weer beter. Arm kereltje.
Ik zou wel ff een ui snijden en die onder het bed zetten in een bordje! meurt enorm maar zorgt ervoor dat zijn neusje wat open blijft en dan kan troep van de oortjes ook makkelijker weg eventueel. beterschap
Goedemorgen, na even te hebben geslapen gisteravond werd hij huilend wakker. Tot half 12 gehuild. Toch maar PCM gegeven. Tot 6 uur geslapen. Nu net een flesje op en viel weer in slaap. Voelde wel erg warm aan maar nog niet gemeten omdat hij weer in slaap viel. Als hij wakker is en heeft nog koorts ga ik de ha maar even bellen.