Hoi, Onze dochter is ruim 1 jaar en is niet de snelste. Ze tijgert en de fijne motoriek is erg goed ontwikkeld. Maar de grove motoriek nog niet zo goed. Ze kan zelfstandig zitten maar niet zelf gaan zitten. Verder ook nog niet optrekken, staan o.i.d. Ze heeft twee tanden en verder is er nog niets te zien. Ik word soms wat wanhopig van mensen die zich bemoeien met haar ontwikkeling. "Ach, kan ze nog niet staan?" "Dat is wel laat hoor!" Wie kan me een opbeurend gevoel geven? Welke kindjes waren ook 'traag' met de ontwikkeling en tanden krijgen? Ik zal de antwoorden printen en aan de zeurmensen laten zien haha!
Haha hier van beiden wat: Snel zoontje met een supermotoriek en een traag meisje. Ze is bijna negen maanden, nog geen tanden en ze kruipt nog lang niet (mijn zoontje deed dat allang al en liep met een jaar). Kan alle kanten op zou ik zeggen! Als er echt reden is tot zorg hoor je dat tzt wel van het cb. Daar heb je al die bemoeienissen van anderen niet voor nodig!
Ik weet niet of het wat is hoor, maar hier vind je een ontwikkelingsoverzicht met wat ze op het vroegst en laatst kunnen en want dan gemiddeld is. Ouders Online - Wanneer doet een kind wat?
hier eentje van 10.5 maand die nog niet omrolt, niet kruipt en niet staat, niet kan zitten zonder hulp nog niet nadoet, niet luisterd naar haar naam, zal ik nog even doorgaan? de ene is nou eenmaal sneller dan de andere hoe cliche ook.
Mijn zoontje is nu 13 maanden, en doet precies hetzelfde als jouw kindje. Zijn fijne motoriek is perfect, en hij babbelt de oren van mijn kop (in babytaal dan...hij kan nu 2 echte woordjes zeggen). Hij kan alleen tijgeren en nog niet staan of lopen. Sinds vorige week kan hij wel uit ligstand zelfstandig gaan zitten, en probeert hij zich op te trekken aan de bank, maar echt soepeltjes gaat het allemaal nog niet. Ik maak me er echter totaal geen zorgen over. Ik en mijn vriend waren als baby ook laat met alles, maar bij ons is het ook allemaal goed gekomen. Dus het is waarschijnlijk iets dat hij van ons geërfd heeft. Het enige vervelende vind ik inderdaad dat stompzinnige gekakel van iedereen die zich ermee bemoeit. Lekker laten gaan joh...en heb vertrouwen in je kind!
Hier qua tanden ook supertraag. Ze heeft met 6 maanden 2 ondertanden gekregen en daarna niets meer. En maar kauwen op dingen alsof het elk moment kan komen, maar nog niets hoor. Brabbelen deed ze eigenlijk helemaal niet tot een week of 2 geleden.
Niks van die "mijn kind kan al...." mensen aantrekken hoor, ieder kindje is anders en die van jou kan misschien dingen die een ander weer niet kan, mensen willen altijd wel iets te zeuren hebben
Wat fijn dat jullie reageren. Ik maak me zelf niet echt zorgen (het komt zoals het komt) maar ik word gek van alle mensen die het beter weten en je oefeningen $) willen aanreiken. Zucht... Die site die Saskia noemde laat heel duidelijk zien hoeveel verschil er zit tussen kinderen.
'Fijn' te lezen dit topic. Al is Kenji dan nog geen dreumes, ik maakte me tot voor kort nog best veel zorgen over zijn ontwikkeling. Omdat er inderdaad best veel verwacht wordt van zo'n kleintje. Het laatste bezoekje aan het CB vroeg de kinderarts of ie al kon rollen van rug naar buik, en daar moest ik nee op antwoorden. Hier was ze erg verbaasd over, omdat Kenji wel een drukke baby is qua bewegingen. En dan al die verhalen inderdaad; "Die van mij kon met 2 maanden al rollen van rug naar buik en andersom!" Daar word je gewoon stikonzeker van.
Hier dus het tegenovergestelde. Lisanne rolde ook nog niet met 6 maand, dus ik aan de cb-arts gevraagd of dat erg was. En dat was nog helemaal niet erg, het hoefde nog niet per se. Kun je nagaan hoe verschillend ook de cb's zijn in opvattingen waneer een kindje iets 'moet' kunnen!!
