Korte vraag waar ik verder niet over wil uitweiden. Iemand die als sociotherapeut werkt of weet wat de bevoegdheden zijn. Mag een sociotherapeut intakes doen, dus eerste intake bij binnenkomst bij zorginstelling? Zo ja/nee waar vind ik deze informatie?
Een vriendin van mij is sociotherapeut en ik weet van haar dat zij ook intakes doet. Maar wellicht is dat per zorginstelling verschillend?
Ligt aan de zorginstelling maar het is niet gebruikelijk. Het ligt er ook aan wat er tijdens deze intake wordt besproken en of de client wel of niet is doorgestuurd / een indicatie heeft.
Gaat om eerste intake dus ook uitvragen voor diagnose stelling. Intake voor bepaalde groep is wel gebruikelijk maar dan is eerste intake geweest. PenK wat voor soort intake doet je vriendin? Gaat dus echt om wel of niet bevoegd.
Volgens mij niet. Ik heb heel veel samengewerkt met sociotherapeuten. Eerste intake met diagnosestelling wordt niet door sociotherapeuten gedaan. Andere gesprekken ter inventarisatie wel.
Socio mag geen diagnoses stellen lijkt me, heeft daar niet de opleiding toe gehad. Maar volgens mij is er tegenwoordig wel vaak een constructie dat een 'lager iemand' veel dingen uitvraagt omdat die kracht goedkoper is en dat een 'hoger iemand' die wel bevoegd is diagnoses te stellen er eindverantwoordelijk voor is. Is dan dus wel de bedoeling dat die persoon die wel bevoegd is op een adequate manier meekijkt/denkt met degene die tijdens de intake alles uitvraagt. Ben alleen niet bekend met verpleeg/verzorginshuiszorg en indicaties e.d., wel met andere algemenere zorg. Bijvoorbeeld een praktijkondersteuner, diabetesverpleegkundige etc die dingen voor de huisarts uit handen neemt. Een sociaal psychiatrisch verpleegkundige voor een psychiater. Een arts-assistent (in opleiding) of een basisarts voor een specialist. De term 'sociotherapeut' is ook geen beschermde titel, iedereen kan zich dat noemen.