Nou nog even een topic van mij hoor! Ik vroeg me af of er meer ouders zijn van kindjes die laat waren met zwaaien en klappen? Mijn zoontje is nu 15 maanden oud. Hij zwaait nog niet en klap eens in je handjes snapt hij niet. Hij klapt weleens spontaan in zn handjes maar legt niet het verband met klappen en het liedje... we oefenen echt elke dag vanaf heel vroeg denk maand of 6... Ik merk dat ik me hier echt zorgen over maak kan er ook niet tot weinig over vinden op internet (ervaringsverhalen) wel autisme enzo natuurlijk...
Ben dus meer opzoek naar verhalen van oudere kindjes of rond de zelfde leeftijd. * niet vervelend bedoeld!! *
Sorry, zag 15 maanden aan voor 12, dus een jaar. Overigens zie ik die van mij ook nog lang niet zwaaien hoor
Zwaaien deed zoontje met 11 maanden ongeveer, klappen nu net sinds een weekje. Geen idee wat een beetje de standaard is daarin, heb me er eerlijk gezegd nooit zo'n zorgen om gemaakt. Wij oefenden ook veel, maar nu lijkt zoonlief het pas echt te begrijpen en zodra hij nu een liedje hoort, gaat hij klappen. Of zomaar ineens dat gebeurd ook nog wel eens
9 maanden is gemiddeld. Nou weet ik dat je niet naar gemiddelde moet kijken maar zwaaien en klappen doet hij allebei niet.. niks echt van dingen herhalen of nadoen.. Zwaait de jouwe echt altijd bij t weggaan enzo?
Ja, hij zwaait bewust. Als papa of mama weggaat, als hij naar bed gaat. En als we hem ophalen bij de gastouder zeggen we ook altijd :'dag, dag'. En hij zwaait dan gedag. Maar het gebeurd ook nog wel eens dat hij pas zwaait als je al weg bent hoor. Of dat een hond voorbij gelopen is, dan draait hij zich nog even om om gedag te zwaaien Het zwaaien is in de loop van de maanden wel uitgebreid hoor. In het begin was het alleen naar mama en nu dus naar vrijwel iedereen. Het is ook een tijdje niet geweest, tussen 12 en 14 maanden ongeveer. En ineens daarna wel weer.
Pfoe wat is normaal, ieder kindje volgt zijn eigen lijntje. Maargoed Sem zwaaide en klapte in zijn handjes rond de leeftijd van 1 jaar, en nu doet hij het alleen als HIJ er zin in heeft haha..
Ik heb alle gemiddelden ook losgelaten hoor, werd er zelf erg zenuwachtig van als hij iets nog niet kon op een bepaalde datum. Ik had er hier vooral last van dat mensen bleven vragen; 'Oh kan hij dat nog niet en dat dan?'. Maak het niet te moeilijk voor jezelf, het komt vanzelf! Soms lijken ze even stil te staan, waarna ze ineens heel veel kunnen.
is ook zeker zo! zie alleen maar kindjes die allang al zwaaien klappen enzo en hier blijft t maar stil.. hij kijkt me aan alsof ik niet spoor haha ook pas sinds n weekje zn armpjes omhoog om gepakt te worden.
Haha, als ik naar mezelf kijk, doe ik dat soms ook niet sinds de kleine man er is, haal ik gekste dingen ujt om maar een reactie te krijgen haha. Wat betreft armpjes omhoog, dat doet hij hier ook nog niet zo lang hoor! Komt eerder tegen mn benen aanhangen als ik hem moet oppakken..
Nou hier een die praten niet zo boeiend vindt.......en ze wordt bijna twee! Volgens HET schema zou ze dat allang moeten kunnen, niet dus. Ik merk dat ze heelberg bezig is met andere dingen maar niet me met praten lijkt. Zaterdag puzzel gekocht heeft ze eind van de middag gekregen. Zondagmorgen naakt ze deze puzzel vlekkeloos binnen paar minuten kijk daar is ze erg snek in. Wanneer iets moet en niet....tja geen idee ik maak me ook weleens zorgen maar ik vertrouw haar dat het goed komt ze hoort ons prima diet doet alles wat we vragen. Lekker even loslaten (vindt ik ook moeilijk) kleintjes voelen die spanning.