Ze vond het ook niet erg hoor, maar ze was verbaasd, omdat ze had verwacht dat ie het al wel zou kunnen. Maar onze Kenji is ook vrij druk, kan ook bijna niet stilliggen, alleen als ie in diepe slaap is. Dus snap ergens wel dat ze het dacht.
Elk kind ontwikkelt zich anders hoor! Trek je niets aan van andere mensen of het moet niet kloppen. Ik had eerst 3 oppaskinderen die onderling 1 maand scheelden. Kind 1 liep met 11 maanden al, maar sprak pas later en fijne motoriek was nog niet zo ontwikkelt. Ze was meer van de grote motoriek. Kind 2 begon zich net op te trekken en kon net zelf blijven zitten, maar kukelde ook nog om. Praten deed hij wel, fijne motoriek was ook nog niet zo, hij mepte liever op dingen. Kind 3, kon zitten met een beetje hulp. Optrekken deed ze niet. Zij was meer van de fijne motoriek, kon heel precies dingentjes doen en dingen oppakken. Praten ook nog niet mee bezig. Dus 3 kinderen even oud en met totaal andere dingen bezig! Was erg leuk om te zien. Ze zijn nu bijna 4 en 2 van de 3 ziek ik nog steeds. Kind 3 is nog steeds heel erg goed met de fijne motoriek, kan heel erg goed puzzelen, tekenen en haar naam schrijven. Maar ze kan niet fietsen. Kind 1 kan prima fietsen, rennen en klimmen, maar maakt niet de puzzels van kind 3. Dat kan zij echt niet. Kortom ze zijn nog steeds heel verschillend. Dat zat er op 1 jaar al in dus.
Vriendin van me haar zoontje dat kon al stevig op zijn benen staan met 5 maanden en zijn nichtje van een maand ouder deed helemaal niks. Nu is hij 14 maanden en loopt nog niet en zijn nichtje liep met 13 maanden. Dus het hoeft helemaal niks te zeggen.
Mijn dochter is nu bijna 16 maanden, kan zich sinds kort optrekken maar nog niet los staan en lopen. Tandjes heeft ze er nu 8. Maar we weten van wie ze het heeft... Op mijn 1e verjaardag kon ik nog niet staan, lopen en had ik nog geen enkel tandje! hahaha! En geloof me, het is helemaaaaal goed gekomen! Niets van aantrekken al die mensen ik weet dat t moeilijk is maar als je kindje het eenmaal kan hoor je niemand er meer over en dan heb jij je er zo'n tijd druk over gemaakt, laat maar lekker babbelen! Er is toch altijd weer wat nieuws!
Hoi Hoi, Tim is nu bijna 14 maanden. en het enige wat hij doet is tijgeren! Inderdaad zijn fijne motoriek is prima en hij trekt zich sinds kort wel op aan de box maar dat was ook pas met 13 maanden. Hij begint nu pas een beetje te kruipen. En lopen vind hij nog niets. Brabbelen was hij ook laat mee denk 11/12 maanden.Bij ons gaat het sinds 4 weken opeens heel snel met alles.....tanden heeft hij er trouwens nog maar 2 onder en boven zijn nu 2 aan het doorkomen. Aan de andere kant wat is laat? Hij doet het gewoon op zijn eigen tempo en ik heb er geen last van dat hij wat langzamer is als de meeste kindjes. Groetjes Lysanne
mijn dochter is hypermobiel, dwz extreem lenig en kon met 12 mnd nauwelijks zitten, ging met 14 mnd kruipen, ging met 15 mnd zich optrekken, met 16 mnd overal langslopen en liep zelfstandig met 20 mnd. daar in tegen kon ze al heel vroeg goed praten. ik heb me er nooit zorgen over gemaakt, en altijd gedacht laat anderen maar kletsen. toen ze met 20 mnd eenmaal liep liep ze bij ons de hel buurt rond en wiegerde dan ook nog maar in de wandelwagen te gaan zitten. ze wilde lopen lopen lopen en liep zo van ons naar het winkelcentrum en weer terug, voor een volwassenen een wandeling van 15 min enkele reis en met haar loop ik er een half uur over enkele reis en ze loopt t ook zo weer terug. maak je geen zorgen, ieder op zijn eigen tempo.