Hier zeiden ze bij het 11 mnd bezoek van het CB "nou eigenlijk, hoort ze nu wel te kunnen zwaaien hoor" (ze had het een hele enkele keer sporadisch gedaan) Ik heb me er nog geen moment druk om gemaakt, ik dacht meer van pfff komen jullie weer aan met je deadlines/schema's. Klappen deed ze wel. Maar ik moet ook zeggen dat ik nooit 'oefende' met zwaaien. Dus de volgende dag bij het kinderdagverblijf zei ik grappend tegen de leidsters "alles was goed, maar ik moet wel gaan oefenen met zwaaien!". Dus sindsdien elke keer heeeeeel overdreven dag, dag, dag, zwaai, zwaai gedaan bij het weggaan, haar aandacht trekken, zwaai, daaaaag. Leidsters deden telkens enthousiast zwaaiend mee om het doel tot zwaaien te bereiken. Vervolgens gaan álle kindjes (ook die veel jonger zijn) mij dus uitzwaaien, en mijn dochter kijkt me aan en doet nog altijd niks Sinds 14,5 maand begon ze heel af en toe te zwaaien, maar niet op kinderdagverblijf, en alleen op eigen initiatief. Gewoon zomaar. Sinds 15,5-16 maand als we samen ergens weggaan en ik zeg "ga je even gedag zwaaien?" dan loopt ze naar de deur toe en terwijl ze naar de deur loopt gaat ze zwaaien naar de deur, met de rug naar de mensen toe dus Het is een begin De kans dat je kind een iets tragere ontwikkeling heeft op bepaalde vlakken (je kunt niet overal snel/gemiddeld in zijn) is veel groter dan dat er iets van autisme achter zou schuilen, als je daar bang voor bent. Zit autisme bij jullie in de familie? Mijn vader heeft Asperger en ik daar weer een milde vorm van, dus het CB zit er bij mij signalerend wel nogal bovenop (wat ik eerder als irritant ervaar). Mijn dochter praat best wat woordjes en communiceert goed, toont voorwerpen en wijst, zoekt contact, reageert op haar naam, voert sinds kort opdrachtjes uit enz, dus ik maak me niet zoveel zorgen om klassiek autisme. Ze kan misschien 'hooguit' Asperger hebben wat dan de komende jaren nog moet blijken. Maar daar valt prima mee te leven 'Normale' kinderen hebben ook gewoon tijd nodig om zich te ontwikkelen. Ik zou zeggen geef het nog even de tijd, zorgen maken kan later nog!
Heb je helemaal gelijk in maar toch voelt zon verhaal goed dat ik niet de enige ben dat t gewoon goed kan komen zonfer dat er iets is. Mn zoontje loopt ook nog niet hij is ook niet ergens wel snel mee bijvoorbeeld. Is wel een echte klimmer en erg druk het komt wel
Spontaan klappen deed hij voor het eerst met 13 maanden. Met een liedje mee heeft hij nog steeds geen zin in Zwaaien was hij denk ik pas rond de anderhalf (als mensen weg waren) echt gedag zwaaien was nopg weer later. Hij is vrij laat met dit soort dingen, maar kan andere dingen wel weer vlot. Ik zou me er niet zo veel zorgen over maken hoor.
Hier waren al mijn kinderen er vroeg bij met klappen, mijn dochter van 13 maanden doet het hele liedje mee, dus ook de handjes op het hoofd en handjes in de zij, zij kan hiep hiep en bij hoera de handjes in de lucht gooien en bij dag dag zwaait ze, dit hadden mijn andere twee ook, Maaaar mijn andere twee waren pas 2 jaar en 3 maanden toen ze gingen praten ! Ze konden papa mama en die , bij ja of nee knikte of schudde ze hum hoofden dus hier juist late praters, Ik kijk niet meer naar gemiddelden, ze volgen hun eigen lijn Komt vast wel
Hier ook een zoontje die 15 maanden is en kan beide nog niet. Zelfs met het klap eens in je handje lied doet hij eerder klap eens met je vuistje. Dus ik wacht er hier ook nog op.
je moet kijken naar de rest van de ontwikkeling. alleen niet klappen en zwaaien op deze leeftijd "maakt niet uit". Wel in samenhang met andere zaken. Voor mij is het zeker een teken om in ieder geval verder te kijken en als er meer opvallende dingen zijn aan de ontwikkeling om je idd "zorgen" te maken. Onze zoon is met 17 maanden gediagnosticeerd met ASS. Klappen deed hij overigens wel (ook pas met 14 mnd) en zwaaien doet hij nu sinds kort naar intensief oefenen. Maar wees ook niet direct bang voor autisme is "iets" meer nodig haha
Ik wil echt niet lullig doen maar juist met jou achtergrond zou ik het niet zomaar wegwuiven. Bij ASS is vroege signalering cruciaal. In "ingetraind"zwaaien is toch echt wat anders dan zwaaien. Zie verschil tussen aangeleerd en natuurlijk gedrag, is wel een dingetje hoor